Na czym polega operacja nosa kostnego?

Chyba każdy z nas myślał o zmienieniu czegoś w swoim wyglądzie. Oglądając kolorowe czasopisma pełne "idealnych", uśmiechniętych aktorek chcemy je naśladować. Wszechobecny kult ciała skłania nas do myślenia o operacji plastycznej. Czy jednak operacja nosa jest bezpieczna? Jak wybrać odpowiednią klinikę, gdzie specjaliści pomogą nam w osiągnięciu oczekiwanego rezultatu?

Nos jest najbardziej widocznym miejscem naszej twarzy, Skutecznie powoduje obniżenie samooceny czy niepewność siebie.

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"

Operacje plastyczne nosa ze wskazań medycznych a ze wskazań estetycznych

Poza wskazaniami medycznymi, operacje przeprowadza się również ze względów estetycznych. Jedno dzieli te powody-wskazania medyczne są refundowane z NFZ, a estetyczne z własnej kieszeni. Jest też jedna rzecz, która je łączy-wybór lekarza i zgłębienie tematu na tyle, żeby pozwoliło nam podjąć mądrą i świadomą decyzję. Ingerencja chirurga jest poważną operacją z trwałym skutkiem, którego efektu nie da się przewidzieć w 100%.

Prekursorami plastyki nosa są oczywiście celebryci, którzy masowo korygują defekty swojego wyglądu.

Na szczęście możliwości i umiejętności medycyny estetycznej poszły tak do przodu, że wystarczy skrupulatnie przyjrzeć się lekarzom i klinikom, żeby wybrać tę najlepszą dla nas. Na szczęście też cena przestała być 'celebrycka' i operacja nosa przestała być dostępna tylko dla najbogatszych.

Bez względu na to, ku jakiej decyzji skłaniamy się bardziej warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Pomocna w podjęciu decyzji może okazać się również weryfikacja cenników. Średnia cena za operacje plastyczne nosa wynosi około 7550 złotych. Dolna granica to 650 złotych, a górna (o ile taka istnieje) to 29 tysięcy złotych.

Warto również wiedzieć, że taka operacja, to często 'łamanie kości', a proces gojenia może być ciężki i bolesny. Przez pierwszy okres po operacji nosi się obszerny opatrunek, istnieje możliwość pojawienia się komplikacji i powikłań. W czasie całego leczenia należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Dopiero po około 6 miesiącach znikają wszystkie opuchlizny i zasinienia i tak naprawdę dopiero wtedy widoczny jest efekt.

Musimy pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak nos idealny, jest idealne dopasowanie nosa do twarzy. Podejmując decyzję o interwencji chirurgicznej należy zaufać lekarzowi, który rozwieje nasze wątpliwości i zinterpretuje nasze oczekiwania. Trzymamy kciuki za podjęcie decyzji i zadowolenie z efektu.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Operacja plastyczna nosa - przyczyny, przebieg, powikłania
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Blog

walsq • ostatni post 3 tygodnie temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 2 dni temu

12

Pomocni lekarze

Artykuły Operacja plastyczna nosa - przyczyny, przebieg, powikłania
Operacja plastyczna nosa - przyczyny, przebieg, powikłania

Korekcja czubka nosa

także jako plastyka nosa. Celem operacji jest usunięcie deformacji części chrzestnej i kostnej nosa. Rynoplastyka polega na chirurgicznym przecięciu kości (...) się...

Chirurgia plastyczna

Na czym polega ciągłość opieki (WIDEO)

Na czym polega ciągłość opieki (WIDEO) Odtwórz wideo

Jakie czynniki przesądzają o tym, czy operacja się powiedzie? Wśród najważniejszych należałoby wymienić komptencje lekarza, który przeprowadza (...) zabieg. Inne czynniki to także: prawidłowa kwalifikacja pacjenta do operacji,...

Zabiegi

Korekcyjna plastyka nosa

operacja nosa? Chirurgia plastyczna umożliwia zmianę kształtu i wielkości nosa, zabieg trwa od 1 do 2 godzin. Celem plastyki nosa jest poprawa (...) jego szkieletu chrzęstnego i...