Trwa ładowanie...

Co dalej z mobilnymi punktami szczepień? "Przekażemy je do gmin, gdzie jest najmniej punktów szczepień"

Zobacz film: "Michał Kuczmierowski o akcji szczepień w majówkę"

W ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" w 16 mobilnych punktach szczepień przeciw COVID-19 można było przyjąć preparat bez rejestracji. W Warszawie czy Poznaniu zaszczepiło nawet ponad 1000 osób. Polaków nie odstraszały nawet wielogodzinne kolejki.

Co teraz stanie się z mobilnymi punktami szczepień i czy rząd planuje powtórzenie akcji? Na te pytania odpowiedział Michał Kuczmierowski, prezes Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych (RARS), który był gościem programu WP Newsroom.

Co teraz stanie się z mobilnymi punktami szczepień i czy rząd planuje powtórzenie akcji?
Co teraz stanie się z mobilnymi punktami szczepień i czy rząd planuje powtórzenie akcji? (East News)

- Ze względu na to, że mieliśmy w mobilnych punktach ograniczoną liczbę szczepionek i niektórzy wojewody interweniowali, aby dostarczyć dodatkowe dawki, niestety, nie było to możliwe. Natomiast ta akcja pokazała, że chęć szczepienia wśród Polaków jest bardzo wysoka. Jeśli ktoś potrafi stać w kolejce kilka godzin, widać jego zaangażowanie. Więc ta potrzeba wymaga szczególnego uchonorawania - powiedział na antenie WP Kuczmierowski.

Jak podkreślił prezes RARS, rząd na pewno będzie powtarzać takie akcje.

Michał Kuczmierowski, prezes Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych (RARS), który był gościem programu WP Newsroom.
Michał Kuczmierowski, prezes Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych (RARS), który był gościem programu WP Newsroom.

- Szczególnie będziemy się starali, żeby szczepionki Jenssena trafiały przede wszystkim do takich mobilnych punktów szczepień albo były stosowane w przypadkach, gdzie istnieje konieczność dojazdu do pacjenta i gdzie podanie drugiej dawki może być kłopotliwe - wyjaśnił Kuczmierowski. - Cieszymy się, że takie akcje przenoszą efekt. Oby takie zainteresowanie również przekładało się na zapisy kolejnych roczników w rejestracji - dodał.

Jak powiedział Kuczmierowski, ma on nadzieję, że w kolejnych tygodniach do Polski będzie przyjeżdżać co raz więcej szczepionek.

- Będziemy starali się docierać do miejsc, w których jest najmniej dostępnych terminów rejestracji i zakładam, że te mobilne kontenery właśnie zostaną przekazane do gmin, gdzie brakuje punktów szczepień i dzięki temu można będzie stworzyć dodatkowe możliwości dla lokalnych mieszkańców. Oprócz tego będziemy też innymi akcjami docierać tam, gdzie są pacjenci i gdzie jest im wygodnie się zaszczepić. Dlatego dzisiaj ruszyły zapisy na szczepienia w zakładach pracy. Widzimy, że zainteresowanie jest bardzo duże i będziemy starali się, żeby jak najszybciej odpowiadać na takie inicjatywy dodatkowymi szczepionkami - podkreślił Michał Kuczmierowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza