Trwa ładowanie...

5 błędów zdrowotnych, które popełniłeś w ciągu ostatniej godziny

Zobacz film: "5 błędów zdrowotnych, które popełniłeś w ciągu ostatniej godziny"

Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele szkodliwych dla zdrowia błędów wykonujemy nieświadomie każdego dnia. Sprawdź jakie błędy prawdopodobnie popełniłeś w ciągu ostatniej godziny. Obejrzyj wideo i dowiedz się czego nie powinieneś robić ponownie, jeżeli chcesz się cieszyć dobrym stanem zdrowia.

Pierwsze co przychodzi na myśl pod hasłem błędy żywieniowe to niezdrowe jedzenie. Istnieją produkty, których nie powinieneś jeść. Są to produkty przetworzone i smażone w głębokim tłuszczu. Do tego grona należą też fast-foody, chipsy i słodycze. Szkodliwe dodatki do żywności też negatywnie oddziaływają na samopoczucie. Konserwanty, barwniki, sztuczne aromaty i zagęszczacze są obecne w gotowych daniach do kupienia w sklepach, zupkach chińskich oraz wielu innych produktach.

Szkodliwe skutki jedzenia przed snem to natomiast gromadzenie tkanki tłuszczowej i problemy z układem trawienia. Najczęstsze błędy żywieniowe to niejedzenie śniadania, przekraczanie zapotrzebowania kalorycznego oraz nieprawidłowe zbilansowanie diety. W efekcie organizmowi brakuje cennych składników odżywczych i witamin. Obejrzyj wideo i poznaj błędy żywieniowe, które popełniasz podczas śniadania. Czy fast-foody mogą być zdrowe? Kiedy jedzenie ryb szkodzi? Czy grillowane i wędzone jedzenie jest szkodliwe?

Okazuje się, że błędy żywieniowe z okresu niemowlęcego nie do odwrócenia. Niebezpieczne mogą okazać się też błędy popełniane podczas gotowania kurczaka. Czy znasz może błędy jakie popełniamy przy gotowaniu ziemniaków? Zwróć uwagę, że jedzenie frytek może być powiązane ze zwiększonym ryzykiem śmierci. Obejrzyj wideo i dowiedz się dlaczego jedzenie z plastikowych naczyń jest szkodliwe nie tylko dla środowiska. Poznaj 19 niepozornych nawyków, które niszczą nasze zdrowie i powoli zmień swoje życie na lepsze.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

błędy
błędy (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza