Trwa ładowanie...

Koronawirus. Czym leczeni są pacjenci z COVID-19? Prof. Flisiak odpowiada (WIDEO)

Zobacz film: "Leczenie COVID-19"

Od kilku tygodni na całym świecie trwa spór o leczenie pacjentów z COVID-19. Po publikacji, która dotyczyła negatywnych skutków stosowania Arechinu, a ukazała się w prestiżowym piśmie naukowym "The Lancet", część państw wycofała z leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem chlorochinę i jej pochodne. Okazało się, że był to błąd, a polscy lekarze, jako jedni z nielicznych, nie rekomendowali rezygnacji z tej formy leczenia.

- W naszych rekomendacjach znalazły się leki, co do których działania nie ma wątpliwości, m.in. chlorochina. Jest to lek wspomagający w terapii – powiedział prof. Flisiak w programie WP "Newsroom".

Czym leczeni są pacjenci zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce?

Poza wspomnianą chlorochiną pacjentom z łagodnymi objawami podawany jest również Remdesivir. Tym, u których infekcja wirusowa przebiega w sposób niekontrolowany, podaje się inny lek. Dowiedz się o nim więcej, oglądając WIDEO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.