Trwa ładowanie...

Polska Pełna Pasji. Szpital na Karowej uruchomił "okno na maluszka", by pomóc rodzicom (WIDEO)

"Okno na maluszka" - tak nazywa się projekt Szpitala na Karowej, dzięki któremu rodzice mogą zobaczyć swoje przebywające w inkubatorze dziecko, nawet jeśli są w domu. Realizowany jest ze względu na obostrzenia epidemiczne.

Szpital na ul. Karowej jest placówką specjalistyczną, o III stopniu referencyjności. Oznacza to, że przyjmowane są tam przyszłe mamy i noworodki, które wymagają skomplikowanego, specjalistycznego leczenia. Ze względu na epidemię koronawirusa, placówka musiała wprowadzić ograniczenia w odwiedzinach, zrezygnowano także z porodów rodzinnych. - Okazało się jednak, że dla naszych pacjentów był to spory problem, dlatego postanowiliśmy wymyślić działania, by efekt ten zminimalizować - mówi Robert Jarzębski, zastępca dyrektora ds. medycznych.

Rodzice wcześniaków i noworodków wymagających specjalistycznej opieki mogą zainstalować specjalną aplikację. Za pomocą kamerki zamontowanej np. na inkubatorze przez godzinę dziennie mogą obserwować swoje dziecko.

- Czas pandemii wzmocnił w naszym zespole jedność. Mamy większą świadomość tego, że nasza praca jest misją - podkreśla Anastazja Więckiewicz, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych.

Szpital ma Karowej ma swoich strukturach klinikę położnictwa i ginekologii, klinikę neonatologii i intensywnej terapii noworodka oraz w klinikę endokrynologii ginekologicznej.

WIĘCEJ W WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.