Twarz kwadratowa

Kwadratowy kształt twarzy ma następujące cechy charakterystyczne: szerokie, często niskie czoło, kwadratową linię włosów, szeroką linię żuchwy oraz policzki leżące w jednej linii z czołem i brodą. Kwadratowy kształt twarzy wymaga odpowiedniego cięcia, by podkreślić jego zalety i ukryć mankamenty. Fryzura może zdziałać cuda, zwłaszcza że dobieranie fryzury do twarzy to podstawa dobrego wyglądu. Uczesanie ma ogromną moc – pomaga wydobyć piękno twarzy i odwrócić uwagę od niedoskonałości. Jakie fryzury są polecane kobietom o twarzy w kształcie kwadratu?

Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

Fryzury dla twarzy kwadratowej

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa ma szerokie, często niskie czoło, kwadratową linię włosów, szeroką linię żuchwy oraz policzki leżące w jednej linii z czołem i brodą....

Dobieranie fryzury do twarzy należy zacząć od rozpoznania jej kształtu. Fryzjerzy wyróżniają cztery typy: twarz owalną , twarz trójkątną , twarz kwadratową i twarz okrągłą . Za idealny kształt twarzy uchodzi owalny, ale każda osoba może wyglądać atrakcyjnie, nawet jeśli ma inny kształt twarzy . Wiele kobiet z kwadratową twarzą ma problem z doborem fryzury . Czym się kierować, będąc w salonie fryzjerskim? Dobieranie fryzury do twarzy kwadratowej ma na celu optyczne wydłużenie twarzy i retuszowanie linii podbródka. Fryzury dla twarzy kwadratowej nie powinny być krótkie, zbytnio wyprostowane i optycznie poszerzające linię żuchwy i kości policzkowych. Dobrym pomysłem są z kolei:

 • zaczesane na bok długie grzywki (twarz powinna być jak najbardziej odkryta),
 • brak przedziałka lub boczny przedziałek,
 • włosy o różnej długości,
 • długie włosy,
 • asymetryczne fryzury i cięcia,
 • loki w stylu Aniołków Charliego,
 • długie, wycieniowane kosmyki zasłaniające kości policzkowe i dolną szczękę,
 • klasyczny paź.

Pamiętaj, że decydując się na fryzurę niedopowiednią do twojego kształtu twarzy, sprawiasz, że mankamenty twarzy, takie jak męska, szeroka żuchwa, stają się szczególnie widoczne. Przykładem nieodpowiedniej fryzury jest prosta grzywka, która nadaje twarzy niemal przerysowany kwadratowy kształt.

Makijaż dla twarzy kwadratowej

Aby podkreślić zalety i ukryć mankamenty tego kształtu twarzy, podkład należy zaaplikować po zewnętrznych stronach czoła i żuchwy – w ten sposób optycznie modeluje się twarz. Na nos, brodę i policzki należy nałożyć rozjaśniacz, a na kości policzkowe – róż. W ten sposób można uzyskać efekt złagodzenia ostrych rysów twarzy. Warto poświęcić kilka minut każdego ranka na to, by umiejętnie wymodelować twarz za pomocą kosmetyków. Pierwsze wrażenie się liczy, dlatego dobrze jest codziennie wyglądać optymalnie dobrze i kobieco. Jeśli masz opory przed wykonywaniem makijażu, przynajmniej raz spróbuj zastosować się do powyższych wskazówek. Zrób sobie zdjęcie przed i po pomalowaniu się. Efekt może cię pozytywnie zaskoczyć i zachęcić do częstszych eksperymentów z kosmetykami. Dobrym pomysłem jest także wizyta u profesjonalnej wizażystki, która dobierze makijaż do twojego kształtu twarzy, karnacji, koloru oczu i włosów, a także wieku.

Dobór fryzury do twarzy kwadratowej nie jest trudny, pod warunkiem, że pamięta się o podstawowych zasadach. Aby złagodzić kształt twarzy, warto pomyśleć o kobiecych fryzurach. Długie włosy z pewnością będą wyglądały korzystnie, ale nawet krótsze fryzury można dopasować do kwadratowej twarzy.

Joanna Brodziak, 3 tygodnie temu

Kształt twarzy

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Kształt twarzy
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13
Artykuły Kształt twarzy
Kształt twarzy

Owalny kształt twarzy

Owalny kształt twarzy

O owalnym kształcie twarzy marzy każda kobieta. Wystarczą odpowiednia fryzura i makijaż, a twoja twarz będzie wyglądać olśniewająco.

Kształt twarzy

Twarz trójkąt

Twarz trójkąt

Kobiety o trójkątnym kształcie twarzy muszą wybierać fryzury optycznie wydłużające czoło. Natomiast makijaż powinien łagodzić dość ostre rysy twarzy.

Kształt twarzy

Twarz serce

Twarz serce

Kobiecie o twarzy w kształcie serca pasuje krótkie ścięcie. Dobrze wygląda również grzywka.

Kształt twarzy

Kwadratowy kształt twarzy

Kwadratowy kształt twarzy

Twarz kwadratowa ma szerokie, często niskie czoło, kwadratową linię włosów, szeroką linię żuchwy oraz policzki leżące w jednej linii z czołem i brodą.

Kształt twarzy

Twarz trójkątna

można sprawdzić, obrysowując obwód twarzy na tafli lustra. Warto określić swój kształt twarzy, gdyż dzięki temu lepiej możemy dobrać fryzury, makijaż i ubrania (...) . Trójkątny kształt...

Kształt twarzy

Twarz owalna

Twarz owalna jest uważana za idealny kształt, ponieważ jest najbardziej proporcjonalna. Już w starożytności obowiązywała zasada harmonii, dlatego właśnie owal jest kształtem, do którego dąży się podczas stylizacji wszystkich...

Kształt twarzy

Twarz okrągła

Okrągłe policzki ma mniej więcej taką samą szerokość, co wysokość - ma okrągłe policzki, zaokrągloną brodę i dość niskie czoło. Taki kształt twarzy (...) kącików ust. Nie nakładaj różu kolistymi ruchami. Kobiety, które...

Kształt twarzy

Kwadratowa twarz

Kwadratowa twarz

Twarz kwadratowa jest szeroka, kanciasta oraz płaska. Długość i szerokość twarzy - jednakowa także linia szczęki, czoła i kości policzkowych. Charakteryzuje się szerokim podbródkiem.

Kształt twarzy

Prostokątna twarz

Prostokątna twarz

Prostokątna twarz jest wyraźnie długa i pociągła oraz w każdym miejscu jednakowo szeroka.