Epilacja

Wraz z nadejściem lata warto zadbać o gładkie ciało bez zbędnego owłosienia. Codzienne golenie jest uciążliwe, a inne metody depilacji bywają bolesne i nieprzyjemne. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na epilację. Laserowe usuwanie włosów na twarzy to trwałe usuwanie owłosienia. Tego typu zabiegi są bardziej kosztowne od tradycyjnego golenia skóry lub depilacji depilatorem elektrycznym, ale dla wielu osób gładka skóra jest warta każdych pieniędzy. Jednak przed podjęciem decyzji o epilacji dobrze jest dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Co warto wiedzieć o epilacji?

Zobacz film: "Fakty i mity o zabiegach estetycznych"

Trwałe usuwanie owłosienia

Epilacja laserowa

Zabieg laserowego usuwania włosów na twarzy jest skuteczną, ale i drogą metodą depilacji. Po kilku takich wizytach owłosienie znika.

Jedną z metod trwałego usuwania owłosienia jest fotoepilacja, czyli depilacja laserowa. Polega ona na zniszczeniu cebulki włosa i uniemożliwieniu jego wzrostu. Fotoepilacja jest najbardziej skuteczna u osób z jasną skórą i ciemnymi włosami. Depilacja laserowa nie gwarantuje stałego usunięcia włosów – zwykle konieczne jest przeprowadzenie zabiegu kilkakrotnie, zanim efekt stanie się zadowalający.
Zaletą fotoepilacji jest fakt, że można ją przeprowadzić niemal w każdym miejscu na ciele. Czas usuwania owłosienia zależy od owłosionej powierzchni. Wąsik można zlikwidować w kilka minut, ale pozbycie się włosów na plecach zajmuje nawet kilka godzin.

Obecnie pojawiają się pierwsze urządzenia do przeprowadzenia depilacji laserowej w warunkach domowych. Można je używać do usuwania zbędnego owłosienia z różnych części ciała, jednak konieczne jest kilkakrotne powtórzenie zabiegu. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej depilacji laserem, najlepsze rezultaty pojawiają się u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach.

Epilacja

Depilacja to skuteczna metoda usuwania owłosienia z różnych części ciała. Jest jednym z najpopularniejszych zabiegów używanych w salonach kosmetycznych....

Epilacja to zabieg kosmetycznyobecnie dosyć często stosowany. Niestety, ten zabieg wiąże się z dość dużymi kosztami. Wadą tego zabiegu jest to, że na każdą cebulkę włosa trzeba działać osobno, zatem epilacja wymaga czasu i cierpliwości. Powinna być przeprowadzana tylko przez doświadczonego kosmetologa. Efekty pierwszego zabiegu epilacji nie są zazwyczaj zadowalające i wymagają kilkakrotnych powtórzeń.

Elektrokoagulacja owłosienia

Zabieg ten jest zwykle używany do usunięcia brodawek, niektórych znamion, włókniaków i prosaków. Jest to tak zwana elektrokoagulacja dermatologiczna. Jednak elektrokoagulacja ma swoje zastosowanie także w usuwaniu zbędnego owłosienia. Zabieg ten polega na niszczeniu tkanek, które odpowiadają za wzrost włosa, prądem o wysokiej częstotliwości. Elektrokoagulacja trwa tylko chwilę, a ryzyko skutków ubocznych jest niewielkie. Istnieją różne metody epilacji, na przykład depilacja laserowa, a wybór należy do zainteresowanego. Warto pamiętać, że często koniecznych jest kilka zabiegów, aby skóra była gładka na zawsze. Dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Elektrokoagulacja, podobnie jak epilacja, po kilkakrotnych powtórzeniach jest w stanie usunąć zbędne owłosienie na zawsze. Po takim zabiegu skóra może być podrażniona – zaczerwieniona i opuchnięta. Jednak podrażnienia po depilacji mijają zwykle w ciągu doby, najwyżej dwóch dni.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Depilacja i epilacja
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 3 tygodnie temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post wczoraj

12

Pomocni lekarze

Artykuły Depilacja i epilacja
Depilacja i epilacja

Bikini

Bikini

Efekt depilacji brazylijskiej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Przez pięć tygodni pozostaje efekt gładkiej i miękkiej skóry. Zabieg powinien być powtarzany regularnie.

Depilacja i epilacja

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Zabieg laserowego usuwania włosów na twarzy jest skuteczną, ale i drogą metodą depilacji. Po kilku takich wizytach owłosienie znika.

Depilacja i epilacja

Po depilacji

Po depilacji

Depilacja za pomocą elektrolizy jest jedyną metodą trwałego usuwania włosów, zatwierdzoną przez FDA (Amerykańską Instytucję Zdrowia).

Depilacja i epilacja

Krostki na nodze po depilacji

Krostki na nodze po depilacji

Widoczne czerwone krostki po depilacji są oznaką zapalenia mieszków włosowych, czyli powierzchownego lub głębokiego zakażenia mieszków bakteriami.

Depilacja i epilacja

Pasta cukrowa - przepis, depilacja

się bardziej atrakcyjna, co dodaje pewności siebie i poprawia samopoczucie. Jak wiadomo jednak, zabiegi depilacji mogą być bardzo drogie, a samo golenie (...) skóry nie daje zbyt dobrego i długotrwałego efektu. Z tego względu warto...

Depilacja i epilacja

Depilacja w ciąży

niektórych bardziej inwazyjnych technik pielęgnacji, w tym depilacji woskiem, depilacji cukrowej i innych bolesnych zabiegów. O tym, jaki zabieg (...) depilacji wybrać, a jakich się wystrzegać - w poniższym...

Depilacja i epilacja

Depilacja laserowa - charakterystyka, skutki uboczne

Względy estetyczne to jeden z głównych powodów decyzji kobiet o wykonaniu depilacji laserowej. Jednak poza tym często istnieją inne ważne powody (...) medyczne. Depilację laserem często wykonuje się w przypadku kobiet,...

Depilacja i epilacja

Plastry do depilacji

Różne metody depilacji pozwalają dobrać sposób usuwania owłosienia do indywidulanych potrzeb i oczekiwań. Jednym z nich są plastry do depilacji (...) . Pozwalają one na skuteczne usuwanie włosków z różnych miejsc ciała....