Depilacja - metody

Depilacja ciała to w dzisiejszych czasach obowiązkowy zabieg estetyczny dla każdej kobiety. Obecne standardy urody bardzo krytycznie traktują zbędne owłosienie, a obowiązujący trend zmierza w kierunku minimalizacji owłosienia na wszystkich częściach ciała. Dotyczy to zarówno depilacji nóg i pach, jak i górnej wargi oraz depilacji okolic bikini. Niektóre kobiety usuwają owłosienie również z ramion i pleców. Coraz popularniejszym trendem jest depilacja całego ciała. Metody usuwania zbędnego owłosienia to golenie za pomocą maszynki, depilacja depilatorem lub za pomocą wosku, kremu czy plastrów. Skuteczna i długotrwała metoda depilacji to depilacja laserowa.

Zobacz film: "Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki"

Depilacja - metody

Efekty depilacji woskiem

Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia, ponieważ rozgrzany wosk dociera głęboko, więc jest w stanie usunąć włos wraz...

Różne metody usuwania zbędnego owłosienia pozwalają na depilację w domu, natomiast inne wymagają wizyty w gabinecie kosmetycznym. Do metod depilacji zalicza się:

  • Maszynki do golenia – czyli najtańszy, najszybszy i najłatwiejszy sposób depilacji, którego efekty utrzymują się najkrócej. Niewątpliwą zaletą golenia jest fakt, iż zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Niestety trzeba go często powtarzać, gdyż włoski odrastają już po dwóch dniach. Depilację z użyciem maszynki do golenia najlepiej jest przeprowadzać pod prysznicem, po uprzednim umyciu skóry i nałożeniu żelu pod prysznic lub specjalnej pianki do golenia. Nigdy nie należy golić się na sucho, gdyż zawsze kończy się to podrażnieniem skóry.

  • Kremy do depilacji – stosuje się je na umytą i osuszoną skórę, na której wcześniej należy przeprowadzić test uczuleniowy. Następnie krem rozprowadza się równomiernie za pomocą specjalnej szpatułki i czeka tak długo, jak jest to podane na opakowaniu preparatu. Po tym czasie krem wraz z rozpuszczonymi włoskami zbiera się ze skóry za pomocą tej samej łopatki. Należy pamiętać, aby nie przekraczać czasu podanego w ulotce, gdyż preparat działa niekorzystnie na skórę. Po depilacji skórę należy dokładnie spłukać letnią wodą. Ta metoda usuwania zbędnego owłosienia jest bezbolesna, ale nieco czasochłonna. Wymaga również dużej precyzji w nakładaniu preparatu. Efekt utrzymuje się około tygodnia.

  • Depilatory mechaniczne – ich działanie polega na chwytaniu włosków i wyrywaniu ich wraz z cebulkami. Dzięki temu skóra pozostaje gładka nawet do 4 tygodni. Dużą wadą tej metody depilacji jest ból, który jej towarzyszy. Najintensywniejszy jest przy pierwszym razie, a z czasem jest coraz mniejszy. Nie każda kobieta po pierwszym użyciu depilatora decyduje się jednak na kontynuowanie usuwania włosków w ten sposób – wszystko zależy od indywidualnej tolerancji na ból.
  • Plastry depilujące – podobnie jak depilatory mechaniczne, plastry wyrywają włoski wraz z cebulką. Przed zastosowaniem rozgrzewa się w dłoniach złożone plastry, które następnie się rozdziela i przykleja do skóry. Następny krok depilacji to oderwanie plastrów w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosków. Jest to bolesne, szczególnie jeśli nie ma się wprawy. Skóra pozostaje gładka na około 4 tygodnie.
  • Wosk do depilacji – depilacja woskiem jest bolesna, ale jej efekty utrzymują się nawet do 6 tygodni. Zabiegi z użyciem wosku oferowane są w gabinetach kosmetycznych, chociaż specjalne zestawy do depilacji można również stosować w domu. Dostępny jest zarówno wosk na zimno, jak i na ciepło;
  • Metoda laserowa – jest jednocześnie najdroższą i najskuteczniejszą metodą depilacji. Podczas zabiegu mieszki włosowe pochłaniają promieniowanie lasera, w wyniku czego dochodzi do ich uszkodzenia.

Depilacja ciała

Niektóre metody depilacji można stosować na wszystkie z depilowanych części ciała. Są jednak takie, które odradza się stosować w danym miejscu. Nogi można depilować dowolną metodą. Wiele kobiet po prostu je goli, ale konieczne jest częste powtarzanie tego zabiegu, gdyż włoski szybko odrastają i są szorstkie. Popularną metodą jest również depilacja nóg woskiem, plastrami i depilatorem, ale nie każda kobieta radzi sobie z bólem.

Podobnie jak w przypadku nóg, pachy można depilować na dowolne sposoby. Jednakże ze względu na to, że włoski w tym miejscu często rosną nieregularnie i niesymetrycznie, depilacja plastrami może być w tym przypadku znacznie utrudniona. Dodatkowo, skóra pod pachami jest bardziej wrażliwa, dlatego też wyrywanie włosków może sprawiać większy ból.

Twarz jest szczególnie podatna na podrażnienia, dlatego też lepiej nie używać tu kremów do depilacji. Zrezygnować należy również z maszynki, gdyż po goleniu delikatne i często ledwo widoczne włoski odrosną sztywne i szorstkie. Wiele kobiet nieestetyczny wąsik usuwa za pomocą pęsety. Rozwiązanie to jest bezpieczne i skuteczne, chociaż bardzo pracochłonne. Szybciej podobny efekt uzyska się, stosując wosk lub plastry.

Depilacjato dla większości kobiet tak naturalna czynność, jak mycie twarzy czy czesanie włosów. Różne są jednak metody depilacji. Żadna z nich nie jest idealna, ale można spośród nich wybrać taką, która sprosta naszym wymaganiom.

Komentarze (16)
~Kasia
~Kasia 10 miesięcy temu

Ja zdecydowanie polecam laser, miałam też problem z wrastaniem odrastających włosków.Kilka zabiegów i po kłopocie na długi czas. Jak ktoś z Wawy to mogę polecić bardzo miłe Panie z kliniki Promedion,które wykonują depilację laserową. Zabieg bezbolesny,atmosfera intymna.Super

Odpowiedz
~mmc
~mmc ponad rok temu

a ja mogę zapomnieć o depilatorze, zwykłych maszynkach do golenia i wosku....mam tak wrażliwą skórę z tendencją do wrastania włosków, że te sposoby odpadają....jedyne co mogę robić, to przycinać włoski na nogach i w okolicach bikini maszynką elektryczną. Nie mogę ich jednak golić "do skóry", bo włoski wrastają i tak. Peelingi nie działają....czas zbierać na laserowe usunięcie włosów :-)

Odpowiedz
~ZośkaBe
~ZośkaBe ponad rok temu

@~kasik: rozumiem, że szersza głowica to szybsza depilacja? a jakie nakładki masz na mysli? bo dla mnie to jakaś czarna magia szczerze powiedziawszy :) zawsze miałam taki podstawowy z kabelkiem i w sumie tyle w temacie

Odpowiedz
~kasik
~kasik ponad rok temu

no właśnie dlatego należy zainwestować w taki depilator który da się używać pod wodą, ma szeroką głowicę i wyrywa nawet miniaturowe włoski. Producenci wychodzą na przeciw potrzebom kobiet i tworzą takie cudeńka, że głowa mała :)

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Depilacja - metody
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Artykuły Depilacja - metody
Depilacja - metody

Depilowanie nóg

Depilowanie nóg

Depilacja bez bólu Okazuje się, że depilacja nie musi być bolesna i uciążliwa. Wystarczy wybrać odpowiednią metodę pozbywania się niepotrzebnych włosków na ciele.

Depilacja - metody

Skuteczne depilowanie nóg

Skuteczne depilowanie nóg

Depilowanie nóg Istnieje możliwość skutecznego wydepilowania nóg, aby długo pozostały gładkie i piękne.

Depilacja - metody

Depilacja nóg różnymi sposobami

Depilacja nóg różnymi sposobami

Metody depilowania nóg Depilowanie nóg jest w dzisiejszych czasach niezbędne w przypadku wszystkich kobiet. Jest wiele sposobów na pozbycie (...) się zbędnego owłosienia, więc z pewnością każda pani znajdzie metodę odpowiednią...

Depilacja i epilacja

Epilacja laserowa (WIDEO)

Epilacja laserowa (WIDEO) Odtwórz wideo

Depilacja to skuteczna metoda usuwania owłosienia z różnych części ciała. Jest jednym z najpopularniejszych zabiegów używanych w salonach (...) kosmetycznych. Tradycyjne metody usuwania owłosienia czasami...

Depilacja i epilacja

Depilator

Depilator

Depilacja depilatorem elektrycznym jest szybka, jednak warto pamiętać, że nie każda kobieta będzie z niej zadowolona.

Depilacja i epilacja

Po depilacji

Po depilacji

Depilacja za pomocą elektrolizy jest jedyną metodą trwałego usuwania włosów, zatwierdzoną przez FDA (Amerykańską Instytucję Zdrowia).

Zabiegi kosmetyczne

Depilacja i epilacja

. Depilacja służy tymczasowemu usunięciu zbędnych włosków, a epilacja to trwałe usuwanie owłosienia, np. metodą laserową. Depilacja to zabieg kosmetyczny (...) są różne? O czym jeszcze warto wiedzieć...