Bieg SGH, czyli zawody z sercem

Biegasz? Chciałbyś się sprawdzić? Wystartuj 9 kwietnia w Biegu SGH. Impreza sportowa jest jednocześnie szansą, aby wspomóc potrzebujących. Fundusze zebrane podczas wydarzenia będą przekazane na cele charytatywne.

Bieg odbędzie się na dwóch trasach: 5 i 10 km, na warszawskim Mokotowie. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno osoby regularnie startujące w maratonach, jak i joggingowi amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami ulicznymi.

Bieg SGH jest inicjatywą studencką. W tym roku odbędzie się po raz czwarty. Organizatorzy podkreślają, że głównym celem organizacji biegu nie jest stworzenie przestrzeni do rywalizacji, ale pomoc najsłabszym. Jak sami piszą: „Kochamy sport, ale najważniejsza dla nas jest możliwość pomagania innym poprzez bieganie. Jako organizatorzy chcemy realnie pomóc naszym młodszym kolegom w lepszym starcie w ich dorosłe życie. Niech Wasz start w Biegu stanie się dla nich nadzieją na lepsze życie!Wierzymy, że nawet mały gest może uczynić czyjeś życie lepszym.”

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

Środki zebrane podczas wydarzenia będą przeznaczone dla podopiecznych Fundacji Szczęśliwa Droga.

Organizatorzy przewidują, że w biegu może wziąć udział około 2000 osób, a ich zmagania będzie śledzić ok. 500 widzów. Rejestracja uczestników odbywa się poprzez stronę: biegsgh.pl.

To musisz wiedzieć

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy