Makijaż permanentny brwi - metody, efekty

Jeżeli podkreślanie brwi kredką jest częścią twojego codziennego makijażu, warto pomyśleć o makijażu permanentnym. Nie będzie ci towarzyszył strach przed tym, że makijaż może się zetrzeć i pozostawić ciemne smugi na twojej twarzy.

Zobacz film: "ABC makijażu permanentnego"

spis treści

1. Makijaż permanentny brwi - metody

Niewątpliwa zaleta makijażu permanentnego brwi to zaoszczędzenie czasu na codzienne wysiłki w uzyskiwaniu symetrycznych łuków. Jest to doskonały pomysł dla kobiet, które przeszły chemioterapię. Jeżeli twoje brwi są rzadkie albo wyblakłe, możesz skorzystać z nowatorskiej procedury, jaką jest makijaż permanentny brwi.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w procesie komunikacji odgrywają nasze brwi. Za ich pomocą możemy przekazać prawie każde uczucie. Trwały makijaż brwi, jakim jest makijaż permanetny brwi, pozwoli podkreślić rysunek oka, który jest jednym z kluczowym elementów codziennego makijażu.

Istnieją dwie metody wykonywania maikjażu permanentnego brwi:

  • Pierwsza, najbardziej popularna metoda wykonania brwi permanentnych, to tatuaż kosmetyczny. W ramach tej metody makijażu permanetnego brwi stosuje się żel znieczulający, aby uśmierzyć ból. Pigment nanoszony jest tak, jak w przypadku wykonywania tatuażu – za pomocą cienkiej igły. Pod skórę łuku brwiowego aplikuje się ciemny tusz i dopasowuje się kontur łuku do wielkości oka i jego kształtu.
Błędy w makijażu, które cię postarzają
Błędy w makijażu, które cię postarzają [10 zdjęć]

Niemal każda kobieta eksperymentuje z kosmetykami do makijażu. Za ich pomocą możliwe jest skorygowanie...

zobacz galerię
  • Druga, stosunkowo młoda stażem, jest metoda piórkowa makijażu permanentnego brwi. Procedura ta opiera się na rekonstrukcji pojedynczych włosków. Jest mniej bolesna niż metoda tatuażu. Jeśli nie podobają ci się rzadkie włoski brwi i chciałabyś je zagęścić w celu uwydatnienia ich, metoda rekonstrukcji włosków jest jak najbardziej pomocna.

2. Makijaż permanentny brwi - efekty

W pierwszych dniach po zabiegu makijażu permanentnego brwi kolor brwi jest dosyć intensywny. Nie należy jednak wpadać w panikę. Po okresie kilku tygodni górna warstwa złuszcza się, pokazując bardziej miękkie i naturalne brwi. W zależności od rodzaju korekty, możemy uzyskać bardziej łukowate bądź grube brwi.

Wynik makijażu permanetnego brwi zależy w dużym stopniu od wiedzy i umiejętności osoby go wykonującej. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć dobrych ekspertów. Bezpośrednio po zabiegu makijażu permanentnego brwi skóra łuków brwiowych może być zaczerwieniona. W okolicy poprawianych brwi może pojawić się lekki obrzęk, który jednak po kilku dniach powinien zniknąć. To naturalna reakcja skóry na aplikację tuszu.

Zobacz także:

Po makijażu permanetnym brwi warto przez kilka dni pozostać w domu. Najlepiej wybrać się wtedy na urlop i odpocząć. Warto pamiętać o tym, by nie wystawiać twarzy po zabiegu makijażu permanentnego brwi na bezpośrednie działanie słońca. Skóra powinna się wyciszyć, by wszystko mogło powrócić do normy.

Cena makijażu permanentnego brwi waha się od 400 do 1000 zł
Cena makijażu permanentnego brwi waha się od 400 do 1000 zł (123rf.com)

Efekt intensywnego zaczernienia brwi zaraz po makijażu permanetnym brwi jest naturalny. Z czasem pigment jest rozkładany przez niektóre komórki ciała i dlatego po około dwóch tygodniach efekt makijażu permanetnego brwi powinien być zgodny z oczekiwaniami. Makijaż permanentny brwi uwolni cię od nieszczęsnego nanoszenia szczoteczką tuszu na brwi czy podkreślania ich kredką.

Cena makijażu permanentnego brwi waha się od 400 do 1000 zł. Makijaż permanentny brwi pozwala skorygować ich kształt. Dobry owal łuku brwiowego jest bardzo ważny, gdyż decyduje o wyglądzie całej twarzy. Jeżeli chcesz skrócić codzienny makijaż, możesz skorzystać z tej procedury.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy