Trwa ładowanie...

Koronawirus. Czym leczeni są pacjenci z COVID-19? Prof. Flisiak odpowiada (WIDEO)

Zobacz film: "Leczenie COVID-19"

Od kilku tygodni na całym świecie trwa spór o leczenie pacjentów z COVID-19. Po publikacji, która dotyczyła negatywnych skutków stosowania Arechinu, a ukazała się w prestiżowym piśmie naukowym "The Lancet", część państw wycofała z leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem chlorochinę i jej pochodne. Okazało się, że był to błąd, a polscy lekarze, jako jedni z nielicznych, nie rekomendowali rezygnacji z tej formy leczenia.

- W naszych rekomendacjach znalazły się leki, co do których działania nie ma wątpliwości, m.in. chlorochina. Jest to lek wspomagający w terapii – powiedział prof. Flisiak w programie WP "Newsroom".

Czym leczeni są pacjenci zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce?

Poza wspomnianą chlorochiną pacjentom z łagodnymi objawami podawany jest również Remdesivir. Tym, u których infekcja wirusowa przebiega w sposób niekontrolowany, podaje się inny lek. Dowiedz się o nim więcej, oglądając WIDEO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza