Trwa ładowanie...

#TyleDobra kontra koronawirus w Polsce. Dobre wiadomości dla przedsiębiorców i szybki test na koronawirusa. Prasówka 17.03.2020

No dobra :) #tyledobra kontra Covid-19 trwa i mam wrażenie, że wygrywamy. Dobre się niesie, szybciej niż korona. Dziś będzie trochę krócej, ale tylko po to, żeby jutro było trochę dłużej.

1. Koronawirus - dobre wiadomości dla przedsiębiorców

Czy w sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, możliwe są jakieś dobre wiadomości dla przedsiębiorców? Dawid Adach, co-founder Material Design for Bootstrap, odbył telekonferencję z kilkudziesięcioma właścicielami firm z Włoch. Dla swoich polskich kolegów ma kilka pokrzepiających wniosków: warto się nie poddawać i na tyle, na ile jest to możliwe, zachować spokój. Włosi widzą już w każdym razie światełko w tunelu. Zobaczymy i my!

2. IT here to help

A teraz dobra wiadomość od przedsiębiorców. Tomek Karwatka z Divante zainicjował dobrą akcję. Zbiera w jednym miejscu firmy IT i tzw. software house’y, które mogą zaoferować konkretną pomoc organizacjom pozarządowym, rządowi i innym inicjatywom, które wsparcia technologicznego potrzebują. W ogólnodostępnym pliku IT here to help dopisało się już 20 firm (i ciągle przybywa!), które chcą oddać swoje rozwiązania zupełnie za darmo, przeznaczyć 25 godzin tygodniowo na wsparcie, oddać do użytku technologie wspierające pracę zdalną etc.

Zobacz też: Nagranie polskiej lekarki krąży po sieci. Jej rady są bezcenne

3. SensDx chce wprowadzić szybki test wykrywający koronawirusa

Polska firma SensDx chce wprowadzić ultraszybki przenośny test wykrywający koronawirusa.

- Ma umożliwić szybkie badania w miejscach, gdzie nie jest możliwe przeprowadzenie pełnej diagnostyki, czyli na przykład na lotniskach czy dworcach kolejowych - mówi prezes Tomasz Gondek.

Na początku maja powinni wejść w fazę testów, a jednorazowy test ma kosztować kilkadziesiąt złotych. To jest naprawdę dobra wiadomość - na świecie istnieje tylko jeden podobny - przenośny i superszybki - produkt do wykrywania patogentów (sic!).

Zobacz też: Jak wzmocnić odporność organizmu?

4. Medytacja za darmo

Popularna aplikacja do medytacji Intu została udostępniona na czas “kwarantanny” za darmo.

- Teoretycznie byłby to dziś dla nas świetny czas na sprzedawanie naszej apki, ale pomyślałem: pal licho tych kilka złotych, niech się ludzie odprężają - mówi twórca apki Michał Niewęgłowski.

Nawet nie trzeba się logować. Bierzcie, udostępniajcie dalej i resetujcie się. Nawet 15 minut medytacji pomoże Wam zredukować stres. Darmowy dostęp Intu reklamuje hasłem: "Przytul sam siebie". Przytulajcie siebie sami. Sami też :)

5. Muzycy, bawcie się w domu

Amerykańskie Moog Music i japońskie Korg, firmy produkujące instrumenty elektryczne, syntezatory i wzmacniacze, uznały, że dość już wymówek i czas wzbudzić w sobie muzyczną kreatywność. Albo ukoić niespokojne epidemiczne myśli - w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Ku pokrzepieniu wrażliwych na dźwięki serc firmy udostępniły za darmo swoje aplikacje - Minimooga Model D (dostępna dla systemu iOS) i Kaossilator (iOS i Android).

6. Nasze zwięrzęta najszczęśliwsze na świecie!

Na koniec news nad newsami. Lepszego dziś nie będzie ;) Czy Wy zdajecie sobie sprawę, jaki poziom szczęścia osiągnęły wszystkie Wasze zwierzęta domowe? Nigdy nie miały Was tyle i tak blisko. Czujecie to?

Zobacz też: Czy istnieje lek na koronawirusa?

No i jeszcze dorzucę zasłyszaną scenkę:

  • Mamo, mogę wyjść?
  • Nie.
  • A chociaż śmieci wyrzucić?

Dołącz do nas! Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zobacz film: "Jak uchronić się przed koronawirusem?"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.