Potwierdzone sposoby na szybkie spalanie tłuszczu

Nawet jeśli aktywność fizyczna jest dla nas priorytetem, nie zawsze mamy czas, by odwiedzić siłownię. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z wykonywania odchudzających ćwiczeń kardio – z powodzeniem możemy wykonywać je w domu. Zdradzamy sekret idealnej sylwetki celebrytów, takich jak Jessica Alba, Halle Berry czy Anne Hathaway. Wypróbuj choć jedno ze stosowanych przez nie ćwiczeń i skutecznie spalaj tłuszcz.

Seksowne ćwiczenia, dzięki którym schudniesz

Pole dance nie jest już praktykowany tylko w klubie nocnym czy w sypialni – stał się trendy w świecie fitness. Pole dance to trening całego ciała: rozciąganie,...

Jazda na rolkach

Poszukując najlepszego ćwiczenia na spalenie tłuszczu, warto zacząć od jazdy na rolkach, która zdecydowanie zajmuje uprzywilejowane miejsce pośród aktywności tego typu. W ciągu 30 minut możemy w ten sposób stracić aż 425 kalorii. To ćwiczenie to doskonała metoda na wyrzeźbienie mięśni pośladków i ud, a ponadto pozytywnie wpływa na nasz kręgosłup i nie obciąża zbytnio kolan i stawów. Najbardziej efektywne będzie regularne przeplatanie intensywnej i nieco bardziej spokojnej jazdy.

Wysiłek fizyczny a endorfiny

Jogging

Dlaczego ciało każdego miłośnika biegania jest idealnie szczupłe? Odpowiedź jest bardzo prosta – podczas joggingu angażujemy przede wszystkim mięśnie nóg, łydek i pośladków, a więc partie, które umożliwiają spalanie największej ilości tłuszczu. Półgodzinny bieg pozwala stracić 374 kalorie. Aby czerpać jak najwięcej korzyści z każdego kroku, postarajmy się utrzymanymi blisko ciała rękami wykonywać ruchy wahadłowe. Nogi nie powinny podrywać się w czasie biegu zbyt wysoko. Unikajmy także pochylania się ku przodowi. By dobrze rozłożyć obciążenie, spróbujmy przenosić ciężar ciała od śródstopia na palce. Podobnie jak w przypadku jazdy na rolkach, warto naprzemiennie przyspieszać i zwalniać bieg.

Skoki na skakance

Za równie skuteczne ćwiczenie odchudzające uznane zostały skoki na skakance, które śladem profesjonalnych bokserów, warto włączyć do treningu kardio. Dla jakości osiąganych rezultatów ważna jest długość skakanki. Aby upewnić się, że jest odpowiednia, stańmy na środku sznura i podciągnijmy obydwa końce w górę. Dobra skakanka sięgnie nam mniej więcej do pach. Niezbyt wysokie skoki wykonujmy w lekkim rozkroku, utrzymując ciało w idealnie pionowej pozycji – dzięki temu półgodzinny trening pozwoli nam spalić 340 kalorii. Poza regularną zmianą tempa z wolnego na szybkie warto zmieniać style – skakanie obunożne przeplatajmy z przeskakiwaniem z nogi na nogę. Skakankę możemy wykorzystywać także w czasie joggingu.

Hula-hoop

Ta znana nam z dziecięcych lat zabawa pozwala utrzymać się w formie takim gwiazdom jak Beyonce czy Marisa Tomei.  Hula-hoop przeznaczone dla dorosłych jest nieco inne niż to, które pamiętamy z przeszłości – ma nieco większą średnicę i jest odrobinę cięższe, co ułatwia jego wirowanie. Odpowiedni dla siebie rozmiar możemy dobrać, stawiając obręcz przed sobą – jeżeli sięga klatki piersiowej, jest w porządku.  W czasie ćwiczenia, dzięki któremu pozbędziemy się 300 kalorii w pół godziny, jedną nogę ustawmy przed drugą i postarajmy się utrzymać koło tuż ponad biodrami, wprawiając je ciałem w ruch. Początki bywają trudne, jednak z czasem z pewnością nabierzemy wprawy.

Tenis

Jeżeli odpowiedź na pytanie, jak szybko spalić tłuszcz w dalszym ciągu nie wydaje się nam satysfakcjonująca, postawmy na tenis. W sytuacji, kiedy nie mamy możliwości zapisania się na trening na prawdziwym korcie, wystarczy nam rakieta i kawałek pionowej, płaskiej powierzchni, od której będziemy mogli odbijać piłkę. Na początku, nie oddalając się zbytnio od ściany, poćwiczmy podstawowe ruchy, takie jak forehand i backhend. Kiedy je opanujemy, oddalmy się na kilka kroków – dzięki temu ćwiczenie stanie się bardziej wymagające. 30 minut biegania za piłką pozwoli nam stracić 272 kalorie. Aby nieco bardziej skomplikować sobie zadanie, warto wybrać konkretne miejsce na ścianie, w które będziemy starali się uderzać.

Taniec

Choć może nie jest to najlepszy sposób na spalanie tłuszczu, z pewnością pomoże nam przyspieszyć przemianę materii. Wystarczy tylko wybierać skoczne piosenki, utrzymywać wysokie tempo wykonywanych ruchów i nie odpoczywać pomiędzy kolejnymi utworami. Pół godziny takiego „wycisku” przyczyni się do utraty 221 kalorii. Dobrym pomysłem jest stworzenie playlisty w taki sposób, by tempo piosenek początkowo narastało, a następnie zaczynało stopniowo opadać, dzięki czemu powoli uspokoimy organizm.

Źródło: health.com

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii
Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii

Turbo spalanie - zasady, efekty, dla kogo

* Potwierdzone sposoby na spalanie tkanki tłuszczowej * Jaki masz rodzaj tłuszczu? Turbo spalanie - dla kogo? Turbo spalanie jest bardzo skuteczne...

Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej

Przykładowe ćwiczenia Oto lista ćwiczeń (w kolejności od najmniej do najbardziej efektywnych), podczas których spalisz najwięcej tłuszczu i kalorii (...) . Wchodzenie po schodach (77 stopni na minutę) Spalanie: 452-670...

Ciało i uroda w ciąży

Piękna skóra w czasie ciąży

Piękna skóra w czasie ciąży

Kosmetyki antycellulitowe poprawiają proces przemiany materii w skórze i przyspieszają spalanie tłuszczu. Ważne jest odpowiednie wmasowywanie - na pośladkach, udach i biodrach intensywne, ale łagodne w okolicach brzucha.

Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii

Spalanie tłuszczu - walka z nadwagą, trening fitness

i otyłością, która zagraża naszemu życiu. Ćwiczenia fizyczne przyspieszają przemianę materii, w związku z tym następuje spalanie tłuszczu. Ponadto (...) w organizmie wydzielają się hormony szczęścia, które poprawiają...

Herbata

Herbata, dzięki której schudniesz

Herbata, dzięki której schudniesz

fermentowana, ma wpływ na zachowanie szczupłej sylwetki, gdyż wspomaga spalanie tłuszczu i obniża poziom złego cholesterolu. Optymalna ilość to 2 kubki herbaty (...) , które zwalczają wchłanianie się tłuszczu...

Bieganie - profilaktyka zawału, wpływ na zdrowie, zalety

Systematyczny jogging

Systematyczny jogging

Powolny i długotrwały jogging jest najlepszą metodą na budowanie wytrzymałości biegowej i spalanie tłuszczu. Przy rozpoczynaniu przygody z bieganiem przydatne są plany treningowe.

Cellulit - przyczyny, rodzaje, stopnie, zwalczanie, sport, kosmetyki, zabiegi

Bez cellulitu

Bez cellulitu

Coraz więcej szczupłych kobiet skarży się na cellulit. Choć walka z pomarańczową skórką jest trudna, to warto ją podjąć.

Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii

Interwały - jak ćwiczyć, zasady, efekty, interwały a cardio

, jak np. przysiady lub podciągnięcia. * Potwierdzone sposoby na spalanie tłuszczu * Jak spalić kilogram tłuszczu? * Czy suplementy pomogą spalić tłuszcz (...) Interwały...