Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

spis treści
rozwiń

Zmiana fryzury jest najczęstszym pomysłem na odświeżenie wyglądu. Skracanie i przedłużanie włosów, trwała koloryzacja, pasemka lub balejaż – to tylko kilka propozycji oferowanych przez salony fryzjerskie. Jednym z najpopularniejszych sposobów na zmianę image'u jest zrobienie grzywki. To, czy powinnaś wybrać grzywkę prostą, asymetryczną – zakrywającą całe czoło, czy zgarniętą na bok, zależy od kształtu twojej twarzy.

1. Jaką grzywkę dobrać do twarzy owalnej i twarzy w kształcie serca?

  • Twarz owalna

Jeżeli twoja twarz jest pociągła i wąska, jesteś posiadaczką twarzy owalnej. Cechami charakterystycznymi tego typu urody są również: zaokrąglona linia szczęki, wydatne kości policzkowe i szerokie czoło. Kształt twarzy przypomina odwrócone jajo – najszersza jest w okolicy kości policzkowych, a linia włosów często jest zaokrąglona. Są to idealne proporcje twarzy, do których dobierzesz wiele rodzajów grzywek. Jednak gdy twoja twarz nie jest idealnie owalna, np. masz zaokrąglone policzki, krótka grzywka podkreśli ten mankament urody. W tym przypadku idealna okaże się grzywka zaczesana na bok w połączeniu z półdługą fryzurą. Zwróć również uwagę na odległość między oczami – wąsko osadzone oczy najlepiej skorygujesz pełną grzywką, zakrywającą brwi.

Zobacz film: "Domowe sposoby na pozbycie się trądziku"

  • Twarz w kształcie serca

Ten typ twarzy przypomina kształt owalny, jednak poniżej kości policzkowych zwęża się i zakończony jest spiczastą brodą. Długość twarzy przekracza jej szerokość, a najszerszym jej elementem są kości policzkowe. Czoło i linia szczęki są stożkowate. Aby podkreślić rysy twarzy i ukryć niedociągnięcia urody, wybierz grzywkę zaczesaną na bok i zachodzącą na policzki. Krótkie fryzury zwrócą uwagę na szerokie czoło, unikaj więc wszystkich cięć akcentujących górne partie twarzy. Niewłaściwie dobrana grzywka sprawi, że twarz optycznie się wydłuży, a broda wyda się węższa niż w rzeczywistości.

2. Jaką grzywkę dobrać do twarzy kwadratowej i okrągłej?

  • Twarz kwadratowa

Charakterystyczne dla tego typu urody są równe proporcje, czyli zbliżona długość i szerokość twarzy. Czoło, kości policzkowe i linia szczęki również mają zbliżoną szerokość. Dodatkowo, szczęka jest szeroka i zbliżona kształtem do kwadratu, a linia włosów jest najczęściej prosta. Jeżeli chodzi o idealne fryzury, powinnaś postawić na cieniowanie lub długie fryzury typu bob, jednak w wyborze grzywki masz wolną rękę. Ten kształt twarzy, dzięki mocno zaznaczonej szczęce, jest bardzo atrakcyjny, a atrakcyjność tę dodatkowo podkreślisz długą grzywką zebraną na bok. Inną ciekawą opcją jest długa, cienka grzywka – w połączeniu z fryzurą dodającą twarzy objętości złagodzi ona ostre rysy kwadratowej twarzy i wizualnie ją wydłuży. Unikaj zaokrąglonych cięć i grzywek sięgających linii szczęki.

  • Twarz okrągła

Jeżeli twoja twarz ma taką samą długość jak szerokość, linia szczęki jest zaokrąglona i pełna, a kości policzkowe są najszerszym elementem twarzy, oznacza to, że jesteś posiadaczką tego typu urody. W większości przypadków będziesz miała okrągłą linię włosów, chociaż nie jest to regułą. W celu dopasowania fryzury do kształtu twarzy wygładź włosy po bokach i wydłuż twarz, dodając im objętości na czubku głowy. Unikaj okrągłych, geometrycznych kształtów, które podkreślą mankamenty twojej urody. Niekorzystnie będzie prezentowała się również równa grzywka zakrywająca całe czoło i nachodząca na brwi. Najlepszym wyborem będzie długie, cieniowane cięcie, które delikatnie obejmie policzki, wizualnie zmniejszając krągłość twarzy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz więcej? Polub
    i bądź na bieżąco!