Jak przedłużyć trwałość lakieru do paznokci?

Każda kobieta marzy o trwałym manicurze, jednak często zaraz po pomalowaniu paznokci lakier odpryskuje i ściera się. Wyjściem z sytuacji jest założenie paznokci żelowych lub hybrydowy manicure, jednak jeżeli nie jesteś zwolenniczką wizyt w salonie kosmetycznym, powinnaś wiedzieć, jak przedłużyć trwałość tradycyjnego lakieru do paznokci. Dzięki kilku prostym zabiegom zapewnisz lakierowi znacznie dłuższą żywotność bez odprysków i nierówności.

Zabiegi pielęgnacyjne na paznokcie

Zanim zabierzesz się do malowania paznokci kolorowym lakierem, przygotuj płytkę do zabiegu w trzech prostych krokach. Lakier utrzyma się jedynie na idealnie gładkiej i czystej płytce paznokcia pozbawionej rys, nierówności i resztek starego lakieru.

Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

  • Krok pierwszy: Wyczyść powierzchnię paznokcia

Aby zwiększyć trwałość lakieru do paznokci, przed nałożeniem koloru upewnij się, że płytka paznokcia jest idealnie gładka i sucha. Zacznij od usunięcia resztek starego lakieru z powierzchni paznokci, w przeciwnym razie nowa warstwa kosmetyku nie będzie gładka. Następnie zamocz dłonie w ciepłej, namydlonej wodzie i delikatnie pocieraj ręcznikiem w celu usunięcia chemikaliów i resztek nawilżających kosmetyków do dłoni. Zanim przystąpisz do malowania paznokci, dokładnie wysusz dłonie.

  • Krok drugi: Usuń nierówności płytki paznokcia

Kolejnym krokiem jest usunięcie rys i zadziorów – paznokcie poddawane zabiegowi malowania powinny być idealnie gładkie. Podetnij paznokcie tak, aby wszystkie miały jednakową długość i aby stanowiły solidną bazę pod lakier. Następnie opiłuj wszelkie nierówności – nawet najmniejszy zadzior może zniszczyć manicure i skutkować odpryskiwaniem kosmetyku.

  • Krok trzeci: Nałóż bazę pod lakier do paznokci

Gdy przygotujesz gładką powierzchnię pod manicure, nałóż na paznokcie bazę pod lakier. Stworzy ona na płytce warstwę, do której z łatwością przylgnie kolor. Ten krok nie jest koniecznością, aczkolwiek znacznie zwiększa trwałość zabiegu. Cienka warstwa bazy pod lakier do paznokci nie tylko zapewni długotrwały efekt manicure'u, ale stworzy gładką powierzchnię pod kolor. Po nałożeniu kosmetyku do paznokci odczekaj 15 minut lub czas wskazany na opakowaniu.

Prawidłowe malowanie paznokci

Nakładanie lakieru do paznokci nie jest prostym zadaniem. Jeżeli zastosujesz go za mało, w konsekwencji użyjesz więcej warstw niż to konieczne i osłabisz trwałość lakieru. Z drugiej strony, zbyt gruba warstwa koloru spowolni proces schnięcia lakieru i spowoduje powstanie fałdek oraz łuszczenie się koloru. Najlepszy efekt otrzymasz, pokrywając paznokcie lakierem bez pośpiechu, warstwa po warstwie.

  • Krok pierwszy: Nałóż pierwszą warstwę lakieru

Z powodów wspomnianych powyżej nie powinnaś stosować ani za dużo, ani za mało lakieru do paznokci. Nałóż lakier w takiej ilości, aby dokładnie zakrył całą płytkę paznokcia, nie pozostawiając na jej powierzchni śladów pędzelka. Jeżeli stwierdzisz, że efekt zabiegu jest niezadowalający, przejdź do następnego kroku.

  • Krok drugi: Nałóż kolejną warstwę lakieru

Po nałożeniu pierwszej warstwy powinnaś odczekać co najmniej 15 minut. Zanim zaczniesz nakładanie kolejnej warstwy lakieru, upewnij się, że kolor zdążył wyschnąć. Jeżeli paznokcie nie wyschną w przeciągu 20 minut, najprawdopodobniej użyłaś zbyt dużej ilości kosmetyku lub nałożyłaś zbyt dużo warstw uniemożliwiających szybkie zastygnięcie lakieru.

  • Krok trzeci: Wykonaj ostateczne poprawki

Na koniec, gdy kolor całkowicie wyschnie, nałóż warstwę wierzchnią lakieru lub **bezbarwny lakier do paznokci**. Jeżeli chcesz być pewna, że lakier stwardniał, drugą warstwę nałóż około pół godziny przed snem, a warstwę wierzchnią zaraz po przebudzeniu.

Piękne paznokcie są najlepszą wizytówką kobiety, dlatego warto zadbać o profesjonalny manicure. Lakier nałożony na gładką powierzchnię pokrytą bazą pod lakier długo zachowa świeżość i idealny wygląd bez odprysków i ścierania się koloru. Dodatkowy czas poświęcony na pielęgnację paznokci zwróci się w postaci gładkiego, trwałego manicure'u.  

Komentarze (4)
~konsolis
~konsolis ponad rok temu

New nails ma świetne hybrydy, to fakt, ale również musicie o te paznokcie odpowiednio dbać. Decydująca jest systematyczność. Wiadomo, że paznokcie wymagają opieki - bez pracy nad nimi nie uzyskacie zadowalającego stanu.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 4 tygodnie temu

13
Artykuły Manicure i pedicure
Manicure i pedicure

Co mówią o tobie twoje paznokcie?

Co mówią o tobie twoje paznokcie?

Zadbane paznokcie Większość kobiet z niezwykłą starannością podchodzi do pielęgnacji i zdobienia paznokci. W końcu dłonie to jeden z atrybutów piękna. Na podstawie ich wyglądu można sporo powiedzieć o kobiecie. Czy w trakcie zdobienia paznokci zwracasz...

Manicure i pedicure

Pielęgnacja paznokci - galeria

Pielęgnacja paznokci - galeria

Każda kobieta, pragnąca posiadać piękne paznokcie, powinna zawierać domowy zestaw do manicure'u. Sam lakier nie pomoże wzmocnić czy wypolerować paznokci. Paznokcie są wizytówką kobiety oraz symbolem jej kobiecości. Odpowiednio wypielęgnowane potrafią...

Manicure i pedicure

Zadbane paznokcie

Zadbane paznokcie

Na zdrowy stan paznokci wpływa przede wszystkim odpowiednia dieta. Manicure związany jest z szeroką pojętą pielęgnacją paznokci.

Manicure i pedicure

8 kroków do pięknych dłoni

8 kroków do pięknych dłoni

Jak mieć piękne dłonie? Wiele osób używa kremów na dzień, na noc, z filtrem przeciwsłonecznym i peelingów, aby twarz wyglądała świeżo, ale zaniedbuje największego zdrajcę wieku - dłonie. Oto kilka sposobów na to, aby dłonie wyglądały młodo i pięknie. Krem...

Manicure i pedicure

Staranne malowanie paznokci - galeria

Staranne malowanie paznokci - galeria

. Na pomalowane paznokcie warto nałożyć warstwę utwardzacza, który pozwoli na dłużej zachować efekt francuskiego manicure'u. Francuski manicure jest zawsze

Manicure i pedicure

Co się stanie, gdy przestaniesz używać lakieru do paznokci?

Co się stanie, gdy przestaniesz używać lakieru do paznokci?

Piękniejsze, ale nie zdrowsze Malowanie paznokci lakierem to popularny sposób na ich upiększenie. Większość kobiet nie wyobraża sobie bez tego eleganckiego wyjścia, a wiele z nich stosuje ten zabieg codziennie. Jednak istnieje wiele powodów, dla których...

Manicure i pedicure

Pielęgnacja paznokci

Dlaczego pielęgnacja paznokci jest taka ważna? Odpowiedź nasuwa się sama. Paznokcie są wizytówką kobiety, symbolem jej kobiecości. Odpowiednio wypielęgnowane, potrafią przyciągnąć wzrok płci przeciwnej, a także wzbudzić zazdrość wśród kobiet. Jak dbać...

Manicure i pedicure

Jak wzmocnić paznokcie?

Jak wzmocnić paznokcie, jak je pielęgnować, by były mocne i błyszczące - te pytania są często zadawane przez kobiety. Piękne, zadbane włosy i paznokcie są przecież wizytówką każdej kobiety, więc warto o nie szczególnie zadbać. Tylko w jaki sposób? Domowe...

Manicure i pedicure

Utwardzacz do paznokci

Ciągłe łamanie się czy też rozwarstwianie paznokci może być bardzo frustrujące i zniechęcające. W szczególności że każdej kobiecie zależy na tym, aby jej paznokcie były piękne, zdrowe i zadbane. Na szczęście istnieją metody, które umożliwiają wzmocnienie...