Jak depilować bikini?

W dzisiejszych czasach usuwanie zbędnego owłosienia przybrało całkowicie nowe oblicze. Dziś depiluje się nie tylko nogi i pachy, ale wręcz wszystkie owłosione części ciała – takie rozwiązanie oferuje depilacja brazylijska. Dla wielu kobiet włosy dopuszczalne są już tylko na głowie oraz w formie brwi i rzęs. Dlatego też depilowanie twarzy stało się modne. Obowiązkowe stało się również depilowanie okolic intymnych, szczególnie przed wyjściem na plażę czy na basen. Można zaobserwować trend stopniowego minimalizowania owłosienia tej części ciała, aż do jego całkowitej eliminacji. O tym, jak depilować bikini, opowie poniższy artykuł.

Polecane wideo:

1. Depilacja brazylijska

Większość kobiet stosuje różne formy depilacji okolic bikini, aby usunąć owłosienie, którego obszar przekracza linię bielizny. Dzięki temu uzyskuje się bardziej estetyczny i atrakcyjny wygląd, zarówno w bieliźnie, jak i nago. Jednakże dla wielu kobiet klasyczna depilacja bikini to wciąż zbyt mało. Dla nich stworzono depilację brazylijską. Termin ten oznacza całkowite usunięcie owłosienia ze wzgórka łonowego, warg sromowych oraz okolic odbytu lub ewentualne pozostawienie cienkiego paska włosów łonowych biegnących przez środek okolic intymnych kobiety. Depilacja bikini tego typu jest najbardziej bolesna, ze względu na dużą wrażliwość i delikatność skóry okolic intymnych. Niewątpliwie jednak ma ona wielu fanów, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

2. Depilacja bikini u kosmetyczki

Wszystkie dobre salony kosmetyczne mają w swojej ofercie depilację okolic bikini. Depilacja bikini u kosmetyczki może mieć jednak różne formy. W najpopularniejszych z nich stosuje się promieniowanie laserowe lub wosk. Depilacja laserowa bikini jest znacznie bardziej kosztowna, ale jej efekty utrzymują się przez kilka lat. Polega ona na niszczeniu mieszków włosowych za pomocą lasera. Aby tego dokonać, potrzeba od 5 do 8 sesji z użyciem lasera. Tańszą, lecz mniej trwałą formą jest depilacja bikini woskiem. Podczas jednego zabiegu kosmetyczka usunie zbędne włoski i pozostawi taki kształt owłosienia, jakiego zażąda klientka. Niestety, zabieg ten jest bolesny, gdyż wiążę się z wyrywaniem włosków ze skóry wraz z odrywaniem zastygniętego wosku.

Czytaj także:

3. Depilacja bikini w domu

Aby uzyskać atrakcyjny wygląd okolic bikini, wizyta u kosmetyczki nie jest konieczna. Co prawda, dokładne usunięcie owłosienia z tego obszaru jest trudniejsze, jeśli chce się to robić samodzielnie, jednak przy odrobinie wprawy można osiągnąć pożądany efekt. Do tego celu stosuje się wszelkiego rodzaju depilację woskiem, pasty cukrowe lub maszynki do golenia. Golenie okolic intymnych jest bezbolesne, jednak daje najgorsze efekty, a włoski odrastają bardzo szybko. Prawdziwie gładką skórę można osiągnąć, używając specjalnych zestawów do depilacji woskiem – mogą to być plastry z woskiem rozgrzewanym w dłoniach lub wosk do nakładania szpatułką. W obu przypadkach niezwykle ważne jest postępowanie zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu oraz przestrzeganie zasad higieny.

Dostępne metody depilacji bikini dają wiele opcji na osiągnięcie efektu gładkiej skóry miejsc intymnych. Depilacja bikini woskiem to dobry wybór dla kobiet z dużą tolerancją bólu, dla pozostałych zaś bezpieczniejsze będzie golenie maszynką.

Komentarze (10)
~OnaiOn78
~OnaiOn78

Najlepiej golić sprzętem do tego stworzonym. Ma wiele specjalnych koncówek zarówno do zerowania jak i przystrzygania. Jest drogi, ale jak się przeliczy na golarki, to się bardzo opłaca... Ja lubię zerować wszędzie, a u mojego męża lubię ogolone pachy, jądra, a reszta przystrzyżona na 4mm. Tak jest najhigieniczniej i najestetyczniej jak dla mnie, a do tego krótko przystrzyżone włosy sprawiają, że penis wygląda bardziej majestatycznie :) --- http://www.seksnawidelcu.pl/depilacja-miejsc-intymnych/

Odpowiedz
~tomek
~tomek

Golenie jest totalnie bez sensu u kobiet oraz jakby jadły gdy dojrzewają wiecej pieczywa i nabiałów typu pleko i sery, a nie pasztetów i kurczaków to miały by w późniejszy wieku delikatniejszy i łatwiejszy do depilacji zarost, krztałtne piersi, i niemęskie rysy.

Odpowiedz
~tomek
~tomek

Przecież można przprowadzić taki zabieg pod znieczuleniem. Micro zastrzyk podskórny morfiny który znieczuli to miejsce na 2-4 godzin i po problemie. Golenie jest prymitywne. To tak jakby piec własny chleb, a depilacja bez znieczulenia to "przestęmpstwo".

Odpowiedz
~Magnolia
~Magnolia

To prawda, że najmniej bolesnym sposobem jest golarka, jednak jeśli chodzi o czas przez jaki utrzymuje się efekt to jednak istnieją lepsze metody, ja też mam panasonica ale depilator elektryczny - co prawda ten sposob do bezbolesnych nie należy, ale raz na 3 tygodnie można to znieść :)

Odpowiedz
~Kinga
~Kinga

Idealny byłby laser wg mnie, ale jeszcze mnie nie stać na to ;) Jak na razie ja używam depilatora z panasonica- ma specjalną nakładkę na okolice bikini i u mnie sprawdza się najlepiej. Nie podrażnia,zwlaszcza, że mogę się nim depilować na mokro :)

Odpowiedz
~Beata
~Beata

Ja jakoś nie moge przekonać sie do depilacji bikini w salonach kosmetycznych, wolę sama się tym zajmować :) mam golarkę elektryczną panasonic z którą szybko pozbywam sie wosków i chyba juz tak u mnie pozostanie :)

Odpowiedz
~Vanessa
~Vanessa

Moim zdaniem najlepszym i przede wszystki bezbolesnym sposobem jest depilacja golarka elektryczną. ja sama używam golarki panasonic, takiej co wygląda praktycznie jak zwykła maszynka do golenia tylko taka bardziej masywna - zawsze idzie mi szybko sprawnie i zgrabinie i co najwazniejsze - bezbolesnie.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Depilacja i epilacja
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Depilacja i epilacja
Depilacja i epilacja

Krostki na nodze po depilacji

Krostki na nodze po depilacji

Widoczne czerwone krostki po depilacji są oznaką zapalenia mieszków włosowych, czyli powierzchownego lub głębokiego zakażenia mieszków bakteriami.

Depilacja i epilacja

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Zabieg laserowego usuwania włosów na twarzy jest skuteczną, ale i drogą metodą depilacji. Po kilku takich wizytach owłosienie znika.

Depilacja i epilacja

Mikrodermabrazja i laser diodowy Light Sheer

Mikrodermabrazja i laser diodowy Light Sheer

, że długotrwałe efekty widoczne są po depilacji laserowej przeprowadzanej na włoskach w fazie wzrostu. Cały zabieg składa się z kilku zabiegów, a koszt serii (...) czterech wynosi ok. 600 zł. Na temat mikrodermabrazji oraz depilacji...

Depilacja i epilacja

Po depilacji

Po depilacji

Depilacja za pomocą elektrolizy jest jedyną metodą trwałego usuwania włosów, zatwierdzoną przez FDA (Amerykańską Instytucję Zdrowia).

Depilacja i epilacja

Bikini

Bikini

Efekt depilacji brazylijskiej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Przez pięć tygodni pozostaje efekt gładkiej i miękkiej skóry. Zabieg powinien być powtarzany regularnie.

Depilacja i epilacja

Plastry do depilacji

Różne metody depilacji pozwalają dobrać sposób usuwania owłosienia do indywidulanych potrzeb i oczekiwań. Jednym z nich są plastry do depilacji (...) . Pozwalają one na skuteczne usuwanie włosków z różnych miejsc ciała....

Depilacja i epilacja

Co musisz wiedzieć o depilacji laserowej?

Względy estetyczne to jeden z głównych powodów decyzji kobiet o wykonaniu depilacji laserowej. Jednak poza tym często istnieją inne ważne powody (...) medyczne. Depilację laserem często wykonuje się w przypadku kobiet,...

Depilacja i epilacja

Depilacja pastą cukrową

się bardziej atrakcyjna, co dodaje pewności siebie i poprawia samopoczucie. Jak wiadomo jednak, zabiegi depilacji mogą być bardzo drogie, a samo golenie (...) skóry nie daje zbyt dobrego i długotrwałego efektu. Z tego względu warto...

Depilacja i epilacja

Depilacja depilatorem

Obecnie dostępne są różne metody depilacji. Niektóre z nich są zupełnie bezbolesne, jak na przykład golenie maszynką lub stosowanie pianki (...) do depilacji, inne wymagają stalowych nerwów. Cel jest jeden - gładkie,...

Sprawdź, czy grożą Ci te choroby