Trwa ładowanie...

Szczepienia przeciwko COVID-19 dla niepełnosprawnych. Minister Dworczyk podał ważne zmiany

Od 10 maja zostają wprowadzone zmiany w Narodowym Programie Szczepień dotyczące szczepienia osób niepełnosprawnych przeciwko COVID-19. Michał Dworczyk szef KPRM potwierdził na piątkowej konferencji, że osoby ze stopniem niepełnosprawności będą szczepione priorytetowo w punktach szczepień.

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

spis treści

  Od 10 maja osoby niepełnosprawne będą miały pierwszeństwo szczepienia w powszechnych punktach szczepień.

  ''Osoby z tej grupy oraz ich opiekunowie nie będą musieli umawiać się na termin. Wystarczy, że przyjadą na miejsce, zarejestrują się w recepcji i od razu przyjmą preparat. Zaszczepieni będą nie tylko niepełnosprawni, ale i ich opiekunowie'' - powiedział na konferencji Michał Dworczyk.

  Szef KPRM dodał, że będzie to bardzo prosta procedura. Osoba niepełnosprawna poza oświadczeniem o stopniu niepełnosprawności i dokumentem tożsamości, nie będzie potrzebowała, żadnych dodatkowych dokumentów, żeby się zaszczepić. Poza tym 10 maja ruszają szczepienia w ośrodkach opieki i aktywności niepełnosprawnych. Sczepieniami zostaną objęci również pracownicy tych placówek, a także opiekunowi prawni osób niepełnosprawnych, które przebywają w tych ośrodkach.

  Decyzja rządu o tym, ze osoby niepełnosprawne powinny zostać zaszczepione priorytetowo powinna zapaść już dawno. Osoby ze stopniem niepełnosprawności są w grupie podwyższonego ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19. Szczególnie dotyczy to osób, u których niepełnosprawność wynika ze schorzeń układu krążeniowo-oddechowego, ze względu na znacznie obniżoną odporność.

  Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

  Polecane dla Ciebie

  Pomocni lekarze

  Szukaj innego lekarza

  Komentarze

  Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.