Trwa ładowanie...

Zabójcy z twojego ogrodu (WIDEO)

Zobacz film: "Zabójcy z twojego ogrodu"

Spędzając czas na świeżym powietrzu, warto wiedzieć, których roślin należy unikać. Okazuje się bowiem, że nie tylko grzyby mogą okazać się trujące. Poznaj pospolite rośliny, które mogą okazać się śmiertelne.

Grzyby trujące są bardzo niebezpieczne dla zdrowia, wywołują uszkodzenie nerek, wątroby a nawet śmierć. Mogą być też powodem zapalenia żołądka i dwunastnicy. Mniej groźne objawy zatrucia grzybami to biegunka, nadkwasota żołądka, zaparcia, nudności i wymioty. Może pojawić się również ból brzucha i ból głowy. Są to typowe objawy zatrucia pokarmowego, ale skutki po zjedzeniu grzybów nieznanego pochodzenia mogą być o wiele gorsze. Kluczowa jest pierwsza pomoc w przypadku spożycia trujących grzybów. Najbardziej znanym trującym grzybem jest muchomor sromotnikowy.

Należy uważać także na rośliny, istnieje co najmniej 5 najbardziej zabójczych roślin, które rosną w Polsce. Obejrzyj wideo i dowiedz się które kwiaty doniczkowe są trujące oraz poznaj 5 roślin, które są trujące dla dorosłych i dzieci. Między innymi należy unikać glistnika jaskólcze ziele i zatrucia bluszczem trującym. Sprawdź zestawienie 7 zdrowych produktów, które mogą być trujące oraz 8 śmiertelnie niebezpiecznych produktów do jedzenia.

Uważaj na ryż, łatwo możesz się nim zatruć. Kiedy jadalne grzyby stają się trujące? Obejrzyj wideo na temat śmiertelnych grzybów i roślin. Dowiedz się gdzie mogą występować oraz jak ich unikać.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza