Przejdź na WP

Warkocze - jak zaplatać, warkocz francuski, holenderski, kłos, warkocz do kształtu twarzy

Plecionki i warkocze są kojarzone z latem, z błogim, sielskim, letnim życiem. Jednak nie tylko latem można pleść warkocze. Można śmiało przebierać we francuzach, holendrach, kłosach, supełkach i zawijaskach przez okrągły rok. Ważne jest tylko, by były one luźne, czyli nieodsłaniające napiętej skóry głowy i z pomysłem. Hitem są warkocze plecione jakby niedbale, dające efekt potarganych, rozwianych przez wiatr kosmyków.

Zobacz film: "Najmodniejsze fryzury na nadchodzący sezon"

spis treści

1. Warkocze - jak zaplatać

Po pierwsze, należy umyć włosy i jeszcze na wilgotne nałożyć piankę, następnie wysuszyć i nakręcić na papiloty lub lokówkę. Loki nie muszą mieć bardzo precyzyjnego skrętu. Po zakończeniu kręcenia pochylamy głowę mocno do przodu i delikatnie rozczesujemy włosy palcami. Można również spryskać je bardzo delikatnym lakierem. Następnie odchylamy głowę do tyłu i zabieramy się do plecionek. Na tak przygotowanych włosach łatwiej jest uzyskać lekkość i objętość, co jest niezbędnym elementem tego rodzaju fryzur.

2. Warkocze francuskie

W świecie stylizacji fryzur dominują trzy rodzaje warkoczy: francuski, holenderski i kłos. Najbardziej znany jest warkocz francuski, który zaplatały nasze prababcie i babcie, tworząc koronkę dookoła głowy, dwa luźno opadające warkocze po każdej ze stron głowy bądź jeden lekko puszczony z tyłu głowy.

10 stylowych fryzur na imprezę
10 stylowych fryzur na imprezę [10 zdjęć]

Kucyk może całkowicie zmienić twój wygląd – jest wiele opcji do wyboru: kucyki upięte luźno i nisko czy...

zobacz galerię

3. Warkocze holenderskie

Warkocz holenderski jest rzadziej pleciony, ale jest o wiele bardziej efektowny. Daje obraz trójwymiarowości fryzury, gdyż dobierany jest pod spód, powodując uwypuklenie całej konstrukcji.

Podsumowując, warkocz holenderski od francuskiego różni się sposobem dobierania pasm. W tym pierwszym dobieramy włosy pod spód, podczas gdy przy francuskim dobieramy pasma do góry.

Zaletą warkocza holenderskiego jest fakt, że nawet na włosach słabych i cienkich będzie ładnie wyglądał.

4. Warkocze - kłos

Również tak zwany kłos ma swój niesamowity urok. Najłatwiej go pleść, trzymając w rękach dwie sekcje i dobierając z ich zewnętrznych krawędzi. Z jednej strony przekładamy na drugą i tak na zmianę, mając ciągle dwie sekcje.

Trzeba pamiętać, że kłos, jak i warkocz holenderski można powiększać poprzez poluźnianie splotów pasmo po paśmie. Takim zabiegiem zyskujemy na objętości oraz na modnym wyglądzie upięcia.

Zobacz także:

Warkocze królują nie tylko w codziennych stylizacjach, ale również bardzo mocno akcentowane są podczas upięć ślubnych i okazjonalnych
Warkocze królują nie tylko w codziennych stylizacjach, ale również bardzo mocno akcentowane są podczas upięć ślubnych i okazjonalnych (123rf.com)

5. Warkocze - jak dobrać do kształtu twarz

Komu pasują warkocze? Odpowiedź nasuwa się sama – wszystkim. Należy tylko pamiętać o realnym określeniu gęstości i jakości swoich włosów oraz kształtu swojej czaszki, by zbyt płaskie obszary odpowiednio uwypuklić bądź zakamuflować pod warkoczem. Po takiej analizie podjąć należy decyzję, jaki rodzaj plecionki będzie dla nas odpowiedni.

Patrząc na otaczającą nas modę, warkocze królują nie tylko w codziennych stylizacjach, ale również bardzo mocno akcentowane są podczas upięć ślubnych i okazjonalnych, co porusza kolejne zagadnienie dekoracji misternych upięć. Warkocz sam w sobie jest już dość ciekawym elementem fryzury, ale warto czasem go troszkę podkoloryzować, wplatając wstążkę bądź przypinając kwiat. To, jaką skomponujemy strukturę fryzury, zależy tylko i wyłącznie od naszej kreatywności i chęci. Im bardziej pomysłowa plecionka, tym bardziej będzie unikalna.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy