Trwa ładowanie...

Nastolatka z niesamowitą pamięcią i fan piłki nożnej bohaterami odcinka "The Brain. Genialny Umysł"

"The Brain. Genialny Umysł" to program, w którym bohaterami są osoby, posiadające niezwykłe umiejętności. Ocenia ich jury, w którego składzie znajduje się Anita Sokołowska, Cezary Żak i gość specjalny każdego odcinka. W 3 odcinku pojawiła się Marta Grzena. I chociaż nie wygrała programu, jej pamięć zachwyciła wszystkich widzów.

Wyzwaniem Marty było zapamiętanie planszy do gry w statki, a dokładnie położenia statku i jego nazwy. Po upłynięciu czasu na zapamiętanie, losowane były statki, a dziewczynka musiała podać współrzędne ich położenia, liczbę masztów i kolor. Marta bez mrugnięcia okiem właściwie wskazała wszystkie statki, co zostało nagrodzone owacjami znajdującej się w studiu publiczności.

"Bardzo szybko ci to szło. Czy musiałaś sobie przypominać, czy od razu jak słyszałaś nazwę miałaś to przed oczami?" - zapytał dr Mateusz Gola. "Jak słyszałam nazwę, cała historia mi się przypominała. Już wszystko wiedziałam" - odpowiedziała dumna z siebie Marta. Okazało się, że do każdej nazwy statku Marta wymyślała historię, która pozwalała dziewczynce skojarzyć ją z koloremm liczbą masztów i umiejscowieniem statku.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym różni się mózg kobiety od mózgu mężczyzny?"
Produkty, które niszczą twój mózg. Sprawdź, czego unikać
Produkty, które niszczą twój mózg. Sprawdź, czego unikać [5 zdjęć]

Nie bez przyczyny mówi się o nim: "nasz komputer pokładowy”. Odbiera, przetwarza i generuje bodźce.

zobacz galerię

Sympatię widzów zyskał też Marcin. Jego zadanie polegało na przyporządkowaniu wystąpienia polskiej reprezentacji Polski do daty wylosowanej przez jury w studiu. W dodatku mężczyzna musiał wskazać rywala i wynik końcowy meczu. Niewiarygodne, żeby mu się udało? Dodatkowym utrudnieniem była konieczność podania nazwiska piłkarza strzelającego gola w danym spotkaniu i miejsca na boisku, które zajmował w trakcie oddania strzału. On także poradził sobie bez problemów.

Zobacz także:

Każdy z dotychczasowych 3 odcinków programu udowadnia jak ogromnym narzędziem jest ludzki mózg. Niejednokrotnie nie możemy wyjść z podziwu na umiejętnościami zapamiętywania, analizowania i logicznego myślenia bohaterów programu. Jaką zdolnością pochwalą się kolejni uczestnicy? Kogo spotkamy w wielkim finale? Tego przekonamy się w kolejnych odcinkach.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza