Przyczyny niepełnej erekcji
Problemy z erekcją są intymnym problemem. W końcu potencja dla niektórych jest oznaką ich męskości. To sprawia, że mężczyźni nie tylko nie chcą (nie umieją) mówić o problemie, ale jeszcze sami nie przyjmują go do wiadomości. Zaburzenia erekcji to ciężki sprawdzian dla każdego mężczyzny. Mimo to panowie powinni pamiętać, że są to dolegliwości wyleczalne. Wystarczy przełamać opór i zgłosić się do lekarza. Zwiększenie erekcji jest możliwe.
1. Przyczyny zaburzeń erekcji
Problemy z erekcją, zaburzenia wytrysku to niezwykle częste przypadłości. Dotykają średnio 10 procent męskiej części społeczeństwa. Problem narasta, gdyż zwiększają się czynniki powodujące zaburzenia erekcji. Notuje się częstsze zachorowania na cukrzycę, choroby układu krążenia oraz depresje. Zaburzenia wzwodu mogą dotknąć mężczyzn w każdym wieku. Różne będą przyczyny zachorowań.
U młodych mężczyzn, tj. przed 30. zaburzenia najczęściej będą miały podłoże psychologiczne. U mężczyzn starszych zaburzenia mogą wynikać z różnych chorób. Niepełna erekcja lub jej brak mogą być wywołane problemami naczyniowymi. Te z kolei są spowodowane cukrzycą lub miażdżycą naczyń krwionośnych. Również przeciążony układ nerwowy wpływa na stan potencji. Szybkie tempo życia, długotrwały stres wpływają na niego destrukcyjnie. Pod wpływem stresu może zwiększać się wydzielanie prolaktyny, która blokuje popęd płciowy.
2. Zaburzenia erekcji a postawa partnerki
Duże znaczenie ma postawa partnerki. Zanikająca lub niepełna erekcja podczas stosunku powinny zaniepokoić kobietę. Może ona delikatnie zacząć rozmowę na ten temat oraz wpłynąć na mężczyznę by poddał się leczeniu. Ponadto kobieta może pilnować by mężczyzna po 40. roku życia poddawał się regularnym badaniom. Wskazane będzie też zachowywanie odpowiedniej diety. Kobieta może wprowadzić niskocholesterolową kuchnię.
3. Sposoby na wzmocnienie erekcji
Brak erekcji, niepełna erekcja utrzymujące się dłużej niż trzy tygodnie, powinny być leczone. Mężczyzna powinien wybrać się do urologa lub seksuologa. Wzmocnienie erekcji otrzymuje się za pomocą środków farmakologicznych. Nie ma domowych sposobów na radzenie sobie z zaburzeniami tego typu. Oprócz leków wykorzystuje się leczenie urządzeniami próżniowymi lub operacyjne. Jeżeli zaburzenia mają podłoże psychologiczne mężczyzna zostanie skierowany na terapię do psychologa. Jego problemy mogą wynikać z zaburzeń lękowych, osobowościowych lub zakłóceń w relacjach partnerskich.
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.