Trwa ładowanie...

Poznaj przełomową metodę leczenia raka! (WIDEO)

Zobacz film: "Przełomowa metoda leczenia raka"

Z rakiem to jest dość skomplikowana sprawa i to tak nie ma takiej prostej odpowiedzi. My w Polsce też mamy dość tą profilaktykę, w sensie naszej mentalności, słabo dbamy o siebie. Także te terapie, które przychodzą dość późno, często przedłużają życie, ale nie ratując zupełnie.

Jakkolwiek są nowotwory, które już są wyleczalne. I pojawia się w tej chwili taki nowy motyw, nowy trend, na przykład w leczeniu onkologicznym, jest to tak zwana personalizowana terapia, która polega na tym, że robimy badania genetyczne pacjentowi. Bo się okazuje, że taki na przykład rak piersi, rak nerki to nie jest po prostu rak nerki, gdzie możemy zastosować dany lek.

To jest ileś odmian genetycznych i my mamy już w tej chwili odpowiedź na to, że badając na przykład pewien kod genetyczny u pacjenta stwierdzamy. Mamy już w tej chwili lek na przykład na raka płuca, który w momencie od rozpoznania do wyroku, czyli zgonu, nie mijało 12 miesięcy. W tej chwili mamy lek, który jeżeli genetycznie jest taki zindywidualizowany, spersonalizowany. Mamy młode osoby, bo to akurat dotyczy młodych, palących osób, które żyją już kilka lat mając dzieci, mając rodzinę. Jest to absolutne wydarzenie na skalę światową.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.