Liposukcja kolan

Liposukcja kolan jest jednym z zabiegów chirurgii kosmetycznej, które polepszają wygląd nóg. Na kształt nóg wpływa wiele czynników, takich jak niesprzyjająca dieta, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, żylaki. W nogach zachodzą zmiany, które powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicy łydek, kolan i ud. Nogi wyglądają na ociężałe i nieatrakcyjne. Niektóre kobiety decydują się na liposukcję, aby przywrócić nogom piękny wygląd.

Liposukcja łydek

Zgrabne nogi i zadbane pośladki stanowią centrum seksapilu kobiety. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na różne rodzaje liposukcji. Odsysanie tłuszczu z nóg dotyczy przede wszystkim takich miejsc jak łydki, kolana oraz uda. Ponadto w zakresie zabiegów chirurgicznych na nogi można wybrać liposukcję pośladków oraz lifting ud.

Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

Czasem łydki zlewają się z kostkami i defekt ten negatywnie wpływa na kształt całych nóg. Kobiety, które mają niezgrabne łydki mogą wyrzeźbić ich kształt przez liposukcję. Operacja polega na zwężeniu dolnej części łydek przez odessanie tłuszczu. Wadami zabiegu są duży ból, opuchlizna oraz długi okres rekonwalescencji. Poza tym większość lekarzy odradza ten zabieg, ponieważ przebiega on w miejscu trudnym do operowania. Między łydkami a kostkami nie ma zbyt dużo tkanki tłuszczowej, natomiast przebiegają tędy liczne naczynia krwionośne i nerwy. Poza tym opuchlizna po operacji może utrzymywać się przez bardzo długi czas.

Liposukcja kolan i ud

Kobiety najczęściej nie lubią kształtu swoich kolan. Zabieg liposukcji kolan przeprowadza się zazwyczaj razem z liposukcją ud. Jednak zdarza się, że pacjentka życzy sobie samej liposukcji kolan. Operacja kolan trwa krótko, podobnie jak czas rekonwalescencji po tym zabiegu. W niektórych przypadkach odsysanie tłuszczu z tej okolicy jest niemożliwe, ponieważ pod skórą nie znajduje się tłuszcz, ale mięśnie.

Drugi rodzaj liposukcji może być wykonany różnymi metodami. Czasem chirurdzy stosują metodę klasyczną, polegającą na wykonaniu drobnych nacięć i wprowadzeniu przez nie cienkiej rurki podłączonej do specjalnego ssącego urządzenia. Niekiedy stosowane są strzykawki, w których wytwarza się podciśnienie – na skutek czego tłuszcz zostaje wciągnięty do wnętrza strzykawki. Liposukcja ud może być przeprowadzona ultradźwiękami (rurka wprowadzona do ciała służy wysłaniu fal ultradźwiękowych, rozbijających komórki tłuszczu). Czas zabiegu, cena oraz okres rekonwalescencji zależą od wybranej metody.

Każda liposukcja niesie ze sobą ryzyko wystąpienia różnych komplikacji. Należą do nich infekcje, zaburzenia czucia, nieregularność powłoki skórnej, zmiany barwy skóry, tworzenie się nietypowych blizn, oparzenia skóry (w przypadku zastosowania liposukcji ultradźwiękowej). Warto pamiętać o przestrzeganiu porad lekarza bezpośrednio po zabiegu. Poza tym także w przypadku chirurgii kosmetycznej należy informować specjalistę o wszelkich swoich chorobach i dolegliwościach. Zabiegi liposukcji wiążą się z takim samym ryzykiem, jak każda inna operacja.

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Liposukcja
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13

Pomocni lekarze

Artykuły Liposukcja
Liposukcja

Liposukcja podbródka

Podwójny podbródek to problem wielu mężczyzn i kobiet. Rozwiązaniem nieestetycznego defektu może być liposukcja podbródka. Podczas zabiegu następuje (...) , by nadmiar tkanki tłuszczowej usunąć za pomocą lasera. Liposukcja...

Liposukcja

Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa jest bezinwazyjnym zabiegiem polegającym na odsysaniu nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z takich miejsc (...) , jak: biodra, pośladki, uda, brzuch. Liposukcja bez skalpela odbywa się...

Liposukcja

Zabieg liposukcji

Zabieg liposukcji

Uzyskanie wymarzonej sylwetki zazwyczaj dodaje pewności siebie, poprawia samoocenę, a tym samym pozytywnie wpływa na aktywność życiową i relacje z innymi ludźmi.

Liposukcja

Efekty liposukcji

liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Może to być np. liposukcja ud, liposukcja pośladków, liposukcja podbródka czy liposukcja policzków. Efekty (...) liposukcji...

Liposukcja

Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem odbywającym się bez ingerencji skalpela. Operacja uważana jest nie tylko za bezpieczną dla pacjenta (...) , co nie powoduje jednak jakichkolwiek uszkodzeń w obrębie tkanki łącznej, naczyń krwionośnych,...