Trwa ładowanie...

Noszenie maseczki z metalowymi częściami podczas badania rezonansem magnetycznym może doprowadzić do poparzeń

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała ostrzeżenie dotyczące noszenia maseczek z metalowymi częściami podczas rezonansu magnetycznego. Powodem były liczne zgłoszenia o poparzeniach twarzy podczas badania.

Zobacz film: "Dr Grzesiowski: "Ozdrowieniec nie jest zwolniony z noszenia maseczki"(WIDEO)"

FDA apeluje do pacjentów, by nie nosili maseczek zawierających metalowe części podczas badania rezonansem magnetycznym. Jest to spowodowane tym, że metal usztywniający maseczkę (np. w okolicy nosa, zszywkach na opasce lub powłoce przeciwbakteryjnej) może się rozgrzać i doprowadzić do poparzeń.

W ostrzeżeniu FDA prosi pacjentów o zabieranie ze sobą maseczki wykonanej wyłącznie z materiału, a techników lub pracowników ochrony zdrowia o dokładniejsze sprawdzanie pacjentów przed rozpoczęciem badania.

"Kiedy pacjent zmuszony jest do założenia maseczki podczas badania, tak jak podczas pandemii koronawirusa, upewnij się, że maska nie zawiera metalu" - radzi medykom FDA.

W przypadkach, gdy trudno jest rozpoznać, czy maseczka zawiera metal, pacjenci powinni poinformować technika, który w razie potrzeby zapewni alternatywną osłonę na twarz.

"Zachęcamy pracowników ochrony zdrowia, którzy przeprowadzają badania MRI do podawania maseczek na twarz bez metalu pacjentom, którzy nie będą ich mieli" - dodaje FDA.

Agencja ds. Żywności i Leków apeluje do pacjentów, którzy zostali poparzeni przez metalowe części w maseczkach podczas badania rezonansem magnetycznym, do zgłaszania incydentu w celu poprawy bezpieczeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.