Trwa ładowanie...

Koronawirus a wybory prezydenckie. Prof. Simon mówi, jak głosować bezpiecznie

Zobacz film: "Wybory podczas pandemii koronawirusa. Prof. Simon mówi, jak głosować bezpiecznie"

Jeszcze lekko ponad miesiąc temu, przed 10-tym maja, niewielu z nas wyobrażało sobie, że weźmie udział w wyborach. Baliśmy się, że ze względu na panującą pandemię, może się to dla nas źle skończyć. Jak jest dzisiaj?

28 czerwca 2020 r. odbędą się wybory prezydenckie. Większość z nas jest już nieco zmęczonych stanem zawieszenia i trwającą epidemią koronawirusa. Jako patrioci i świadomi obywatele chcemy wziąć udział w głosowaniu, jednak nadal wielu z nas obawia się, czy jest to bezpieczne. W końcu w lokalach wyborczych może być trudno o dystans społeczny.

Zapytaliśmy o zdanie prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Simona, krajowego konsultanta ds. chorób zakaźnych i ordynatora oddziału chorób zakaźnych szpitala we Wrocławiu.

- Prawdopodobnie w okresie lata, ciepła i wilgoci, szerzenie się wirusa jest ograniczone. On się ma świetnie jak jest zimno i sucho (...). Na pewno będzie problem w okresie jesienno-zimowym, więc musimy pójść na wybory, jeśli chcemy jakąś przyszłość naszemu państwu zapewnić - mówi prof. Simon.

Ekspert podpowiada, jak powinniśmy przygotować się do wyborów. Zobacz wideo.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.