Trwa ładowanie...

Test KM

Test KM (test inwazyjności Kurzrocka-Millera) jest testem oceniającym podobnie jak test PCT tak zwaną wrogość śluzu szyjkowego. Test ten jest wykorzystywany w poszukiwaniu przyczyn niepłodności par. Jego znaczenie polega na ocenie, czy u danej kobiety jakość śluzu szyjkowego w momencie owulacji (czyli wtedy, kiedy śluz ten powinien być najbardziej sprzyjający męskim plemnikom) jest na tyle odpowiednia, że pozwala na swobodne przenikanie nasienia, a tym samym umożliwia proces zapłodnienia.

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

Polega on na pobraniu od kobiety próbki śluzu z szyjki macicy, a od mężczyzny próbki nasienia. Następnie kroplę śluzu szyjkowego i kroplę ejakulatu umieszcza się na szkiełku mikroskopowym i ocenia przenikanie plemników do śluzu. W przypadku wrogości śluzu plemniki nie migrują do jego wnętrza i wiadomo wtedy, że także w warunkach naturalnych najprawdopodobniej wrogość śluzu może być przyczyną niepłodności danej pary. Pozwala to na podjęcie odpowiedniego leczenia, niekiedy nawet konieczne są metody wspomaganego rozrodu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.