Wrastające włoski po depilacji

Wrastające włoski to problem znany dobrze zarówno mężczyznom, jak i kobietom, niezależnie od narodowości czy koloru skóry. Mogą być powodem nieprzemożnego stresu i wstydu, szczególnie jeżeli pojawiają się u pań w miejscach widocznych, np. okolicach twarzy. Powodują podrażnienia skóry oraz bolesne wypryski. Mogą się pojawiać zarówno na skórze twarzy, nóg, jak i w okolicach intymnych. Jak im zapobiegać? Jak sobie radzić, kiedy się pojawią? O tym wszystkim w poniższym artykule.

Zobacz film: "Specyfika zabiegów estetycznych"

Kilka sposobów na wrastające włoski

Podrażnienia wrażliwej skóry po depilacji

Okolice bikini i pachwiny są bardzo wrażliwe i silnie ukrwione. Depilacja zwykłym woskiem lub depilatorem może być bardzo bolesna i wywoływać podrażnienia...

Poczekaj, aż odrosną, a w tym czasie smaruj podrażnione miejsca preparatem z kortyzonem.

 • Rozejrzyj się za specjalnymi preparatami przeciwdziałającymi wrastaniu włosków.
 • Dobry peeling powinien pomóc zarówno w łatwiejszym pozbyciu się zbędnego owłosienia, jak również w zapobiegnięciu wrastającym włoskom.
 • Depiluj włosy w kierunku, w którym rosną.
 • Stosuj specjalne preparaty antybakteryjne do golenia.
 • Maszynki jednorazowe stosuj tylko trzy razy.
 • Aby zminimalizować podrażnienia i zapobiec wrastaniu włosków po zabiegu depilacji, stosuj oliwkę dla dzieci.

Wrastające włosy są znane jako Psuedofolliculitis Barbae (PFB), skutkują one wieloma nieprzyjemnymi podrażnieniami. Psuedofolliculitis Barbae odnosi się do włosów, które zostały pocięte lub odłamane poniżej poziomu skóry, co powoduje powstawanie wyprysków. 
Czasami w miejscu powstawania wyprysków może dojść do rozwoju ropnego zakażenia. Zapalenie mieszków włosowych powodowane jest przez zakażenie bakteryjne i grzybicze.

Zapobieganie wrastaniu włosków w okolicach intymnych

Jeżeli masz podobny problem, zapoznaj się z kilkoma cennymi wskazówkami:

 • Stosuj kompresy. Nasączony gorącą wodą ręcznik przykładaj w miejsca, w których występuje problem. Rób to przynajmniej trzy razy dziennie.
 • Noś luźną bieliznę.
 • Regularnie wykonywany peeling również pomoże ci w pozbyciu się problemu wrastających włosków.
 • Wykonaj mieszankę: aspirynę wymieszaj z połową szklanki wody, dodaj glicerynę i wymieszaj. Stosuj kilka razy dziennie.

Wrastające włoski to jeden z bardziej uciążliwych problemów, dotyczących zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Powodem tego stanu rzeczy może być nieprawidłowo wykonana depilacja. Podstawowym środkiem zapobiegawczym jest zatem odpowiednia technika usuwania zbędnego owłosienia. Należy również pamiętać, aby odkażać jednorazowe maszynki do golenia przed każdą depilacją. Zapobiegnie to infekcjom bakteryjnym, powodującym zapalenie mieszków włosowych. Regularnie stosowane peelingi nie tylko ułatwią depilację, ale także zapobiegną temu nieestetycznemu problemowi. Depilowanie włosków w okolicach bikini wymaga wprawy. Jeśli nie wiesz, jak wykonać taką depilację, lepiej udaj się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Okolice bikini i pachwiny są miejscami na ciele bardzo wrażliwymi i silnie ukrwionymi. Depilacja tych miejsc zwykłym woskiem czy depilacja depilatorem może być bardzo bolesna i wywoływać podrażnienia skóry. Natomiast usuwanie zbędnych włosków za pomocą maszynki do golenia daje zwykle krótkotrwałe efekty i przyczynia się do szybszego odrastania jeszcze mocniejszych włosków.

Komentarze (1)
~Patrycja
~Patrycja ponad rok temu

u mnie na wrastające włoski sprawdził się codzienny peeling wspomagany balsamem Bump Eraiser, kosmetyczka poleciła mi go i jak na razie widzę znaczną poprawę:) mam nadzieję, że problem całkowicie zniknie:)

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Depilacja i epilacja
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 3 tygodnie temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 6 godzin temu

14
Artykuły Depilacja i epilacja
Depilacja i epilacja

Po depilacji

Po depilacji

Depilacja za pomocą elektrolizy jest jedyną metodą trwałego usuwania włosów, zatwierdzoną przez FDA (Amerykańską Instytucję Zdrowia).

Depilacja i epilacja

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Zabieg laserowego usuwania włosów na twarzy jest skuteczną, ale i drogą metodą depilacji. Po kilku takich wizytach owłosienie znika.

Depilacja i epilacja

Krostki na nodze po depilacji

Krostki na nodze po depilacji

Widoczne czerwone krostki po depilacji są oznaką zapalenia mieszków włosowych, czyli powierzchownego lub głębokiego zakażenia mieszków bakteriami.

Depilacja i epilacja

Bikini

Bikini

Efekt depilacji brazylijskiej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Przez pięć tygodni pozostaje efekt gładkiej i miękkiej skóry. Zabieg powinien być powtarzany regularnie.

Depilacja i epilacja

Depilator

Depilator

Depilacja depilatorem elektrycznym jest szybka, jednak warto pamiętać, że nie każda kobieta będzie z niej zadowolona.

Depilacja i epilacja

Bezpieczny sposób na depilację w ciąży

Bezpieczny sposób na depilację w ciąży

Tradycyjna metoda pozbywania się nadmiernego owłosienia za pomocą maszynki jest jedną z bezpieczniejszych technik. Warto jednak pamiętać o możliwościach infekcji i podrażnień.

Depilacja i epilacja

Podrażnienia skóry po depilacji

Podrażnienia skóry po depilacji

Depilacja tradycyjną maszynką w wielu przypadkach wywołuje wysypkę, zaczerwienienie lub ogólne podrażnienie skóry.

Depilacja i epilacja

Podrażnienia wrażliwej skóry po depilacji

Podrażnienia wrażliwej skóry po depilacji

Okolice bikini i pachwiny są bardzo wrażliwe i silnie ukrwione. Depilacja zwykłym woskiem lub depilatorem może być bardzo bolesna i wywoływać podrażnienia skóry. Warto z tym zabiegiem udać się do kosmetyczki.