Trwa ładowanie...

Orsalit - orsalit plus smektyn, orsalit drink, orsalit nutris, orsalit dla dorosłych

Orsalit to płyny nawadniające oraz hamujące biegunkę, które dostępne są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W aptekach możemy znaleźć orsalit w następujących wersjach: orsalit plus smektyn o smaku malinowym, orsalit drink o smaku truskawkowym, orsalit nutris o smaku malinowo-jagodowym, orsalit o smaku malinowym oraz orsalit dla dorosłych. Łącznie mamy do dyspozycji aż 5 wersji płynu orsalit.

spis treści

1. Orsalit plus smektyn

Orsalit plus smektyn jest połączeniem płynu nawadniającego ze smektynem dwuoktanościennym w jednej saszetce. Wersja ta przeznaczona jest dla dzieci po pierwszym roku życia oraz dla osób dorosłych. Orsalit plus smektyn zaleca się zażywać w celu skrócenia czasu trwania biegunki oraz łagodzenia jej objawów, ochrony błony śluzowej żołądka.

Zobacz film: "Jak pozbyć się biegunki?"

Preparat Orsalit absorbuje także szkodliwe czynniki, które wywołują biegunkę, oraz uzupełnia płyny oraz składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Orsalit plus smektyn mogą stosować i dzieci i dorośli. Osoby dorosłe mogą przyjmować 6 saszetek na dobę, natomiast dzieci powyżej pierwszego roku życia mogą zażywać maksymalnie 4 saszetki preparatu na dobę. Preparat mieści się w saszetkach. Jej zawartość należy rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody.

Poznaj sprawdzone metody na przewlekłą biegunkę
Poznaj sprawdzone metody na przewlekłą biegunkę [9 zdjęć]

To naturalne, że każda osoba od czasu do czasu ma biegunkę. Niekiedy jest to spowodowane zjedzeniem

zobacz galerię

2. Orsalit Drink

Orsalit drink to gotowy płyn nawadniający zamknięty w poręcznej buteleczce. Orsalit drink nie zawiera białka mleka, laktozy i glutenu. Płyn zaleca się spożywać w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. Dawkowanie orsalit drink zależy od stopnia odwodnienia dziecka. Przy odwodnieniu lekkim podawać 30-50 ml/kg masy ciała, natomiast przy odwodnieniu umiarkowanym podawać 50-100 ml/kg masy ciała. W późniejszym etapie zaleca się podawać 5-10 ml/kg masy ciała po każdym wypróżnieniu lub wymiotach.

3. Orsalit nutris

Orsalit nutris ma smak malinowo-jagodowy i jest przeznaczony dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Orsalit nutris posiada w składzie laktoalbuminę - białko pochodzące z mleka krowiego. Preparat zawiera glukozę, sole mineralne i laktoalbuminy dlatego pełni również funkcje odżywcze. Dodatkowy składnik orsalit nutris, czyli laktoalbumina, dostarcza niezbędnych organizmowi aminokwasów egzogennych, wykazuje właściwości antybakteryjne, stymuluje układ odpornościowy a także wpływa na wzrost bakterii z rodzaju Bifidobacterium. Dawkowanie jest uzależnione od masy ciała dziecka. Wszystkie informacje zawarte są na ulotce dołączonej do opakowania.

Zobacz także:

4. Orsalit - smak malinowy, bananowy oraz neutralny

Kolejny rodzaj płynu nawadniającego orsalit występuje o smaku malinowym, bananowym oraz neutralnym i przeznaczony jest dla dzieci od 6. miesiąca życia. Orsalit skutecznie nawadnia podczas biegunek oraz wymiotów dzięki wykorzystaniu najbardziej efektywnego mechanizmu wspólnego wchłaniania wody, sodu i glukozy. Preparat występuje w saszetkach, które należy rozpuścić w przegotowanej i ciepłej wodzie.

5. Orsalit dla dorosłych

Kolejnym rodzajem preparatu jest orsali dla dorosłych. Działanie ma takie samo jak i wszystkie inne rodzaje - nawadnia organizm. Orsalit dla dorosłych występuje o smaku malinowo-cytrynowym.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Orsalit - orsalit plus smektyn, orsalit drink, orsalit nutris, orsalit dla dorosłych
Orsalit - orsalit plus smektyn, orsalit drink, orsalit nutris, orsalit dla dorosłych
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza