Planuj świadomie – dzień, całe życie, macierzyństwo…

Planowanie to możliwość realizacji ważnych celów, to warunek konieczny rozwoju i spełnienia. Bez tego trudne jest dążenie do samorealizacji, szczęścia, wcielenie w życie ważnych zamierzeń. Warto zrywać z nawykami, które wpędzają nas w rutynę, a przez to często powstrzymują nas i ograniczają. Dlatego – planuj dzień, życie, karierę, macierzyństwo… Sięgaj po nowoczesne rozwiązania, które ułatwią ci spełnianie bieżących wyzwań i osiąganie życiowych celów.

Świadomy plan

Świadome planowanie wymaga odwagi, pewności siebie, rozumienia własnych potrzeb i asertywności. Te cechy to domena ludzi nowoczesnych - osób, które potrafią zadbać o swój komfort i satysfakcję, takich, które jako odpowiedzialne i empatyczne, stawiają jednocześnie na jakość i wygodę swojego życia. Dlatego z pokolenia na pokolenie coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, że warto planować i szukać jak najlepszych rozwiązań dających bezpieczeństwo i komfort codziennego życia. Dotyczy to zarówno drobnych elementów, np. wyborów dokonywanych podczas zakupów, jak i spraw, które mogą mieć wieloletnie konsekwencje, m.in. miejsce pracy czy decyzja o tym czy i kiedy chcemy mieć dziecko.

Zobacz film: "Alkohol i seks"

Polka a planowanie

Współczesne Polki to kobiety, które zdają sobie sprawę ze swoich potrzeb. Są pewne siebie, wiedzą, czego chcą i potrafią po to sięgać. Nie boją się zmian i potrafią zerwać z rutyną. Szukają nowoczesnych rozwiązań i są mistrzyniami organizacji czasu. Do swojego życia podchodzą świadomie i odpowiedzialnie. Planują swoje życie, wiedzą czego chcą i jak do tego dążyć. Słuchają siebie i swoich potrzeb, są otwarte na zmianę i nie boją się zrywać z rutyną. Nastawione na samorealizację na różnych polach zdają sobie sprawę, że samoakceptacja i pewność siebie to źródło energii i motywacji do działania.

Dlatego nowoczesne Polki świadomie planują także swoje macierzyństwo. Chcą być przygotowane na ten cudowny czas, zapewniając sobie i swojej rodzinie poczucie stabilizacji. Jeśli odkładają macierzyństwo na później i koncentrują się np. na karierze, to istotny jest dla nich dobór odpowiedniej antykoncepcji. Obecnie mogą wybierać spośród wielu metod, w tym tzw. długoterminowych, czyli takich, które mogą założyć lata, z możliwością rezygnacji, jeśli zmienią plany rodzicielskie. Antykoncepcja długoterminowa zdobywa coraz większą popularność wśród kobiet na świecie. Doceniają te rozwiązania przede wszystkim dlatego, że są wygodne i minimalizują ryzyko popełnienia błędu (nie trzeba pamiętać o ich codziennym czy cotygodniowym stosowaniu).

Współczesne Polki to także wspaniałe matki, kobiety spełnione zawodowo i jednocześnie dbające o swoje rodziny. Nie chcąc zrezygnować z rozwoju i samorealizacji, jednocześnie rozumieją wartość, jaką jest rodzina i najbliższe osoby. Grafik współczesnej Polki jest więc napięty, nadając codzienności szybkie tempo: dom, praca, sport, rodzina, przyjaciele i czas na własne hobby. Domeną nowoczesnych Polek jest umiejętność godzenia swoich pragnień z potrzebami bliskich. Potrafią zadbać o siebie i coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania, które pomagają im w godzeniu życia zawodowego z prywatnym. Jest to dla nich ważne, więc potrafią perfekcyjnie zaplanować swój czas. Młode matki, nieplanujące kolejnego dziecka (chociażby przez najbliższe kilka lat), w natłoku obowiązków potrzebują poczucia pewności i bezpieczeństwa, aby móc w pełni skupić się na macierzyństwie. Należy pamiętać, że potrzeby kobiet w obszarze antykoncepcji zmieniają się wraz ze zmianami zachodzącymi w ich życiu.

Patrzenie w przyszłość

Zdrowie i psychofizyczne samopoczucie są dla współczesnych Polek bardzo ważne. Są coraz bardziej otwarte na nowości i chętnie sięgają po te rozwiązania, które są kompleksowe, nowoczesne i wygodne. Coraz więcej osób rozumie, że zdrowie to energia do działania, siła do pokonywania codziennych trudności, to optymizm i chęć do rozwoju.

Dlatego starają się dbać o siebie i coraz częściej szukają nowoczesnych rozwiązań, nie bojąc się zerwać z rutyną i dawnymi przyzwyczajeniami. Aby poszukiwanie było efektywne, trzeba wiedzieć, gdzie i jak szukać najlepszych rozwiązań, a wiele osób ma z tym kłopot. Dlatego edukacja na temat możliwości, jakie daje współczesna nauka, i dostępność najnowocześniejszych metod antykoncepcji jest tak ważna. Jeśli kobiety będą wiedziały, jakie rozwiązanie jest dla nich najskuteczniejsze, a jednocześnie najbardziej komfortowe, to na pewno z niego skorzystają. To podstawa świadomego planowania związanego z seksualnością, intymnością oraz przemyślanym rodzicielstwem. Decyzje łączące się z tymi tematami rzutują na dalsze życie oraz czerpanie z niego satysfakcji.

Kowale własnego losu

Zawsze należy pamiętać, że nie musimy zgadzać się na zamykanie w szczelnych granicach, stagnację oraz jednostajność. Jeśli chcemy uwolnić się od ograniczeń, otworzyć na zmiany, rozwijać się i spełniać na różnych polach, to warto planować.

Zdolność planowania to jedna z kompetencji poznawczych, czyli cech związanych z umiejętnościami, które wynikają z naszego sposobu myślenia, interpretowania rzeczywistości oraz nastawienia do siebie, świata i ludzi. Osoby, które potrafią planować i konsekwentnie realizować swoje zamierzenia, odczuwają silną determinację do tego, aby dążyć do celu. Ich sposób myślenia mobilizuje je do konsekwentnego działania i polega na tzw. pozytywnej motywacji, czyli mottach, które dają energię i siłę do działania, np. „Zasługuję na to, co dobre”, „Dążę do samorealizacji”, „Jestem ambitną i wytrwałą osobą”, „Nie boję się zmian i potrafię zerwać z rutyną”. Te motywujące myśli często to tzw. wewnętrzne pozytywne założenia lub pozytywne przekonania, które, mimo że nie są świadome, wpływają na nasze życie i postępowanie.

Porządkowanie zamierzeń dotyczących naszej przyszłości daje wolność wyboru i uruchamia nasz wewnętrzny potencjał. Pozwala na kreatywność, na bycie osobą ambitną, otwartą na nowe doświadczenia i samorealizację. Planowanie uwalnia od szarej, często nużącej codzienności i pozwala na wprowadzenie zmian, które nie tylko ułatwiają życie, ale czynią je również szczęśliwszym.

L.PL.MKT.06.2015.2812

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Wkładka wewnątrzmaciczna - wkładka na przestrzeni lat, działanie wkładki, przeciwwskazania, zalety, wady
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Wkładka wewnątrzmaciczna - wkładka na przestrzeni lat, działanie wkładki, przeciwwskazania, zalety, wady
Makarony

Makaron ze szpinakiem

Makaron ze szpinakiem

Do szpinaku trzeba się przekonać. Źle przyrządzony może zrazić do siebie na całe życie. Jednak w tej paście szpinak jest pysznym i nadającym charakter składnikiem, który przypadnie do gustu każdemu.

Ćwiczenia - rodzaje, step

Wskazówki motywacyjne od najlepszych trenerów

Wskazówki motywacyjne od najlepszych trenerów

, które kumulują się w nas w wyniku różnych stresowych i konfliktowych sytuacji. Co w kalenarzu, to w życiu Organizuj świadomie swój dzień, tydzień i miesiąc (...) . Za każdym razem planuj, kiedy zamierzasz...

Pierwszy raz

Moment „pierwszego razu" (WIDEO)

Moment „pierwszego razu" (WIDEO) Odtwórz wideo

Przeżycie pierwszego razu to moment bardzo znaczący dla każdego człowieka. Pierwszy stosunek seksualny z drugą osobą pamięta się przez całe życie (...) przeżyć całe życie. Warto nie...

Przeszczep serca

Życie po przeszczepie (WIDEO)

Życie po przeszczepie (WIDEO) Odtwórz wideo

Przeszczep to ogromna szansa na dalsze życie dla chorych dotkniętych niewydolnością narządu. Z reguły już po kilku tygodniach, większość pacjentów (...) odzyskuje energię życiową. Co więcej, znacząco poprawia się ich samopoczucie, gdyż...

Gra wstępna

Pierwszy pocałunek

Pierwszy pocałunek

Pierwszy pocałunek zawsze pozostaje w pamięci. Akt ten nie musi być spektakularny, czasem malutki buziak zostawia ślad na całe życie.

Alergia

5 najdziwiniejszych alergii

5 najdziwiniejszych alergii

przez całe życie, choć jej objawy można zminimalizować. Alergia. Alergia jest nieprawidłową reakcją układu odpornościowego na występujące w środowisku (...) , swędząca wysypka i bąble pojawiają się na jego ciele w...

Konkubinat

Związek kohabitancki

Związek kohabitancki

Konkubinat nie jest narzeczeństwem z długim stażem. Partnerzy żyjący na „kocią łapę" świadomie nie zawierają związku małżeńskiego.

Szybka nauka

Trening pamięci (WIDEO)

Trening pamięci (WIDEO) Odtwórz wideo

wiedzieć, że znajomość faktów nie wystarczy, potrzebna jest nauka wzajemnej zależności i powiązań, przyczyn i skutków. Jakie są sposoby na dobrą pamięć przez całe życie?