Woda toaletowa a woda perfumowana

Woda toaletowa a woda perfumowana – jaka jest między nimi różnica? Czy perfumy to to samo co woda perfumowana? Zanim zdecydujesz się na zakup któregokolwiek, zapoznaj się z podstawowymi informacjami na ich temat. Różnica między powyższymi produktami leży w stężeniu olejków zapachowych. Największe stężenie mają perfumy, tuż pod nimi plasuje się woda perfumowana, następnie mamy wodę toaletową. W wodzie kolońskiej stężenie olejków zapachowych jest najmniejsze.

Spis treści:
  1. 1. EDP czy EDT?
  2. 2. Jakie jest stężenie nuty zapachowej?

1. EDP czy EDT?

Wybór perfum to niełatwa sprawa. Tym bardziej, gdy wysoka cena nie pozwala nam na częsty ich zakup. Dodatkowo sprawę utrudniają różne rodzaje perfum. Dlatego nachodzi cię myśl, by zamiast perfum kupić ich tańszy odpowiednik. Perfumy to kompozycja zapachowa powstała na skutek połączenia różnego rodzaju olejków roślinnych. Dobór olejków, ich ilość decydują o tym, jaki zapach będą miały perfumy. Olejki roślinne rozcieńczane są w alkoholu do 1%. Od stężenia olejków zależy, jak będą pachnieć i jak długo będą utrzymywać się na ciele perfumy. Zapach perfum uwalniany jest w temperaturze ciała. Stojąc przed półką sklepową, pewnie nieraz zastanawiałaś się, co oznaczają symbole na flakonikach. Tajemnicze EDP, EDT lub EDC mogło cię zastanowić. Tym bardziej, że cena tych samych produktów, różniących się jedynie oznaczeniem, była zupełnie inna. EDP, eau de parfum, to woda perfumowana. EDT, eau de toilette, to woda toaletowa. EDC, eau de cologne, to woda kolońska.

2. Jakie jest stężenie nuty zapachowej?

Prawdziwe perfumy zawierają największe stężenie olejków, które waha się między 25% a 43%. Stężenie olejków zapachowych w wodzie perfumowanej mieści się w granicach 10-25%. Woda perfumowana jest często wybierana przez kobiety, gdyż jej zapach długo utrzymuje się na ciele. Woda toaletowa to drugi po wodzie perfumowanej równie częsty zakup. Stężenie olejków w EDT to 5-10%. Woda kolońska posiada najniższe stężenie olejków zapachowych, gdyż mieści się ono w granicach 3-5%.

Stężenie nuty zapachowej przekłada się także na cenę produktu. Prawdziwe perfumy kosztują ponad 700 złotych i można je znaleźć tylko w nielicznych sklepach, dlatego też kupujący chętniej sięgają po wody perfumowane, które można dostać już za 200-300 złotych (za flakonik o objętości 30 ml). Znacznie tańsze są wody toaletowe, które można już znaleźć w cenie 50 złotych. Za wody kolońskie czy orzeźwiające zapłacimy jeszcze mniej. 

W przypadku zapachów cena odzwierciedla ich trwałość – im tańsze, tym zapach szybciej się ulotni. Najlepsze i najdroższe perfumy potrafią utrzymywać się na ciele nawet przez kilka dni. Natomiast zapach po standardowych wodach toaletowych znika po kilku godzinach od popryskania.

Gdy będziesz kupować nowy zapach, pamiętaj, by tego samego dnia nie wąchać więcej niż 3-4 zapachy. Po takiej ilości wrażeń zmysłowych nasz węch przestaje odróżniać aromaty. W takim przypadku najlepiej wrócić do drogerii następnego dnia lub powąchać kawę naturalną. Podczas sprawdzania zapachów należy także unikać poznawania ich przez wąchanie korków i szyjek, bo nie wyczujemy prawdziwej nuty zapachowej.

Porozmawiaj o tym na »
Lubię to!
0
Komentarze
Wyloguj

Artykuły Perfumy

Woda
Napoje Woda

Woda jest podstawą życia. Rola wody w organizmie to między innymi regulacja ciśnienia tętniczego,...

Woda a odchudzanie
Piramida żywienia na diecie Woda a odchudzanie

Woda i odchudzanie to temat, który nie wymaga zbyt zawiłych wyjaśnień. Najprościej rzecz...

Napoje Woda mineralna dla dziecka

Pozwalamy na to, aby nasze dzieci zajadały się słodyczami, chipsami i piły owocowe soki. Powinniśmy...

Woda Woda źródlana a mineralna

Woda mineralna i woda źródlana to, wbrew pozorom, nie to samo. Między tymi rodzajami wody istnieje kilka znaczących różnic. Jaki typ wody jest lepszy?

Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij