Trwa ładowanie...

Wpływ leku na zaburzenia erekcji na zwiększenie tolerancji wysiłku fizycznego

Zespół naukowców ze Szpitala Dziecięcego w Filadelfii potwierdza, iż farmaceutyk powszechnie stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji i nadciśnienia płucnego może także pomóc zwiększyć tolerancję wysiłku fizycznego u młodych ludzi z wrodzonymi wadami serca.

Zobacz film: "Orgazm"

spis treści

1. Wrodzone wady serca a lek na erekcję

Naukowcy postanowili sprawdzić, czy lek na erekcję znajdzie zastosowanie u osób z wrodzonymi wadami serca. Wszyscy chorzy, którzy wzięli udział w badaniu, przeszli wcześniej operację Fontana polegającą na przekierowaniu przepływu krwi żylnej bezpośrednio do naczyń płucnych, z pominięciem serca. Jest to trzecia z całej serii operacji przeprowadzanych w przypadku serca jednokomorowego, czyli bardzo groźnej przypadłości, w wyniku której dziecko rodzi się z poważnym niedorozwojem jednej z komór serca. Stosowane zabiegi chirurgiczne nie są w stanie odtworzyć prawidłowego, dwukomorowego krążenia, a zamiast tego tworzą unikalny system cyrkulacji, przy którym możliwości wykonywania wysiłku fizycznego są znacznie ograniczone.

2. Badanie zastosowania leku na erekcję

W badaniu udział wzięło 28 osób. Były to dzieci i młodzi ludzie, którzy średnio 11 lat wcześniej przeszli operację Fontana. W trakcie eksperymentu część chorych otrzymywała lek na zaburzenia erekcji trzy razy w ciągu dnia, a pozostała część przyjmowała placebo. Po 6 tygodniach leki zamieniono i ci, którzy wcześniej stosowali placebo, otrzymali prawdziwy lek. Uczeni zanotowali znaczną poprawę wyników podczas ćwiczeń fizycznych w trakcie terapii lekiem na erekcję. U uczestników badania poprawiła się wydolność oddechowa oraz zdolność do wykonywania wysiłku fizycznego na umiarkowanym poziomie. Naukowcy przewidują, iż ich odkrycie umożliwi poprawę codziennej aktywności chorych z wrodzonymi wadami serca.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.