Depilacja laserowa – wskazania, przygotowanie do zabiegu, opis zabiegu, cena, opinie, skuteczność

Depilacja laserowa to jedna z metod usuwania niechcianego owłosienia skóry. Współcześnie obowiązujący kanon urody kobiecej jest bezlitosny dla zbędnego owłosienia. Nastąpiła moda na depilację oraz wszelkie produkty i zabiegi mające na celu uzyskanie idealnie gładkiej i wolnej od włosków skóry.

Zobacz film: "Baeauty skin - depilacja laserowa"

spis treści

Uzyskanie efektu idealnie gładkiej skóry zazwyczaj wiąże się z niekończącą się walką z nieestetycznymi włoskami, ich wrastaniem oraz podrażnieniem skóry po depilacji. Są jednak metody, które umożliwiają pozbycie się tych problemów na długi czas. Taką możliwość daje depilacja laserowa.

1. Depilacja laserowa – wskazania

Wskazaniami do przeprowadzenia depilacji laserowej jest przede wszystkim grube i ciemne owłosienie ciała. Gdy włosy odrastają bardzo szybko, wyglądając nieestetycznie, depilacja laserowa sprawdzi się doskonale.

2. Depilacja laserowa – przygotowanie do zabiegu

Dzień przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej - daną część ciała należy dokładnie umyć i ogolić. Następnie stosowany jest krem do znieczulenia miejscowego, po czym skóra poddawana jest działaniu promieni lasera.

Laser wysyła pulsującą wiązkę skoncentrowanego światła, która jest wchłaniana przez pigmenty zlokalizowane w mieszkach włosowych. W ten sposób promień lasera niszczy wspomniane mieszki włosowe, z których wyrastają włosy.

10 wskazówek jak bezpiecznie depilować nogi
10 wskazówek jak bezpiecznie depilować nogi [10 zdjęć]

Lato to okres upalnych dni, w trakcie których kobiety odkrywają coraz więcej ciała. To z kolei zmusza...

zobacz galerię

3. Depilacja laserowa – opis zabiegu

Depilacja laserowa to usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą światła lasera. Zabiegi depilacji laserem dostępne są w dobrych salonach kosmetycznych. Depilacja laserowa pozwala na usunięcie włosków z dowolnej części ciała, a czas trwania zabiegu uzależniony jest od depilowanej powierzchni oraz gęstości owłosienia.

Zabiegowi często towarzyszy uczucie dyskomfortu, a niekiedy również bólu. Może on trwać od kilku minut do kilku godzin, w zależności od powierzchni depilowanej części ciała. Oznacza to, że np. depilacja twarzy będzie trwała krócej niż depilacja laserowa nóg.

Po zabiegu depilowane miejsce będzie zaczerwienione i spuchnięte, jednak dolegliwości te znikają zazwyczaj w ciągu najbliższej doby. Po depilacji laserowej przez najbliższą dobę od zabiegu nie można stosować na nogi żadnych kremów czy balsamów do ciała.

4. Depilacja laserowa - cena

Koszt jednorazowego zabiegu depilacji laserowej dwóch części ciała to ok. 300 złotych. Z kolei jednorazowy zabieg depilacji laserowej czterech części ciała kosztuje ok. 500-700 zł. Z kolei za jednorazowy zabieg depilacji laserowej całego ciała zapłacimy od 1000 zł do 2000 zł. Seria zabiegów depilacji laserowej kilku części ciała to koszt rzędu nawet kilku tysięcy złotych.

Zobacz też:

5. Depilacja laserowa - opinie

Można spotkać skrajnie odmienne opinie o depilacji laserowej - od okrzyków zachwytu aż po jęki zawodu. Wydaje się zatem, że opinie o depilacji laserowej w pewnym sensie zależą od skuteczności zabiegu. Zatem osoby, u których depilacja laserowa okazała się skuteczna, na ogół wypowiadają się o niej pozytywnie, a ludzie, którym depilacja laserowa nie przyniosła pożądanych rezultatów, będą oceniać ją negatywnie. Osoby zadowolone z depilacji laserowej są jednak zgodne co do tego, że nie należy oczekiwać rezultatów po jednym zabiegu, a raczej należy nastawić się na wykonanie co najmniej kilku zabiegów depilacji laserowej.

Można znaleźć także opinie, że efekty depilacji laserowej są zależne od rodzaju lasera użytego do zabiegu. Pacjenci chwalą lakier diodowy, a negatywnie oceniają laser aleksandrytowy. Z kolei według innych opinii depilacja laserowa może pomóc zlikwidować owłosienie tylko wtedy, gdy nie wynika ono z przyczyn hormonalnych.

6. Depilacja laserowa - skuteczność

Efekt depilacji laserowej to sprawa indywidualna, uzależniona od wielu czynników. Zabiegi dają najlepsze wyniki u osób z jasną karnacją i ciemnymi włoskami. Wynika to z faktu, iż w tym przypadku laser łatwiej „wyłapuje” włoski. Warto również pamiętać, że aby osiągnąć zamierzony efekt, niezbędne jest powtórzenie zabiegu. Zazwyczaj wszystkie włoski usuwa się po 3-8 sesjach.

Wskazaniami do przeprowadzenia depilacji laserowej jest przede wszystkim grube i ciemne owłosienie ciała
Wskazaniami do przeprowadzenia depilacji laserowej jest przede wszystkim grube i ciemne owłosienie ciała (123rf.com)

Nie jest również prawdą, iż po depilacji laserowej włoski znikną na zawsze. W rzeczywistości ich wzrost jest wciąż możliwy, chociaż znacznie spowolniony. W przypadku ponownego pojawienia się włosków kolejny zabieg szybko je usunie.

Depilacja laserowa daje najlepsze i najdłuższe efekty usuwania zbędnego owłosienia. Nie należy jednak oczekiwać, iż po usunięciu zbędnych włosków za pomocą depilacji laserowej problem ten już nigdy nie powróci.

Sesja depilacji laserowej złożona z kilku zabiegów po kolei powinna pomóc w walce z odrastającymi włosami i na długo zlikwidować problem. Jeśli masz już dość codziennego używania zwykłych maszynek do golenia, plastrów wosku czy depilacji depilatorem, przemyśl możliwość poddania się depilacji laserowej.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy