Trwa ładowanie...

Wizyta u lekarza w czasie epidemii. Nie lekceważ swojego zdrowia

 Dorota Mielcarek
21.04.2020 13:30
Jak umówić się do lekarza przez internet?
Jak umówić się do lekarza przez internet? (GettyImages)

Chociaż gabinety lekarskie są w każdym mieście, nadal mamy problem z umówieniem się na wizytę u specjalisty. Zbyt duża liczba oczekujących, brak wolnych terminów, rozwój chorób cywilizacyjnych i nieustannie zajęte linie telefoniczne potrafią wyprowadzić z równowagi najbardziej cierpliwego pacjenta. W dobie epidemii koronawirusa jest to szczególnie uciążliwe. Na szczęście, mamy internet!

1. Kolejka do specjalisty

Każdy z nas choć raz był w sytuacji, kiedy położył się spać zdrowy, a wstał z bólem gardła, zatkanym nos i zwiększającą się temperaturą. Pierwszą myślą jest wizyta w przychodni, jednak w większości przypadków usłyszysz, że lekarz może cię przyjąć.. za kilka dni, ponieważ "nie ma już wolnych numerków".

Wizyty u lekarza on-line
Wizyty u lekarza on-line (GettyImages)

Sprawa wygląda jeszcze gorzej, gdy masz małe dziecko albo chcesz się umówić do specjalisty.

Zobacz film: "Prof. Pyrć o szczepionce na koronawirusa"

- Mam wrzody jelita. Odkąd pamiętam, kiedy zaczyna się wiosna, dają o sobie znać. Ten przeszywający ból, niesmak w ustach i inne dolegliwości sprawiają, że mam ochotę zamknąć się w domu. Na wizytę w ramach NFZ nie ma co liczyć. Za każdym razem muszę wydać ok. 200 zł za wizytę, żeby dostać potrzebne leki i zalecenia. To jest absurd! – denerwuje się Jan.

2. Wizyta u lekarza on-line

Przypadki niezadowolonych pacjentów można mnożyć w nieskończoność, jednak lepiej jest znaleźć konkretne rozwiązanie. Pomoże nam w tym internet.

Umawianie się do lekarza przez internet staje się niemal tak popularne, jak bankowość elektroniczna czy kupowanie w sieci. Po części zostaliśmy do tego zmuszeni przez epidemię koronawirusa, jednak z miesiąca na miesiąc coraz więcej pacjentów korzysta z wizyt on-line.

3. Jak umówić się z lekarzem przez Internet?

Na kontakt z lekarzem przez internet można umówić się, korzystając z usługi WP Lekarz. Do dyspozycji jest ponad 50 lekarzy internistów, psychologów i psychiatrów oraz 500 specjalistów.

Dlaczego warto to zrobić?

Po pierwsze jest szybciej i bez wychodzenia z domu, a po drugie… znacznie taniej. Za wizytę przez internet nie zapłacisz kilkuset złotych. Ba! Nie musisz nawet płacić abonamentu, co jest bardzo popularne w sieciach medycznych.

Jest jeszcze jeden ważny powód. Usługa WP Lekarz gromadzi w jednym miejscu najlepszych specjalistów z całej Polski. Jeśli mieszkasz np. w Łomży, możesz bez problemu umówić się na wizytę u specjalisty z Warszawy, Krakowa czy Gdańska – lokalizacja nie ma żadnego znaczenia.

Pamiętaj, że w dobie koronawirusa, twoje zdrowie jest najważniejsze. Nie lekceważ żadnych objawów. Lepiej je szybko skonsultować niż później żałować.

Zobacz także: Koronawirus - jak się przenosi i jak możemy się chronić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze