Trwa ładowanie...

Kalkulator kolejki szczepień. Dowiedz się, kiedy będziesz mógł się zaszczepić

15 stycznia 2021 roku w Polsce rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób z etapu I. Osoby, które nie należą do tej grupy, zastanawiają się, kiedy będą mogły przyjąć szczepionkę. Odpowiedź może ułatwić kalkulator kolejki szczepionek, który pozwala oszacować miejsce w kolejce do szczepienia. Narzędzie bazuje na Narodowym Programie Szczepień.

Zobacz film: "Dostawa szczepionek raz w tygodniu to za mało - twierdzi Wojciech Konieczny"

spis treści

1. Kalkulator kolejki szczepień

Aleksandra Zając i doktorantka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Dominika Miszewska stworzyły kalkulator kolejki szczepionkowej COVID-19, opierając go na kolejności opublikowanej w Narodowym Programie Szczepień.

Kalkulator Kolejki Szczepionkowej COVID-19

Narzędzie bierze pod uwagę wiek, aktywność zawodową oraz stan zdrowia i na tej podstawie pokazuje minimalną i maksymalną liczbę osób przed nami w kolejce, a także wskazuje termin, w którym najprawdopodobniej otrzymamy szczepionkę.

Aby obliczyć prawdopodobny termin otrzymania preparatu, należy wymienić ewentualne choroby przewlekłe lub podać informacje na temat tego, czy jest się w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego częstego kontaktu z placówkami medycznymi.

Należy podać także informację na temat przyjmowania leków immunosupresyjnych (podawanych przy niektórych nowotworach, chorobach autoimmunologicznych oraz po przeszczepach).

Kalkulator kolejki szczepionek pozwala oszacować miejsce w kolejce do szczepienia przeciwko chorobie COVID-19
Kalkulator kolejki szczepionek pozwala oszacować miejsce w kolejce do szczepienia przeciwko chorobie COVID-19 (123 rf)

2. Szczepionki darmowe i dobrowolne

15 stycznia 2021 roku w Polsce rozpoczną się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób z Etapu I. Pierwsze dawki są obecnie podawane w grupie 0, czyli m.in. personelowi medycznemu.

Przypominamy, że Etap I obejmuje następujące grupy:

  • pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej i Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu,
  • osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych,
  • służby mundurowe (Żołnierze Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Gminnej i Miejskiej, Straży Pożarnej, pracownicy TOPR i GOPR, którzy biorą udział w działaniach przeciwpandemicznych oraz odpowiadają za bezpieczeństwo narodowe),
  • nauczycieli.

Szczepienia przeciwko COVID-19 są darmowe i dobrowolne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.