Trwa ładowanie...

Krople do oczu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny po wykryciu zanieczyszczeń w kroplach do oczu wycofuje niespełniającą wymagań partię z obrotu. Osoby, które korzystają z kropli Xaloptic (Latanoprostum) powinny sprawdzić, czy ich egzemplarz jest bezpieczny.

1. Wycofanie kropli Xaloptic

Nieprawidłowości wykryto w kroplach do oczu Xaloptic (Latanoprostum), roztwór 0,05 mg/ml, seria 200118 z datą ważności: 01.2021 r. Podmiot odpowiedzialny to Polpharma S.A.

Decyzja GIF zapadła po wykryciu zanieczyszczeń. Ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

Główny Inspektorat Farmaceutyczny informuje o wycofaniu leku
Główny Inspektorat Farmaceutyczny informuje o wycofaniu leku (www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-komunikaty/decyzje/decyzje/1332,Decyzja-Nr-111WC2018.html)

Krople Xaloptic (Latanoprostum) są stosowane w leczeniu jaskry. Ich zadanie to zmniejszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego oka. Stosowane są poprzez zakraplanie do worka spojówkowego. Krople mogą być stosowane zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Pozostałe partie produktu nie budzą zastrzeżeń.

Zobacz też: Krople do oczu - skład, działanie, termin ważności, konserwanty

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza