Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy kulturalne i festiwale w Polsce to cały wachlarz najprzeróżniejszych atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Kalendarz imprez w mniejszych i większych miastach jest zapełniony, a ciekawe wydarzenia w Polsce przyciągają nie tylko Polaków, ale także turystów z innych krajów. Na wydarzenia te składają się festiwale filmowe, koncerty muzyki poważnej, jazzowej i rockowej, jarmarki, wystawy, happeningi i wiele innych. Jeszcze nie wiesz, jak spędzić wolny czas na urlopie czy podczas weekendu? Poniżej największe i najciekawsze imprezy kulturalne, festiwale i atrakcje w Polsce.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

Wiosenne i letnie imprezy w Polsce

Maj to Miesiąc Fotografii organizowany w Krakowie z imprezami towarzyszącymi także w innych miastach. W galeriach organizowanych jest wiele przyciągających miłośników fotografii wystaw na światowym poziomie, plenerowych pokazów fotograficznych, spotkań z twórcami, warsztatów i koncertów.

Jazz Jamboree - zdjęcia

Jazz Jamboree Festival odbywa się w Warszawie. Jest jednym z najpopularniejszych festiwali jazzowych w Polsce.

Gdańsk DocFilm Festiwal to nie tylko międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych poświęconych problematyce pracy, ale także spotkania z ich twórcami, pokazy filmów artystycznych i poetyckich.

Kalendarz imprez w Polsce najwięcej ma do zaoferowania w lecie. Jest to czas urlopów i turystów, którym należy zapewnić rozrywkę na wysokim poziomie. Harce Lajkonika to coroczna, ludowa impreza odbywająca się na ulicach Krakowa w pierwszy czwartek po Bożym Ciele. Lajkonik wraz z całym orszakiem wędruje ze Zwierzyńca aż na Rynek Główny Krakowa. Imprezie towarzyszą tańce, harce Lajkonika i ludowa muzyka.

W lecie można także wziąć udział w Święcie Soli organizowanym w Wieliczce. Podczas imprezy warto zobaczyć inscenizacje związane z historią soli na ziemiach polskich, jej wydobywaniem, kruszeniem, a także transportem, posłuchać muzyki na żywo i obejrzeć wystawy w muzeum.

Lato w Polsce to także międzynarodowe imprezy kulturalne. Jedną z nich jest Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, który przyciąga miłośników tego rodzaju muzyki z innych miast oraz z zagranicy. Gośćmi festiwalu byli światowej sławy kompozytorzy muzyki do filmów, tacy jak Howard Shore, Tan Dun czy Jan A. P. Kaczmarek.

Lipiec to miesiąc Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy, organizowanego w przestrzeni miejskiej Warszawy . Podczas festiwalu można zobaczyć teatry uliczne z całego świata, ale nie tylko. Atrakcją są także instalacje artystyczne, pokazy cyrkowe, filmowe i taneczne.

Na przełomie czerwca i lipca organizowany jest w Krakowie Festiwal Kultury Żydowskiej. W tym czasie można pójść na koncert muzyki żydowskiej, zwiedzać miejsca związane z historią Żydów, oglądać wystawy sztuki, a także posłuchać wykładów związanych z tą tematyką lub wziąć udział w warsztatach języka hebrajskiego lub tradycyjnego tańca żydowskiego.

Jesienne i zimowe imprezy w Polsce

Wrzesień i październik to kulminacyjne miesiące Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Odbywają się wtedy bogate wystawy artystów z całego świata oraz wystawy towarzyszące w innych miastach i krajach. Impreza odbywa się już od 1966 roku.

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera to jeden z największych festiwali kina niezależnego w Polsce. Podczas imprezy prezentowane są światowej klasy filmy kina artystycznego, a także organizowane są spotkania z twórcami. Ważną częścią festiwalu jest także konkurs debiutów.

Jesienią w Warszawie odbywa się także jeden z najstarszych i największych festiwali jazzowych – Jazz Jamboree, który po raz pierwszy został zorganizowany w 1958 roku.

W grudniu można zobaczyć w Warszawie Inwazję Sztuki Niezależnej Re:wizje. Pokazy i wystawy odbywają się w różnych punktach miasta, a organizatorzy nie ograniczają się tylko do jednej dziedziny sztuki: Re:wizje to pokazy filmowe, teatralne, taneczne, muzyczne i wystawy.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału we Wrocławiu to konkurs literacki dla młodych twórców, warsztaty pisania kryminałów, wykłady i spotkania z uznanymi na świecie pisarzami. Imprezie towarzyszą także pokazy filmowe.

Kalendarz imprez w Polsce nie ogranicza się oczywiście do wydarzeń pokrótce opisanych powyżej. Imprezy kulturalne i festiwale w Polsce pozwalają na spędzenie wolnego czasu, obcując ze sztuką na światowym poziomie.

Anna Szozda, ponad rok temu

Kalendarz ciekawych imprez

Komentarze (2)
~joanśka
~joanśka ponad rok temu

Może nie tyle wydarzenie cykliczne, co stałe ale koniecznie obejrzyjcie sobie kopalnię soli w Wieliczce. Nie wyjdzie drogo bo np w hotelu Koral nie jest wygórowana cena wiec mozna sie wybrac np na weekend :D.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ciekawe wydarzenia w Polsce
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Artykuły Ciekawe wydarzenia w Polsce
Ciekawe wydarzenia w Polsce

Jazz Jamboree - zdjęcia

Jazz Jamboree - zdjęcia

Jazz Jamboree Festival odbywa się w Warszawie. Jest jednym z najpopularniejszych festiwali jazzowych w Polsce.

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Poznaniu

spędzających urlop w Polsce. Oprócz głośnych na całą Polskę koncertów na Malcie odbywają się także inne ciekawe imprezy. Jak wygląda poznański kalendarz (...) Kalendarz imprez w Poznaniu jest na tyle bogaty, że każdy...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Warszawie

Porozumienie Kobiet 8 Marca. Parada Równości - coroczna manifestacja środowisk LGBT. Ciekawe wydarzenia w Warszawie w lecie Festiwal „Sztuka Ulicy (...) Choć kalendarz imprez w Warszawie jest bardzo imponujący, na...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Zakopanem

. Jednak ciekawych wydarzeń jest znacznie więcej. Można je znaleźć w zakopiańskim kalendarzu imprez. W styczniu mają miejsce Zimowe Konfrontacje Kabaretowe (...) jest pełen wydarzeń. Liczne imprezy...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Hiszpanii

koniecznie przekonać się, jak na żywo wyglądają różne, obchodzone przez Hiszpanów wydarzenia kulturalne, religijne lub sportowe. Ciekawe imprezy (...) Jednym z najbardziej znanych corocznych wydarzeń...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Tychach

ciekawego kulturalnego wydarzenia, Tychy z pewnością powinny być miejscem, które należy wziąć pod uwagę. Odbywają się tu nie tylko ciekawe imprezy rozrywkowe, ale także ważne imprezy kulturalne o zasięgu...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Szczecinie

. Przed przyjazdem do tego miasta warto zapoznać się z jego programem artystycznym i wybrać coś dla siebie. Oprócz wydarzeń blisko związanych z tematyką wodną w Szczecinie mają miejsce ciekawe imprezy kulturalne. (...)...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Lublinie

koncentrują się ciekawe imprezy i kulturalne, i rozrywkowe dla mieszkańców oraz przyjezdnych gości: koncerty, spektakle, uliczne prezentacje artystyczne (...) towarzyszy przedstawienie unikatowych instrumentów muzycznych: cymbałów,...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Łodzi

wydarzeń tego typu w Polsce. Międzynarodowe Triennale Tkaniny - jest to najstarsza i największa w świecie specjalistyczna wystawa - konkurs (...) . Nie sposób wymienić wszystkich ciekawych imprez miasta,...

Ciekawe wydarzenia w Polsce

Imprezy w Rzeszowie

Rzeszów jest miastem bogatym w wydarzenia o charakterze kulturalnym i rozrywkowym - ma ciekawy kalendarz imprez i festiwali - kilka (...) przed przyjazdem do miasta, by podczas urlopu w Polsce nie przegapić...