Trwa ładowanie...

Znajdź lekarza abc zdrowie – czym jest, czy można umówić się na NFZ

Jeszcze kilka miesięcy temu telemedycyna nie była zbyt popularną usługą, a każdy z nas wolał spotkać się z lekarzem w jego gabinecie. Niestety, czasy się zmieniły i w dobie pandemii teleporada to często jedyna możliwość, by uzyskać wsparcie lekarza. W związku z tym dodzwonienie się do swojego lekarza POZ wiążę się z długim czasem oczekiwania. Właśnie dlatego stworzyliśmy platformę znajdzlekarza.abczdrowie.pl, która działa całą dobę.

Zobacz film: "Koronawirus w Polsce. Czy protesty kobiet spowodują falę nowych zakażeń? Prof. Flisiak komentuje"

1. Wizyty, badania, e-recepty, zwolnienia lekarskie

Znajdź Lekarza abc Zdrowie to platforma dzięki, której pacjenci bez wychodzenia z domu mogą uzyskać konsultację medyczną , umówić się na wizytę w placówce, odbyć teleporadę, otrzymać e-receptę lub zwolnienie lekarskie od lekarzy różnych specjalizacji bez stania w kolejce i co bardzo ważne – bez rejonizacji. Pacjenci nie muszą się ograniczać do szukania specjalisty tylko w swoim mieście.

Niestety, kiedy liczba zachorowań na COVID-19 rośnie, dostęp po lekarzy jest coraz bardziej utrudniony, a przyczyn jest kilka. Po pierwsze, oni też chorują i muszą poddawać się kwarantannie. Należy zauważyć, że lekarzy w Polsce jest za mało, o czym już kilka lata temu informowała Naczelna Izba Lekarska.

Co więcej, badania przeprowadzone przez CBOS pokazały, że 66 proc. ankietowanych negatywnie ocenia funkcjonowanie publicznej służby zdrowia w Polsce, przy czym najgorzej oceniany jest aspekt dostępu do specjalistów (83 proc. negatywnych ocen). Coraz mniej jesteśmy zadowoleni również z prywatnej opieki zdrowotnej. Powód: coraz dłuższy czas oczekiwania na wizytę u specjalisty.

Kiedy stanęliśmy w obliczu epidemii koronawirusa, okazało się, że dzięki internetowi mamy możliwość znacząco przyspieszyć spotkanie z lekarzem. Jak to możliwe, że czekamy krócej na konsultacje?

  • lekarze mogą przyjąć więcej pacjentów w ciągu godziny,
  • wizyta przebiega w sposób zorganizowany,
  • osoby, które potrzebują tylko recepty, dostają ją w 2 minuty,
  • do wyboru mamy wielu lekarzy ze wszystkich regionów w Polsce.

2. Jak umówić się do lekarza przez internet?

Wystarczy wejść na stronę Znajdź Lekarza abc zdrowie i wybrać jedną z dwóch opcji wizyt:

  • Stacjonarną - wizyty w gabinecie, usługa, w ramach której pacjent może wyszukać i umówić się do specjalisty we wskazanym terminie oraz cenie. Należy wybrać specjalistę (cena jest określona z góry), zarejestrować się i wybrać termin. Cały proces zajmuje do 2 minut.
  • Online - usługa, w ramach której Pacjent może wyszukać i umówić się do Specjalisty we wskazanym terminie oraz cenie.

W dobie pandemii koronawirusa warto zwrócić uwagę, to badania w kierunku wykrycia COVID-19. Po wyborze pakietu możemy zrobić pełną diagnostykę.

3. Konsultant medyczny w znajdzlekarza.abczdrowie.pl

Po skorzystaniu z jednej z form możliwe będzie również zamówienie konsultanta medycznego, któremu można powierzyć umawianie nas na kolejne wizyty i badania. Ponadto konsultant udzieli porady, kiedy tylko do niego zadzwonimy, znajdzie leki w aptece, umówi transport medyczny. Jest to nieoceniona pomoc zwłaszcza dla osób starszych i tych, którzy mają problemy z korzystaniem z internetu.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.