Dieta dla cery naczynkowej

Dieta dla skóry z pękającymi naczynkami to jeden ze sposobów na pozbycie się szpecących czerwonych linii na twarzy. Cera naczynkowa jest delikatna i wymagająca, dlatego pojedyncza kuracja nie rozwiąże problemu. Należy dbać o nią przez cały czas w różny sposób. Warto zatem dowiedzieć się, jak można poprawić jej kondycję poprzez zmiany w menu. Aby efekt był zadowalający, dietę można połączyć wraz z innymi metodami leczenia pękających naczynek.

Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

Pajączki na twarzy

Tzw. pajączki to problem oznaczający kruchość i nadwrażliwość naczyń włosowatych, które rozszerzają się i pozostawiają na skórze nieestetyczne ślady. Popękane naczynka mogą być wynikiem nadmiernej ekspozycji na światło, niskiej temperatury czy palenia papierosów. Warto także zdawać sobie sprawę, że inną przyczyną pajączków może być nieodpowiednia dieta. Dlatego mając taki problem, należy zwrócić uwagę, czy codzienny jadłospis pokrywa całkowicie zapotrzebowanie na wszystkie witaminy i minerały. Jeśli dieta nie jest pełnowartościowa, należy jak najszybciej wprowadzić zmiany. Następnie można zastosować różne kuracje na pękające naczynka, na przykład wykorzystujące olejki eteryczne.

Dieta na cerę naczynkową

Dieta dla cery naczynkowej musi być bogata w witaminy E i C, które skutecznie wzmacniają naczynia włosowate i zapobiegają dalszym uszkodzeniom. Te składniki odżywcze można zastosować również zewnętrznie, by poprawić wygląd skóry. Poza tym menu powinno obfitować w minerały:

  • Miedź – uczestniczy w procesie produkcji tkanki kostnej i łącznej, zatem konsumpcja jedzenia bogatego w miedź, czyli wątróbki, ziaren sezamu, suszonych pomidorów, pomoże zregenerować uszkodzone naczynka. Miedź jest także składnikiem koniecznym do powstawania enzymów w naskórku, które chronią skórę poprzez produkcję melaniny i eliminowanie wolnych rodników. Zatem minerał ten jest niezbędny, by skóra była mocna i gładka.
  • Selen – popękane naczynka mogły powstać wskutek oddziaływania promieniowania słonecznego. Okazuje się, że przed tym procesem może chronić właśnie selen, ponieważ obfituje on w antyoksydanty, które zapobiegają takim uszkodzeniom. Składnik mineralny może zregenerować naczynka i rozjaśnić pajączki na skórze. Produkty zawierające selen to orzechy, skorupiaki, produkty pszeniczne.
  • Cynk – według niektórych specjalistów cera naczynkowa może być sygnałem niedoboru cynku w organizmie. Składnik mineralny likwiduje stan zapalny skóry, regeneruje naczynia. Zatem dieta dla cery naczynkowej musi zawierać orzeszki ziemne, ostrygi i kakao.

Jadłospis osoby skarżącej się na kruche naczynia włosowate musi być pełen owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych, które są cennym źródłem błonnika. Włókno pokarmowe pomaga pozbyć się nagromadzonych toksyn z organizmu i zapobiega uszkodzeniom naczyń. Poza tym warto z jadłospisu wyeliminować wszystkie napoje alkoholowe, które przyczyniają się do powstawania nowych pajączków. Takie zmiany w diecie pomogą pozbyć się problemu szpecących linii.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Cera naczynkowa
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Cera naczynkowa
Cera naczynkowa

Pielęgnacja dla cery naczynkowej

Pielęgnacja dla cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Z zaburzeniami naczynkowymi można walczyć przez zastosowanie dobrych kosmetyków lub leczenie zabiegowe.

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa - pielęgnacja

Cera naczynkowa - pielęgnacja

Cera naczynkowa jest bardzo delikatna i cienka. Jej pielęgnacja wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków, zdrowej diety oraz zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

Cera naczynkowa

Poznaj delikatny peeling dla cery naczynkowej

. Bardzo często jest on składnikiem peelingów do cery naczynkowej. Jego regularne stosowanie może przynieść skórze wiele korzyści. Chcesz wiedzieć jakich? Jaki peeling do cery (...) naczynkowej? Charakterystyczną...

Cera naczynkowa

Mycie twarzy

Mycie twarzy

Cera naczyniowa nie powinna być pod żadnym pozorem myta gorącą wodą.

Cera naczynkowa

VeinWave - wskazania, opis zabiegu, profilaktyka

można normalnie nałożyć makijaż. Zabieg VeinWave można stosować niezależnie od rodzaju cery, nawet przy ciemnej karnacji. VeinWave - profilaktyka VeinWave (...) pielęgnacji cery po zabiegu VeinWave, co sprawi, że...

Cera naczynkowa

Popękane naczynka na nosie - przyczyny problemu i leczenie

Popękane naczynka na nosie - przyczyny problemu i leczenie

Zaczerwienienie nosa, które utrzymuje się przez dłuższy czas, może oznaczać, że niebawem pojawią się na nim popękane naczynka. Co jest przyczyną tego nierzadko występującego problemu? W jaki sposób można usunąć popękane naczynka na nosie i co robić, by...

Cera naczynkowa

Pękające naczynka na twarzy

idealne dla cery naczynkowej * Jakich produktów nie może zabraknąć w diecie dla cery naczynkowej? Pajączki, pęknięte naczynia - co powinniśmy wiedzieć (...) Widoczna sieć rozszerzonych...

Cera naczynkowa

Dieta dla osób z cerą naczynkową

Dieta dla osób z cerą naczynkową

Jadłospis osoby skarżącej się na kruche naczynia włosowate musi być pełen owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych, które są cennym źródłem błonnika.

Cera naczynkowa

Mikrodermabrazja (WIDEO)

Mikrodermabrazja (WIDEO) Odtwórz wideo

Pielęgnacja cery każdego dnia pozwala na zdrowy i olśniewający wygląd. Istnieje wiele zabiegów na skórę. W codziennej pielęgnacji panie najwięcej (...) zawierającego głowicę ścierającą. Metoda jest polecana do różnych typów cery,...