Przedłużanie paznokci

Wiele osób uważa, że przedłużanie paznokci w gabinetach kosmetycznych jest dosyć kosztowne i czasochłonne. Myśl o wysokich kosztach za zabieg przedłużania paznokci coraz bardziej skłania kobiety do tego, aby nauczyć się wykonywać go w warunkach domowych. Oprócz kursów prowadzonych przez specjalistów od paznokci oraz odpowiednich książek, istnieją procedury, które umożliwiają samodzielne przedłużenie paznokci.

1. Czy można samodzielnie wykonać zabieg przedłużania paznokci?

Staranne malowanie paznokci - galeria
Staranne malowanie paznokci - galeria [6 zdjęć]

W wykonywaniu francuskiego manicure'u najważniejsze są cierpliwość i precyzja. Tej metody ozdabiania...

zobacz galerię

W wielu popularnych magazynach kosmetycznych dla kobiet często można znaleźć artykuły dotyczące przedłużania paznokci w domu. Niewątpliwie jednak warto skorzystać z profesjonalnych szkoleń. Gwarantują one możliwość uzyskania wskazówek i wyjaśnień ewentualnych wątpliwości w trakcie wykonywania zabiegu przedłużania paznokci. Nie jest to możliwe w przypadku, gdy korzystamy z instrukcji zawartych w literaturze przeznaczonej do samodzielnego uczenia się. Przede wszystkim, zanim przystąpimy do samodzielnego przedłużania paznokci, trzeba zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy. W sklepach znajdziesz szeroki wybór profesjonalnych zestawów służących do przedłużania paznokci. W ich składzie znajdziesz nie tylko odpowiednie akcesoria, ale również materiały służące do tego zabiegu.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. W jaki sposób samodzielnie przedłużyć paznokcie w domu?

W celu wykonania takiego zabiegu w warunkach domowych, musisz poznać kilka zasad związanych z przedłużaniem paznokci. Osoby początkujące często popełniają drobne błędy, które mogą skutkować bardzo nieestetycznym wyglądem paznokci. Często żel lub akryl są nakładane na nieprzygotowaną płytkę paznokcia. W efekcie może dojść do oddzielenia się tego materiału od paznokci, co w konsekwencji spowoduje nieestetyczną lukę pomiędzy naturalnym i sztucznym paznokciem. Przed przystąpieniem do przedłużania paznokci należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe wymagania.

Przed wykonaniem zabiegu płytka paznokcia musi być odpowiednio przygotowana. Jej powierzchnia musi być dokładnie oczyszczona. Za pomocą specjalnego zmywacza usuń z paznokcia ślady pozostałe po starym lakierze. Zmywacz dodatkowo odtłuści płytkę, co jest bardzo ważne przed nałożeniem akrylu czy żelu na paznokcie. Nie zapomnij o tym, aby wygładzić powierzchnię paznokcia. W tym celu wykorzystaj polerkę, która usunie wszelkie nierówności paznokcia. Dzięki temu materiał tworzący sztuczny paznokieć będzie idealnie przylegać do naturalnego paznokcia. Nie zapomnij również o tym, aby odepchnąć i wyciąć skórki okalające paznokieć. W przeciwnym razie materiał stosowany do przedłużania paznokci może nie przylegać do płytki dość mocno.

Dopiero teraz możesz przystąpić do wykonywania zabiegu przedłużającego paznokcie. To, czy zrobisz to za pomocą żelu, czy akrylu zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. Niewątpliwie jednak trudność wykonywania tego zabiegu za pomocą żelu i akrylu jest bardzo podobna. Pamiętaj jednak, że trening czyni mistrza i regularnie wykonując zabieg, szybko nabierzesz wprawy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.