Trwa ładowanie...

Mężczyzna cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohona. Usunięto mu pół żołądka

Mężczyzna cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohona. Usunięto mu pół żołądka
Mężczyzna cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohona. Usunięto mu pół żołądka (Facebook)

23-letni Harry MacGill cierpi na szereg schorzeń związanych z jelitami. Spożywanie niektórych pokarmów wywołuje u niego bolesne dolegliwości - mężczyzna puchnie, a jego skóra pokrywa się ropnymi krostami. W ciągu ostatnich 9 lat Harry przeszedł 16 operacji.

spis treści

1. Walczy z chorobami od 14. roku życia

23-latek od kilkunastu lat cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna, zapalenie stawów i łuszczycę plackowatą. Jeśli zje coś, czego nie powinien lub użyje niewłaściwego kremu nawilżającego, jego twarz natychmiast puchnie, a skóra sprawia wrażenie poparzonej.

"Jestem bardzo sfrustrowany, walczę z tym, odkąd skończyłem 14 lat. Każdy zna kogoś, kto zawsze był chory w szkole, ja jestem tym facetem. Taka jest brutalna rzeczywistość" - powiedział w rozmowie z lokalną prasą.

Zobacz film: "Prof. Flisiak: szczepienie jest przyspieszeniem nabycia odporności"

U MacGilla zdiagnozowano chorobę Leśniowskiego-Crohna, kiedy chłopiec miał 14 lat. Nagle zaczął go boleć żołądek, z minuty na minutę czuł się coraz gorzej, więc natychmiast został przewieziony do szpitala, gdzie spędził 6 kolejnych miesięcy.

Mężczyzna cierpi także na problemy skórne
Mężczyzna cierpi także na problemy skórne (Facebook)

2. Chce przebiec maraton

Kiedy Harry trafił do szpitala, od razu wykonano mu operację, podczas której usunięto połowę żołądka. Zabieg trwał 15 godzin.

W późniejszym czasie wykonano także szereg badań. Okazało się, że Harry cierpi także na zapalenie stawów i łuszczycę plackowatą - chorobę autoimmunologiczną, która powoduje czerwone plamy na skórze.

Lekarze wdrożyli długotrwałe leczenie, dzięki czemu dziś, po upływie 9 lat, McGill czuje się znacznie lepiej. Co więcej, mężczyzna planuje przebiec maraton.

"Miałem w swoim życiu mroczne i ciężkie chwile, ale teraz wszystko jest w porządku. Dzięki odpowiednim lekom, ćwiczeniom i diecie czuję się lepiej niż kiedykolwiek. Maraton startuje 23 czerwca, chciałbym wziąć w nim udział" - powiedział Harry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze