Suplementy nasenne i uspokajające

Suplementy ziołowe to preparaty lecznicze, które stosuje się jako kurację pomocniczą w chorobach lub jako środek wzmacniający kondycję zdrowego organizmu. Lista preparatów ziołowych działających na uspokojenie jest długa. Suplementy nasenne i uspokajające występują w różnych postaciach - dostępne są jako kropelki, herbatki ziołowe, olejki, pigułki czy nalewki. Mają dużo mniej intensywne działanie uspokajające niż leki farmakologiczne, ale wiążą się także z mniejszym ryzykiem efektów ubocznych i są ogólnie bezpieczniejsze.

Zobacz film: "Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki"

Czy suplementy ziołowe są bezpieczne?

Zioła na pamięć i koncentrację, zioła na stres czy odchudzające herbatki ziołowe są zazwyczaj niegroźne dla zdrowia. Jednak w pewnych sytuacjach mogą powodować niebezpieczne skutki uboczne.

Bezsenność u ludzi starszych i młodych

Problem bezsenności dotyczy osób w każdym wieku, niezależnie od płci i wykonywanej pracy. Na zaburzenia snu cierpi co trzeci osoba w Polsce. Jeśli trwa...

Oto kilka rad, jak ich unikać.

 • Zawsze dokładnie czytaj ulotkę. Zwróć uwagę na przeciwwskazania, dawkowanie i czas, przez jaki preparat może być stosowany. Suplementy ziołowe w dużych dawkach mogą być niebezpieczne. Pilnuj daty ważności. Przeczytaj dokładnie skład i działanie.
 • Stale obserwuj, jakie działanie mają stosowane suplementy diety. Czy widzisz jakieś niepożądane efekty? Czy działanie ziołowych suplementów odchudzających nie opiera się na przeczyszczaniu, które na dłuższą metę może być szkodliwe dla układu trawiennego? A może odczuwasz jakieś dolegliwości żołądkowe po przyjęciu kapsułek? Jeśli zaobserwujesz coś niepokojącego, przerwij stosowanie suplementu.
 • Zrezygnuj ze stosowania suplementów o nieznanym pochodzeniu. Najlepiej kupuj je zawsze w aptekach, wtedy na pewno będą to produkty o wysokiej jakości.
 • Poszukaj opinii o danym suplemencie, np. u znajomych, którzy stosowali suplement lub w internecie. Jeśli te opinie są negatywne, najlepiej odstawić preparaty ziołowe.

Kiedy należy zrezygnować z suplementów ziołowych?

Nie wszystkie osoby powinny stosować suplementy. Kiedy zatem suplementy nie są wskazane?

 • Jeśli stosujesz inne kuracje

Niektóre zioła mogą wchodzić w interakcje ze składnikami innych suplementów, leków przepisywanych przez lekarza lub leków kupionych bez recepty, dlatego należy zawsze czytać ulotki i informować lekarza o zażywanych suplementach.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią

To, że preparaty ziołowe są bezpieczne dla zdrowia dorosłego człowieka nie oznacza, że są tak samo bezpieczne dla delikatnego organizmu małego dziecka. Dlatego zrezygnuj z zażywania jakichkolwiek suplementów w ciąży i w czasie karmienia bez zgody lekarza.

 • Jeśli jesteś poddawany operacji

Wiele suplementów ziołowych może wpłynąć na wynik operacji. Niektóre z nich mogą zmniejszyć działanie środka znieczulającego, inne mogą być przyczyną groźnych komplikacji, takich jak krwawienie czy wysokie ciśnienie krwi. Dlatego należy bezwzględnie poinformować lekarza o wszystkich regularnie zażywanych suplementach, wliczając w to nawet herbatki ziołowe czyzioła na koncentrację.

 • Jeśli masz mniej niż 18 lat lub więcej niż 65

Bardzo młody organizm lub starszy inaczej metabolizuje leki i wszystkie preparaty lecznicze, dlatego należy zachować dużą ostrożność przy przyjmowaniu jakichkolwiek środków.

Naturalne suplementy diety są skuteczne przy zwalczaniu licznych dolegliwości. Dlatego ich popularność nie maleje wśród zdrowych i chorych ludzi, a firmy farmaceutyczne oferują coraz większy ich wybór.

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Suplementy nasenne i uspokajające
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Blog

walsq • ostatni post 3 tygodnie temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 2 dni temu

11

Pomocni lekarze

Artykuły Suplementy nasenne i uspokajające
Suplementy nasenne i uspokajające

Tabletki na pamięć

Tabletki na pamięć

Ginkgo, żeń-szeń czy lecytyna to składniki preparatów poprawiających koncentrację i spostrzegawczość. Same tabletki jednak nie wystarczą, to jedynie połowa sukcesu.

Suplementy nasenne i uspokajające

Tabletki na potencję

Tabletki na potencję

Preparaty, które działają cuda tak naprawdę nie istnieją. Jednak wiele pigułek wzmacnia cały organizm, zarazem wspomagając libido.

Suplementy nasenne i uspokajające

Korzenie kozłka

Korzenie kozłka

Ziołowe preparaty z kozłkiem łagodzą napięcie nerwowe i ułatwiają zasypianie. To skuteczny sposób na spokojny sen.

Suplementy nasenne i uspokajające

Bezsenność u ludzi starszych i młodych (WIDEO)

Bezsenność u ludzi starszych i młodych (WIDEO) Odtwórz wideo

Problem bezsenności dotyczy osób w każdym wieku, niezależnie od płci i wykonywanej pracy. Na zaburzenia snu cierpi co trzeci osoba w Polsce. Jeśli trwa dłużej niż 3 tygodnie, dolegliwość ma charakter przewlekły i jest jednostką chorobową, która może...

Suplementy nasenne i uspokajające

Ziołowe tabletki na stres

Ziołowe tabletki na stres

Ziołowe preparaty nie uzależniają i nie powodują innych negatywnych skutków ubocznych, pod warunkiem, że są rozsądnie stosowane.

Suplementy nasenne i uspokajające

Suplementy na pamięć

. To zioło na pamięć i koncentrację dodatkowo chroni przed miażdżycą, kamieniami żółciowymi, chorobami wątroby i problemami z potencją. Suplementy

Suplementy nasenne i uspokajające

Ziołowe leki uspokajające

Ziołowe leki uspokajające

takich jak: joga, ćwiczenia relaksacyjne, zmiana diety oraz ziołowe leki uspokajające.
 Czy możliwe jest skuteczne leczenie stresu za pomocą leków (...) ziołowych? Zioła uspokajające Wielkim plusem lekarstw sporządzanych...

Suplementy nasenne i uspokajające

Suplementy na potencję

Problemy z erekcją dotyczą wielu mężczyzn w różnym wieku. Możliwości seksualne mężczyzny wynikają ze stanu jego zdrowia psychicznego, fizycznego oraz wrodzonych cech genetycznych. Stres i przepracowanie są największymi wrogami męskiej erekcji. Nie ma...

Suplementy nasenne i uspokajające

Ziołowe tabletki na sen

. Działa uspokajająco i nasennie. Stosowany jest również w stanach nadmiernego napięcia nerwowego, stresu, lęku, zaburzeniach pracy układu pokarmowego (...) emocji przed snem. Szyszki chmielu - oprócz tego, że działają...

Leki uspokajające

Ziołowe tabletki nasenne

radix) oraz szyszki chmielu (Strobili Lupuli) to dwie najczęściej występujące substancje roślinne w ziołowych preparatach nasennych i uspokajających (...) szereg różnych działań, gdzie zaliczamy właściwości uspokajające...