Twarz trójkątna

Twarz trójkąt – podobnie jak twarz owalna, twarz okrągła i twarz kwadratowa – to jeden z podstawowych kształtów twarzy. Typ twarzy łatwo można sprawdzić, obrysowując obwód twarzy na tafli lustra. Warto określić swój kształt twarzy, gdyż dzięki temu lepiej możemy dobrać fryzury, makijaż i ubrania. Trójkątny kształt twarzy, tak jak każdy inny, ma swoje wady i zalety, dlatego warto poznać pewne sposoby na zniwelowanie mankamentów urody i podkreślenie atutów i korzystnych rysów dla osób z trójkątną twarzą.

Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

Makijaż dla twarzy trójkątnej

Twarz trójkątna

Kobiety o trójkątnym kształcie twarzy muszą wybierać fryzury optycznie wydłużające czoło. Natomiast makijaż powinien łagodzić dość ostre rysy twarzy.

Znakiem rozpoznawczym trójkątnej twarzy jest wysokie, szerokie i wypukłe czoło. Twarz trójkątna wygląda na długą i pociągłą. Jej najszerszym miejscem jest czoło. Linia włosów u osób mających ten typ twarzy przebiega sercowato, tworzone są zakola. Policzki zwężają się, a podbródek jest wąski i spiczasty.

Twarz w kształcie trójkąta bardzo dobrze prezentuje się we fryzurze optycznie wydłużającej czoło, a poszerzającej dolną część twarzy.

Jeśli zaś chodzi o makijaż, to nakładanie kosmetyków ma na celu przede wszystkim złagodzenie rysów twarzy. Duże znaczenie ma sposób nakładania podkładu . Ciemniejszy kładziemy na wystające części twarzy: boki czoła i brodę. Z kolei jasny nakładamy na dolną część policzków, tuż pod kościami policzkowymi. Oczywiście przed tym należy równomiernie rozprowadzić podkład, aby twarz miała jednolity kolor. Róż rozprowadzamy płasko na kości policzkowe, w kierunku linii włosów. Za pomocą rozjaśniacza akcentujemy wgłębienie tuż pod kościami policzkowymi. Brwi należy rozczesać grzebykiem i zagęścić kredką. Nie należy jednak przesadzać z makijażem oczu .

Fryzury dla twarzy trójkątnej

 • Do twarzy trójkątnej najbardziej pasują włosy półdługie, wycieniowane, mogą być proste lub kręcone – ważne, aby miały przedziałek na boku.
 • Jeśli ktoś lubi krótkie włosy, idealnym uczesaniem będzie klasyczny bob, czyli pasma ścięte do linii brody na równej długości, wycieniowane z grzywką. Bob jest nadal modną fryzurą, ciągle urozmaicaną przez stylistów.
 • Twarz trójkątna lubi krótkie grzywki. Kobiety, które lepiej czują się w dłuższych, mogą układać je na bok, aby odsłaniały część czoła i nieco zakrywały policzki.
 • Niektóre kobiety o twarzy w kształcie trójkąta mają mocno zarysowane kości policzkowe. Można je ukryć za pomocą prostej fryzury: przedziałek na boku i włosy z jednej strony zaczesane za ucho.
 • Spiczastą brodę i dolną część twarzy optycznie poszerzą puszyste lub skręcone końce włosów.
 • Warto pamiętać, aby końcówki były zawsze mocno wycieniowane i wywinięte.
 • Fryzura powinna być dobrana tak, aby nie eksponowała oblicza. Układając włosy, należy zachować równowagę między wysokim czołem a spiczastą brodą.
 • Twarz trójkątna nie będzie wyglądała dobrze w krótkich fryzurach w stylu „jeżyka” lub „na zapałkę”. Poza tym należy unikać odkrytego czoła oraz wystrzyżonego karku. Nie poleca się także czesania w koński ogon oraz upinania włosów w wysokiego koka.

Trójkątny kształt twarzy może być bardzo kobiecy, jeśli złagodzimy rysy za pomocą odpowiedniego makijażu i fryzury. Z drugiej zaś strony, ten typ twarzy świetnie prezentuje się z nieco bardziej młodzieżową i drapieżną fryzurką z grzywką.

Małgorzata Kazbieruk, ponad rok temu

Kształt twarzy

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Kształt twarzy
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Kształt twarzy
Kształt twarzy

Kwadratowy kształt twarzy

Kwadratowy kształt twarzy

Twarz kwadratowa ma szerokie, często niskie czoło, kwadratową linię włosów, szeroką linię żuchwy oraz policzki leżące w jednej linii z czołem i brodą.

Kształt twarzy

Twarz serce

Twarz serce

Kobiecie o twarzy w kształcie serca pasuje krótkie ścięcie. Dobrze wygląda również grzywka.

Kształt twarzy

Twarz okrągła

Okrągłe policzki ma mniej więcej taką samą szerokość, co wysokość - ma okrągłe policzki, zaokrągloną brodę i dość niskie czoło. Taki kształt twarzy (...) kącików ust. Nie nakładaj różu kolistymi ruchami. Kobiety, które...

Kształt twarzy

Twarz trójkąt

Twarz trójkąt

Kobiety o trójkątnym kształcie twarzy muszą wybierać fryzury optycznie wydłużające czoło. Natomiast makijaż powinien łagodzić dość ostre rysy twarzy.

Kształt twarzy

Owalny kształt twarzy

Owalny kształt twarzy

O owalnym kształcie twarzy marzy każda kobieta. Wystarczą odpowiednia fryzura i makijaż, a twoja twarz będzie wyglądać olśniewająco.

Kształt twarzy

Twarz owalna

Twarz owalna jest uważana za idealny kształt, ponieważ jest najbardziej proporcjonalna. Już w starożytności obowiązywała zasada harmonii, dlatego (...) tym darem mogą nosić zupełnie dowolną fryzurę. Jeśli twoja twarz...

Kształt twarzy

Prostokątna twarz

Prostokątna twarz

Prostokątna twarz jest wyraźnie długa i pociągła oraz w każdym miejscu jednakowo szeroka.

Kształt twarzy

Twarz diament

Twarz diament

Kobiety o twarzy diamentowej muszą ukrywać policzki. Mogą to uczynić m.in. poprzez wybór odpowiedniej fryzury.

Kształt twarzy

Kwadratowa twarz

Kwadratowa twarz

Twarz kwadratowa jest szeroka, kanciasta oraz płaska. Długość i szerokość twarzy - jednakowa także linia szczęki, czoła i kości policzkowych. Charakteryzuje się szerokim podbródkiem.