Przejdź na WP

Chloe Temtchine cierpi na nadciśnienie płucne i niewydolność serca (WIDEO)

Nadciśnienie płuce i powodowaną nim niewydolność serca rozpoznano u 35-letniej Chloe Temtchine. To rzadko diagnozowana dolegliwość.

Niektórzy nawet nie mają świadomości istnienia takiego schorzenia. Objawia się problemami z oddychaniem, z czasem dochodzi do nich ból. Choroba nie rokuje dobrze. Jeszcze niedawno przeżycie można było oszacować na sześć miesięcy do trzech lat w lżejszych przypadkach. Nowoczesne leczenie pozwala tylko nieznacznie wydłużyć życie pacjentów.

Sytuację pogarsza fakt, że pierwsze objawy zwykle są niecharakterystyczne. Skutek to wydłużone oczekiwanie na diagnozę i w rezultacie zmniejszone szanse na przeżycie. Na początku pojawia się osłabienie, brak kondycji, duszności, zasłabnięcia. Chorzy bywają podejrzewani o astmę, niektórzy uważani są nawet za hipochondryków.

Chloe Temtchine, amerykańska piosenkarka, ma piękny, mocny głos. Niesamowite jest, że wciąż śpiewa, ponieważ ma trudności z zaczerpnięciem oddechu.

Kobieta stale ma na twarzy charakterystyczną rurkę, przez którą tlen jest dostarczany do płuc. Nie rozstaje się też z butlą z tlenem. Przyznaje, że nie jest to łatwe życie, ale wierzy wciąż, że ma ono sens.

Zobacz WIDEO. Obejrzyj historię Chloe Temtchine.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy