Powiększenie ust

Powiększenie ust to zabieg zalecany osobom, które dostrzegają problem zbyt małych ust, chciałyby zmieniać ich kształt bądź nadać im sprężystość. Takie zabiegi chirurgii estetycznej są dobrym rozwiązaniem także w celu zmniejszenia zmarszczek powstałych wskutek palenia papierosów lub starzenia się. Korekta ust może być wykonywana także, jeśli zachodzi konieczność rekonstrukcji lub potrzebne jest zmniejszenie ich asymetrii. Modelowanie ust przynosi dobre efekty również u osób z zanikającym kolorytem warg.

Ile kosztują operacje plastyczne?
Ile kosztują operacje plastyczne?

Wybierając daną klinikę, pacjenci w dużej mierze kierują się opiniami zasięgniętymi u osób, które już...

zobacz galerię

Zobacz film: "Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki"

1. Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Usta człowieka są niezwykle delikatną i ważną częścią twarzy. Powiększanie ust nie jest zabiegiem prostym, ponieważ każde usta są wyjątkowe. Wymagają innego modelowania i podkreślania. Na szczęście, sprawna ręka doświadczonego lekarza może spełnić najbardziej wyszukane oczekiwania. Korektę ust wykonuje się preparatami kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem skóry. Oprócz efektu powiększania ust, kwas hialuronowy również je nawilża. Jest on o tyle lepszym produktem, iż jego użycie nie wymaga wykonania testów skóry. Dodatkowo kwas hialuronowy posiada właściwości silnie wiążące wodę. Dzięki temu użycie preparatów na bazie kwasu hialuronowego gwarantuje bardzo naturalny efekt powiększenia, utrzymujący się nawet do 6–9 miesięcy od zastrzyku.

Przebieg zabiegu nie jest skomplikowany. Powiększanie ust jest wykonywane po zastosowaniu znieczulenia o działaniu miejscowym. Czasami używa się kremu znieczulającego. Po dziesięciu minutach znieczulenie sprawia, że pacjentka nie odczuwa bólu. Następnie lekarz za pomocą cienkiej igły wstrzykuje kwas hialuronowy w wybrane miejsca na ustach i wokół nich. Obszar, w który wprowadzany jest kwas hialuronowy zależy od tego, jaki ma być efekt końcowy – czy chodzi o powiększenie ust, czy też o wymodelowanie konturu lub podniesienie kącików. Wstrzykiwanie preparatu trwa od 7 do 10 minut. Operacje plastyczne trwają około 30 minut, poprzedzone są znieczuleniem miejscowym, zatem nie wiążą się z odczuwaniem bólu.

2. Modelowanie ust

Usta po zabiegu są lekko opuchnięte, co może utrzymywać się przez 3-5 dni. Może pojawić się również siniak. Po zabiegu należy unikać opalania. Objawy te jednak mijają po ok. 6-12 godzinach. Większość pacjentów cieszy się efektami powiększania ust przez 6-9 miesięcy. Jednak zdarzają się przypadki, że preparat wchłonie się już po ok. 12 tygodniach. Czas wchłaniania kwasu hialuronowego jest ściśle uzależniony od uwarunkowań organizmu człowieka, zdarza się również, że preparat pozostaje przez ok. 3 lata w tkankach skóry ust. Po operacji ust zaleca się picie dużej ilości wody, aby nawodnić wprowadzony preparat, a w pierwszym dniu unikanie gorących napojów oraz nagrzania okolicy ust. Kobietom niewskazane jest powiększanie ust w czasie ciąży i karmienia, miesiączki oraz po zażyciu aspiryny lub leków przeciwzapalnych.

3. Wady zabiegu powiększania ust

Największą wadą wykorzystania kwasu hialuronowego do powiększenia ust jest jego koszt. Chirurgia plastyczna jest dosyć droga, w bardziej prestiżowych salonach kosmetycznych jej cena może osiągnąć nawet kilka tysięcy złotych. Powodem tak wysokiego kosztu jest fakt, iż ta technika jest stosunkowo nowa i stanowi istotny krok naprzód w zakresie chirurgii plastycznej.

Modelowanie ust wymaga artystycznego podejścia i delikatności. Korekta ust i ich powiększenie to operacje plastyczne od wielu lat wykonywane z powodzeniem w klinikach na całym świecie. Preparaty posiadają certyfikaty dopuszczające produkt do użytku oraz gwarancję bezpieczeństwa stosowania.

spis treści
rozwiń
Następny artykuł: Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.