Wszczepianie implantów dentystycznych

Implanty zębowe to sprawdzony sposób na uzupełnienie brakujących zębów i zahamowanie procesu zaniku kości. Implantacja korzystnie wpływa na wygląd i pewność siebie pacjentów, ponadto zapewnia im prawidłową funkcję żucia. Zabieg wszczepiania implantów dentystycznych należy przeprowadzić odpowiednio wcześnie, by luka między zębami nie spowodowała ich przemieszczania.

Czym są implanty zębowe?

Mianem implantów dentystycznych określa się śruby tytanowe o długości 8-16 milimetrów, które po umieszczeniu w kościach szczęk stanowią „sztuczny korzeń” dla nowej korony zęba. Zastosowanie tytanu sprawia, że implanty zębowe są bardzo dobrze tolerowane przez organizm i nie wywołują reakcji alergicznej.

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"

W trakcie implantacji pacjent jest znieczulony miejscowo, ponieważ zabieg ten jest zarówno precyzyjny, jak i bolesny. Umieszczanie implantów w kości trwa 30-120 minut – w tym czasie można pokryć je dziąsłem i zaszyć, lub wkręcić specjalną śrubę gojącą, kształtującą dziąsło w taki sposób, by przygotować pacjenta do dalszej pracy protetycznej.

Mimo iż implantacja pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów leczenia, nie każdy może skorzystać z implantów zębowych. Do przeciwwskazań do wszczepienia implantów należą: młody wiek (kości nie są jeszcze w pełni ukształtowane), osteoporoza, schorzenia krwi, choroby nowotworowe i nieuregulowana cukrzyca.

Na czym polega osteointegracja?

Osteointegracja to pojęcie, które odnosi się do wytwarzania trwałego zespolenia w miejscu, w którym kość ma styczność z powierzchnią wszczepu tytanowego. Proces ten trwa zwykle 3-6 miesięcy – po jego zakończeniu można kontynuować leczenie.

Część protetyczna leczenia

W zależności od potrzeb pacjenta, implant umieszczony w kości może stanowić podbudowę dla mostu, korony lub innego uzupełnienia protetycznego. Zastosowanie wszczepów przyczynia się do efektywnego odtworzenia funkcji żucia i uzyskania bardzo dobrego efektu wizualnego. Warto przy tym podkreślić, że wynik leczenia jest trwały, a implanty nie ustępują naturalnemu uzębieniu.

Komentarze (2)
~clinica
~clinica ponad rok temu

Zależy gdzie i zależy jakie komponenty, możesz zapłacić za marne akryle i mieć zęby za kilkadziesiąt złotych oczko.gif A poważnie to jak chodzi o wawe to polecam maj-dent na ursynowie, tanio i dobrze..

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Implanty - cechy, wskazania, przeciwwskazania, cena
Chrapanie - przyczyny, objawy, leczenie

Leczenie chrapania (WIDEO)

Leczenie chrapania (WIDEO) Odtwórz wideo

radiowe czy technika Celeon, a także wszczepianie implantów podniebiennych, są bardzo mało inwazyjne. Do usuwania chrapania stosowane są także noże

Stomatologia estetyczna - jak dbać o zęby, licówki

Koronki - charakterystyka, rodzaje, etapy dopasowywania

* Korekta kształtu zębów * Wszczepianie implantów dentystycznych Korony protetyczne stosujemy: przy zniszczeniu większej części korony zęba z powodu (...) wkładu koronowo-korzeniowego) lub implant...

Implanty - cechy, wskazania, przeciwwskazania, cena

Implanty ceramiczne

jednofazowymi. Wszczepianie implantów ceramicznych Implanty ceramiczne są implantami jednofazowymi. Oznacza to, że ich wszczepianie to zwykle tylko jedna (...)...

Choroby jamy ustnej

Odejście od wierteł dentystycznych

Odejście od wierteł dentystycznych

Naukowcy z University of Leeds wynaleźli metodę walki z próchnicą, która nie wymaga użycia wiertła, a do tego jest skuteczna i bezbolesna. Polega bowiem na odbudowaniu utraconych w wyniku demineralizacji części zęba w taki sposób, że ubytek jest wypełniany...

Powiększenie piersi

Rodzaje implantów (WIDEO)

Rodzaje implantów (WIDEO) Odtwórz wideo

Implanty silikonowe to najczęstsze rodzaje implantów stosowanych w celu powiększenia piersi. Ponadto dostępne są implanty żelowe oraz wypełnione (...) NaCl - roztworem soli fizjologicznej. Istnieją...

Higiena jamy ustnej

Dieta wpływa na biel zębów

Dieta wpływa na biel zębów

spotkania. Warto postarać się o wygląd zębów. Sposobów wybielania zębów jest wiele - od wyspecjalizowanych produktów i zabiegów dentystycznych, do dobrze przemyślanej diety.

Paintball

Paintball groźny dla implantów piersi

Paintball groźny dla implantów piersi

Pewna 26-latka z Wielkiej Brytanii boleśnie przekonała się, że naprawdę musi uważać. Jej implant pękł po tym, jak została trafiona w biust kulką do paintballa podczas towarzyskiego meczu.