Trwa ładowanie...

GIF: Tabletki na erekcję wycofane z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju dwie serie tabletek na erekcję. Leki były dostępne tylko na receptę. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

spis treści

1. GIF wycofał dwie serie leku na erekcję

GIF wydał komunikat informujący o wycofaniu z obrotu dwóch serii produktu Tadalafil Aristo - dostępnego w postaci tabletek. Lek pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych prącia, dzięki czemu umożliwia napływ krwi i poprawę erekcji.

Zobacz film: ""Edukujemy, żeby nie zachorować i edukujemy w chorobie". Rola lekarzy po dwóch latach pandemii"
Lek jest dostępny wyłącznie na receptę
Lek jest dostępny wyłącznie na receptę (Getty Images)

Dlaczego tabletki zostały wycofane?

GIF w opublikowanym oświadczeniu wyjaśnia, że do urzędu wpłynęło pismo przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego z prośbą o wycofanie. "Powodem jest stwierdzenie niezgodności występujących u jednego z wytwórców produktu leczniczego w zakresie dobrych praktyk produkcyjnych, skutkujących zawieszeniem certyfikatu GMP" - czytamy w uzasadnieniu decyzji. GIF przyznaje, że było ryzyko, że pozostawienie produktu w obrocie mogło stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjentów. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

2. Które serie leku wycofano?

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące wycofanych produktów:

Tadalafil Aristo (Tadalafilum), 5 mg, tabletki powlekane;

  • Numer serii: 1464005K;
  • Termin ważności: 30.04.2024 r.

Tadalafil Aristo (Tadalafilum), 20 mg, tabletki powlekane;

  • Numer serii: 1462014C;
  • Termin ważności: 31.05.2024 r.

Katarzyna Grzęda-Łozicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza