Przejdź na WP

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym - wskazania, opis zabiegu, zalecenia

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem polecanym ok. 30-35 roku życia. W tym czasie pojawiają się pierwsze oznaki zmniejszenia nawilżenia, koloru i objętości ust. Ponieważ na tym etapie nie ma konieczności stosowania bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny plastycznej, nawilżanie ust kwasem hialuronowym jest rozsądnym zabiegiem, który bezpiecznie poprawi wygląd naszych ust.

Zobacz film: "Gojdź promuje naturalność! "Zmarszczki są fajne, mówią o historii naszego życia""

spis treści

1. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym - wskazania

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym jest wskazane u każdej kobiety, która nie jest zadowolona z wyglądu swoich ust i nie zależy jej na ich powiększeniu. Choć zazwyczaj kobiety udają się na zabieg nawilżania ust kwasem hialuronowym w wieku 35-40 lat, można go wykonać wcześniej. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym odświeży również efekt osiągnięty po powiększeniu ust.

2. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym - przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do nawilżania ust kwasem hialuronowymchoroby autoimmunologiczne, tendencja do blizn, bakteryjne zakażenia skóry, opryszczka, ciąża i karmienie piersią. Zabieg nawilżenia ust kwasem hialuronowym nie powinien być również wykonywany u kobiet przed 18 rokiem życia oraz u osób, które stosowały w tym obszarze wypełniacze inne niż kwas hialuronowy.

9 sprawdzonych sposobów na uniknięcie zmarszczek
9 sprawdzonych sposobów na uniknięcie zmarszczek [10 zdjęć]

To zaskakujące, ale proces starzenia zaczyna się tuż po fazie dojrzewania, czyli średnio ok. 18–25. roku...

zobacz galerię

3. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym - opis zabiegu

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym wymaga znieczulenia skóry na 5-10 min przed zabiegiem kremem znieczulającym.

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu w usta preparatów z kwasem hialuronowym. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym jest wykonywane za pomocą igły lub cienkiej kaniuli. Kwas hialuronowy jest równomiernie rozprowadzany w wargach, a zabieg kończony jest masażem, który ostatecznie układa preparat w ustach.

Efekty nawilżania ust kwasem hialuronowym są widoczne po 1 zabiegu i utrzymują się ok. 12-18 miesięcy. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym można powtarzać w zależności od utrzymywania się efektów co ok 12 miesięcy.

Zaraz po nawilżaniu ust kwasem hialuronowym skóra jest lekko zaczerwieniona i opuchnięta.

4. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym - zalecenia przed zabiegiem

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym nie wymaga żadnego przygotowania. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym powinno być wykonywane u osób zdrowych. Nie należy również stosować przed nawilżaniem ust kwasem hialuronowym aspiryny lub leków wpływających na krzepliwość krwi. Jeżeli u danej osoby często pojawia się opryszczka, powinna ona przyjmować profilaktycznie Heviran na 2 dni przed zabiegiem.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

5. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym - zalecenia po zabiegu

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym wymaga zastosowania kojącego kremu dwa razy dziennie po zabiegu. Jeżeli po nawilżaniu kwasem hialuronowym w okolicach ust widać siniaki, można użyć żelu, który przyśpieszy ich zniknięcie.

Zaczerwienienie po nawilżaniu ust kwasem hialuronowym znika po kilku dniach, podobnie jak ból i siniaki. Wówczas można powrócić do normalnej pielęgnacji. Warto podkreślić, że po nawilżaniu ust kwasem hialuronowym należy na stałe stosować kremy z filtrem SPF 50.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy