Piękna w pełni – kilka słów o slow aging

Slow aging to obecnie najnowocześniejszy kierunek w medycynie estetycznej. Oznacza profilaktykę starzenia w podejściu wielodyscyplinarnym, walkę z jego oznakami, a nawet opóźnia rozwój chorób z nim związanych. Jest przeznaczone dla osób w każdym przedziale wiekowym, którym zależy na dobrej kondycji organizmu traktowanego jako całość.

Medycyna slow aging skupia swoją uwagę też na zdrowych, młodych, aktywnych ludziach, którzy świadomie wybiegają w przyszłość, już myśląc o zapobieganiu starzenia i naprawie jego skutków. Lekarz medycyny przeciwstarzeniowej pomaga utrzymać młody wygląd skóry, w synergii z dobrostanem psychicznym i fizycznym, co przynosi wyraźne korzyści metaboliczne, a także wzmacnia funkcjonowanie całego organizmu. Wpływa na wiele narządów, poprawiając przy tym nie tylko wygląd skóry, ale również samopoczucie i komfort życia na wielu płaszczyznach.

Zobacz film: "Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki"

Jak opóźnić proces starzenia?

Mamy obecnie mnóstwo metod i możliwości spowolnienia procesu starzenia. Warto je poznać i rozsądnie wykorzystać, bo tylko skrojona na miarę terapia sprawi, że twoja skóra będzie się starzała wolniej. Wszystko zależy od wieku naszej skóry, ale niezależnie od tego najpierw dbamy o jej jakość, gęstość i napięcie, a dopiero potem wypełniamy i korygujemy ewentualne zmarszczki.

Jest wiele bardzo skutecznych zabiegów, które z pewnością szybko i na długo poprawią jędrność naszej skóry. To nie tylko zabiegi z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń i technologii, takich jak thermolifting, ale także wszelkie zabiegi z wykorzystaniem naturalnego kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego czy zabiegi mezoterapii.

Jeśli na twojej skórze pojawiły się przebarwienia to trzeba je usunąć, bo wizualnie dodają lat. Najskuteczniejszym sposobem będą peelingi medyczne, dobierane są bardzo indywidualnie do potrzeb skóry. Można również zastosować zabieg Cosmelan lub Dermamelan. Ujednolicą one koloryt, a także sprawią, że skóra stanie się jędrniejsza i grubsza.

Aby zadbać o odpowiednie nawilżenie warto poddać się serii zabiegów mezoterapii z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest to świetna metoda profilaktyczna i można ją traktować jako inwestycję w przyszłość. Regularne jej wykonywanie sprawia,że skóra starzeje się wolniej, poprawia jej koloryt, likwiduje oznaki zmęczenia i stymuluje ją do regeneracji.

Gdy jakość skóry będzie już zadowalająca, a przeszkadzają nam jeszcze inne niedoskonałości, warto pozbyć się ich stosując nowoczesne metody walki z upływającym czasem. Do najpopularniejszych należą zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, botoxu, osocza bogatopłytkowego, nici czy terapii łączonych. Dzięki nim efekt odmłodzenia może być naprawdę spektakularny.

Pamiętajmy jednak, ze starzenie jest procesem, więc również procesem jest odmładzanie. Działania przeciwstarzeniowe wymagają więc czasu i zabiegów żeby wyglądać młodo i ładnie. Należy do sprawy podejść kompleksowo i wizyty w gabinecie medycyny estetycznej wpisać do kalendarza tak jak wizytę u fryzjera czy kosmetyczki. Nic tak nie poprawia humoru w ponure, zimowe dni, jak nasza promienna i uśmiechnięta twarz, którą widzimy co rano w lustrze. Zadbajmy o to już dziś.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Odmładzanie
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 3 tygodnie temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 18 godzin temu

11
Artykuły Odmładzanie
Odmładzanie

Mikrodermabrazja czy peeling glikolowy?

Jesteś zdecydowana jak najlepiej dbać o skórę, jednak czasami same kosmetyki nie wystarczą. Jeżeli naprawdę zależy ci na tym, aby zachować młodzieńczy wygląd na długo, niezbędne są dodatkowe metody pielęgnacyjne. Dość istotną rolę w spowalnianiu procesów...

Odmładzanie

Korzyści z dermabrazji

Chociaż byłoby to niesamowite, gdyby nasza skóra zawsze była doskonała, niestety z czasem na jej powierzchni mogą pojawić się zmarszczki, przebarwienia, blizny, trądzik i inne niedoskonałości skórne. Oznacza to, że potrzebuje ona dodatkowej pomocy w postaci...

Odmładzanie

Laserowe odmładzanie twarzy - charakterystyka zabiegu, wskazania

Laserowe odmładzanie twarzy to delikatniejsza niż dermabrazja laserowa i głębokie peelingi chemiczne metoda regenerowania skóry za pomocą światła (...) fotouszkodzeń skóry, piegi oraz rozszerzone naczynka i pory. Laserowe odmładzanie...

Odmładzanie

„Wyglądasz na zmęczoną..."

Artykuł sponsorowany Jakiś czas temu konsultowałam pewną pacjentkę, której problemy stanowią odpowiedni wstęp do rozważań na temat dość powszechnego problemu - zmęczonego wyglądu naszej twarzy. Wspomniana pacjentka jest osobą w średnim wieku. Zawodowo...

Odmładzanie

Karboksyterapia C.D.T. Evolution

Karboksyterapia czyli terapia „cudownym gazem" choć stosowana jest od 1932 roku, to właśnie teraz ma przed sobą ogromną przyszłość zarówno w leczeniu wielu chorób, jak i w dziedzinie medycyny estetycznej. Zabieg karboksyterapii to śródskórna lub podskórna...