Twarz prostokątna

Prostokątna twarz to jeden z ładniejszych kształtów twarzy. Jest proporcjonalna i symetryczna. Jeśli dodatkowo charakteryzuje się delikatnymi rysami, zadziwia urodą. Twarz prostokątna jest wyraźnie długa i jednakowo szeroka w każdym miejscu. Osoby o prostokątnym kształcie twarzy mają też zazwyczaj wysokie czoło i płaskie, wydłużone policzki. Prostokątna twarz optycznie daje wrażenie szczupłości. Częściej prostokątny kształt twarzy spotykany jest u mężczyzn niż u kobiet.

Zobacz film: "Regeneracja skóry po zimie"

Czym się charakteryzuje prostokątna twarz?

Twarz prostokątna

Prostokątna twarz jest wyraźnie długa i pociągła oraz w każdym miejscu jednakowo szeroka.

Prostokątna twarz jest wyraźnie długa i pociągła oraz w każdym miejscu jednakowo szeroka. Czoło u osób z prostokątnym kształtem twarzy jest często wysokie, a linia włosów prosta, z wyraźnymi kątami. Policzki płaskie i wydłużone.

Prostokątny kształt twarzy jest pożądany wśród ludzi, ponieważ optycznie wyszczupla. Przez gwiazdy filmowe uznawany jest za idealny. Osoby z prostokątną twarzą mają też często kanciasty i dość szeroki podbródek. Ogólne wrażenie, jeśli chodzi o prostokątną twarz, to buzia wąska i długa.

Preferowana długość włosów przy takim typie twarzy to maksymalnie do połowy szyi. Dłuższe włosy mogą za bardzo wyciągać i wydłużać kształt twarzy. Osoby z prostokątną twarzą powinny mieć dość obfite czupryny. Dobrze wyglądają we włosach falowanych lub delikatnie kręconych. Zaleca się grzywki i fryzury, które ukrywają wysokie i szerokie czoło. Fryzury powinny optycznie skracać i lekko poszerzać twarz. Dobrze byłoby, gdyby fryzura przełamywała także kanciastość zewnętrznych konturów twarzy.

Fryzury i makijaż do twarzy prostokątnej

Przy prostokątnym kształcie twarzy fryzury powinny być dość bujne, faliste, asymetryczne i miękkie. Przy kształcie twarzy typu prostokąt warto mieć gęstą grzywkę do brwi – prostą albo asymetryczną, która zasłaniałaby uszy. Twarz a fryzura to dość ważna sprawa. Nie każde uczesanie pasuje do danego kształtu buzi. Przy prostokątnej twarzy ładnie prezentują się fryzury, które dodają szerokości w skroniach i kościach policzkowych, np. fajnie wystrzępione pazurki. Dobrze też mieć fryzury średniej długości – nie za długie ani nie za krótkie. Jeśli włosy są długie, powinny tworzyć objętość na wysokości szyi. Niezalecane są fryzury bardzo krótkie, np. na chłopaka, ponieważ dodatkowo uwidaczniają pociągłą twarz.

Należy unikać długich, prostych włosów, które znacznie wydłużają twarz. Niezbyt ładnie wyglądają również fryzury bardzo krótkie oraz fryzury, które dodają objętości tylko na górze głowy. Prostokątna twarz nie lubi też fryzur i uczesań blisko skóry. Ponadto, przy wysokim czole nie powinno się nosić „końskiego ogona”. Włosy powinny być też raczej postrzępione i wycieniowane niż obcięte w jednej linii prostej.

Makijaż do twarzy prostokątnej ma na celu poszerzenie i skrócenie twarzy. Dobrze, jeśli makijaż zaznacza kości policzkowe i łagodzi ostre rysy twarzy. Najważniejszy element makijażu stanowi modelowanie. Warto pamiętać, że jaśniejszy o kilka tonów od reszty twarzy kolor poszerza i powiększa, natomiast kolor ciemny – wysmukla, wyszczupla. Uwypukleniu służą także kosmetyki błyszczące. Twarz należy modelować różami i bronzerami oraz różnymi odcieniami podkładów.

Joanna Krocz, ponad rok temu

Kształt twarzy

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Kształt twarzy
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13
Artykuły Kształt twarzy
Kształt twarzy

Twarz serce

Twarz serce

Kobiecie o twarzy w kształcie serca pasuje krótkie ścięcie. Dobrze wygląda również grzywka.

Kształt twarzy

Kwadratowy kształt twarzy

Kwadratowy kształt twarzy

Twarz kwadratowa ma szerokie, często niskie czoło, kwadratową linię włosów, szeroką linię żuchwy oraz policzki leżące w jednej linii z czołem i brodą.

Kształt twarzy

Owalny kształt twarzy

Owalny kształt twarzy

O owalnym kształcie twarzy marzy każda kobieta. Wystarczą odpowiednia fryzura i makijaż, a twoja twarz będzie wyglądać olśniewająco.

Kształt twarzy

Twarz trójkąt

Twarz trójkąt

Kobiety o trójkątnym kształcie twarzy muszą wybierać fryzury optycznie wydłużające czoło. Natomiast makijaż powinien łagodzić dość ostre rysy twarzy.

Kształt twarzy

Twarz okrągła

Okrągłe policzki ma mniej więcej taką samą szerokość, co wysokość - ma okrągłe policzki, zaokrągloną brodę i dość niskie czoło. Taki kształt twarzy (...) kącików ust. Nie nakładaj różu kolistymi ruchami. Kobiety, które...

Kształt twarzy

Twarz trójkątna

można sprawdzić, obrysowując obwód twarzy na tafli lustra. Warto określić swój kształt twarzy, gdyż dzięki temu lepiej możemy dobrać fryzury, makijaż i ubrania (...) . Trójkątny kształt...

Kształt twarzy

Twarz owalna

Twarz owalna jest uważana za idealny kształt, ponieważ jest najbardziej proporcjonalna. Już w starożytności obowiązywała zasada harmonii, dlatego właśnie owal jest kształtem, do którego dąży się podczas stylizacji wszystkich...

Kształt twarzy

Kwadratowa twarz

Kwadratowa twarz

Twarz kwadratowa jest szeroka, kanciasta oraz płaska. Długość i szerokość twarzy - jednakowa także linia szczęki, czoła i kości policzkowych. Charakteryzuje się szerokim podbródkiem.

Kształt twarzy

Twarz diament

Twarz diament

Kobiety o twarzy diamentowej muszą ukrywać policzki. Mogą to uczynić m.in. poprzez wybór odpowiedniej fryzury.