Piotr Machalica nie żyje. Aktor zmarł przez koronawirusa
W poniedziałek 14 grudnia 2020 zmarł wybitny aktor teatralny i telewizyjny - Piotr Machalica. Znany był m.in. z takich filmów jak: "Dekalog IX", "Dzień świra" i "Jaga". Był także wokalistą i wykonawcą piosenki aktorskiej. W niedzielę o jego ciężkim stanie poinformowała Krystyna Janda. Aktor miał 65 lat.
1. Piotr Machalica – przyczyna śmierci
Piotr Machalica był hospitalizowany w szpitalu MSWiA w Warszawie z powodu COVID-19. W niedzielę o jego ciężkim stanie informowała Krystyna Janda. Aktor znajdował się w śpiączce farmakologicznej i był podłączony do respiratora.
Machalica miał wcześniej problemy ze zdrowiem. W 2013 r. przeszedł operację serca.
Informację o śmierci aktora podano na jego oficjalnym profilu na Facebooku.
Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie.
Opublikowany przez Piotra Machalicę Niedziela, 13 grudnia 2020
Krystyna Janda opublikowała wzruszający post na Facebooku, w którym żegna się z przyjacielem, wspominając jego role teatralne:
"Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo. Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się, że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem. […] Rozstajemy się w połowie przerwanego zdania. Zawsze będziemy pamiętać, nasze życie i teatry bez Ciebie tracą barwy. Kochamy Cię. Składamy żonie i rodzinie głębokie kondolencje".
Szpital MSWiA w Warszawie został przekształcony na jednoimienny zakaźny ze względu na pandemię koronawirusa. Nie podano oficjalnej przyczyny śmierci aktora.
2. Piotr Machalica - kariera
Piotr Machalica urodził się 13 lutego 1955 roku w Pszczynie. W 1981 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, do której (jak kiedyś przyznał) zdawał, ponieważ chciał uniknąć obowiązkowej służby wojskowej.
Machalica związany był z Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Polonia, a także Och Teatrem. Był także wybitną postacią sceny piosenki aktorskiej.
Na ekranie zadebiutował w 1979 roku w filmie Lecha Majewskiego pt. "Rycerz". Aktor grał u najlepszych. Współpracował m.in. z Krzysztofem Kieślowskim ("Krótki film o miłości", "Dekalog IX", "Biały"), Andrzejem Wajdą ("Biesy"), Markiem Koterskim ("Dzień Świra", "Nic śmiesznego").
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.