Trwa ładowanie...

Szkoły medyczne szansą na zawód z przyszłością

Avatar placeholder
28.01.2021 14:33
Materiał sponsorowany przez
(Materiał partnera)

Skończyłeś liceum lub technikum i nie wiesz, jak dalej pokierować swoją przyszłością? Szkoły medyczne to świetne rozwiązanie, jeśli lubisz pomagać innym i interesujesz się anatomią oraz fizjonomią człowieka. Co ważne - nie musisz posiadać matury, aby rozpocząć naukę. Bezpłatne szkoły policealne to szansa na zdobycie kluczowych umiejętności i zawodu z przyszłością.

Szkoły medyczne – czym są i kto może się w nich uczyć?

Szkoły medyczne to rodzaj jednostki w szkole policealnej lub samodzielna placówka, która przygotowuje osoby powyżej 18. roku życia do pełnienia funkcji opiekuna medycznego, opiekunki środowiskowej, technika masażysty oraz innych zawodów z obszaru medycyny. Szkoły medyczne oferują kompendium wiedzy z zakresu anatomii, fizjonomii, dietetyki czy ochrony zdrowia. Gruntowne przygotowanie merytoryczne, jak i zajęcia praktyczne zwieńczone są zewnętrznym egzaminem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i poparte świadectwem MEN. Tryb zaoczny często umożliwia łączenie pracy i nauki, ponieważ zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Ukończenie szkoły medycznej otwiera szansę na pracę w szpitalu, gabinecie fizjoterapeutycznym, ośrodku SPA, ośrodkach wypoczynkowych i hotelach lub w roli prywatnego opiekuna medycznego czy masażysty. Nauki może się podjąć każda osoba, która ukończyła 18 lat, skończyła liceum czy technikum – nie musi jednak posiadać zdanej matury. Do szkoły medycznej można zapisać się także po ukończeniu liceum dla dorosłych. Ważne jest posiadanie średniego wykształcenia. Istnieje wiele szkół policealnych przyjmujących słuchaczy bez matury, które umożliwiają bezpłatną naukę. Popularne kierunki, które oferują szkoły medyczne to m.in. technik masażysta, opiekun medyczny czy opiekunka środowiskowa.

Bezpłatne szkoły policealne – zawód technik masażysta

Technik masażysta to jeden z popularnych kierunków oferowanych przez szkoły medyczne. Pod okiem profesjonalistów możesz uczyć się masażu rehabilitacyjnego, leczniczego, sportowego, profilaktycznego czy kosmetycznego. Masaże realizowane są za pomocą zabiegów manualnych, ale także strumieni wodnych czy z wykorzystaniem urządzeń medycznych. Kierunek technik masażysta to także gruntowna wiedza z zakresu anatomii, fizjonomii, a także przedsiębiorczości – w razie chęci prowadzenia własnego gabinetu masażu. Zawód ten umożliwia pracę w gabinecie fizjoterapii, odnowy biologicznej czy siłowniach i klubach fitness. To także szansa na prowadzenie własnej praktyki i realizowanie prywatnych wizyt w domu pacjenta lub w gabinecie. Zawód technik masażysta umożliwia pracę ze sportowcami i realizowanie masażu sportowego, który za cel stawia usprawnienie funkcjonowania danych partii ciała oraz profilaktykę, by uchronić od ewentualnych urazów. Masaż leczniczy i rehabilitacyjny mogą być realizowane z rekomendacji lekarza prowadzącego pacjenta, w celu gimnastyki leczniczej czy rehabilitacji pooperacyjnej. Możliwe jest również oferowanie masażu kosmetycznego, który wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie czy ramionach poprawia elastyczność skóry. W pracy masażysty istotna jest sprawność fizyczna i zdolności manualne. Masażysta powinien być także osobą kontaktową, tak aby z łatwością móc nawiązać dobrą relację z podopiecznym i nie zamienić z nim ani słowa przez całą sesję masażu. W tym zawodzie świetnie odnajdują się również osoby niewidome i niesłyszące, ponieważ często posiadają wyostrzony zmysł dotyku, który ułatwia im pracę.

Darmowe szkoły policealne dla dorosłych szansą na rozwój

Na rynku pracy, m.in. ze względu na starzejące się społeczeństwo, rośnie zapotrzebowanie na zawody takie jak technik masażysta czy opiekun medyczny. Jeśli jesteś osobą empatyczną, odpowiedzialną i chcesz nieść pomoc osobom chorym, starszym czy niepełnosprawnym, rozważ naukę w bezpłatnej szkole policealnej. Oprócz fachu technika masażysty, warto zdobyć zawód opiekuna medycznego, który umożliwi Ci sprawowanie opieki nad osobami niesamodzielnymi i asystowanie lekarzom, pielęgniarkom oraz rehabilitantom. Kierunek opiekun medyczny uczy, jak wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, higieniczne i opiekuńcze, aby pomagać osobom chorym niezależnie od wieku.

Jak znaleźć dobrą szkołę medyczną?

Wszystkie opisane wyżej kierunki, zwieńczone egzaminem przeprowadzonym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, potwierdzone świadectwem MEN oraz wsparte dyplomem opiekuna medycznego, technika masażysty czy opiekunki środowiskowej znajdziesz w Żak. To największa ogólnopolska firma edukacyjna, która oferuje ponad 20 bezpłatnych kierunków kształcenia. Szkoły Policealne Żak znajdziesz w ponad 80 miastach w Polsce. Jesteś zainteresowany nauką w szkole medycznej? Sprawdź, jaką ofertę przygotował Żak – https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne. Po zapoznaniu się z ofertą możesz się od razu zapisać online na wybrany przez siebie kierunek. Wystarczy jedynie świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo dojrzałości. Rekrutacja trwa cały rok, a zajęcia prowadzone są w trybie zaocznym (z wyjątkiem technika masażysty – tutaj zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym) zaczynają się we wrześniu i lutym. Możesz rozpocząć naukę w każdym wieku! Nie zwlekaj i dołącz do grona osób, które zyskały zawód z przyszłością.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze